Kapat
Bot Fırsatları
Ana Sayfa Okul Çantaları Ortaokul Çantası
Cinsiyet
Renk
FİYAT ARALIĞI

Ortaokul Çantası

%50
Cross Town Sırt Çantası Memphis Neon
%50
Projcet Sırt Çantası Haki Yeşil


ORTAOKUL ÇANTASI


Okul dönemi başlarken ihtiyaç olan her şeyi bir araya toplayan okul çantaları defter, kitap gibi malzemelerle dolduruluyor. Kitap ve defterlere ekstra olarak gerekli eşyalar olan kalemlik, matara tarzındaki ihtiyaçlar da okul çantalarında taşınabilir.


Sınıflar ilerledikçe öğrenciler ortaokul, lise çağlarına geldiklerinde kitap, defter ve gerekli malzemeler artmaktadır. Bu nedenle ortalama bu yaşlar için seçilen okul çantalarının kaliteli olmasına dikkat edilmesi gerekir.


Okul çantası ortaokul ve lise zamanlarında daha bilinçli öğrenciler tarafından seçildiği için çanta seçimi daha kolay hale gelir. Doğru ortaokul çantası modelleri seçerken öğrencinin okul dönemi boyunca soru yaşamamasını istiyorsan modeller hakkında birlikte fikir sahibi olalım!


Ortaokul Çantası Seçerken Önemli İpuçları


 • Ortaokul çağındaki öğrenciler büyüme ve gelişme döneminde olduklarından dolayı ortaokul için çanta seçiminde omurga sağlıkları göz önüne alınarak seçim yapılmalıdır.

 • Çok çeşitli sayıda çanta tarzı vardır. En yaygın olanı ise sırt çantası şeklinde olanlardır. Çocuğun için hangisinin daha doğru olduğuna karar vermek birkaç seçeneğe bağlıdır.

 • Çantanın ağırlığını düşünecek olursak çantayı taşıyacak olan öğrencinin boyu ve ağırlığını düşünerek seçim yapmamız daha sağlıklı olacaktır. Bu konuda en uygun modellerin ergonomik ortaokul sırt çantası ve çekçekli okul çantası olduğu düşünülebilir. 

 • Satın alacağın okul çantasında bulunan bölme sayısı tercih sırasında önemli bir noktadır. Birden fazla bölme olması içinde bulunan eşyaların daha doğru koşullarda muhafaza edilmesini sağlar. Matara için ayrı bir bölme bulunması kullanımı daha konforlu hale getirir.

 • Ortaokul çantası alışverişi yaparken çantanın yapımında kullanılan malzemenin kalitesine dikkat etmen gerekiyor. Kaliteli malzemeden yapılan çantanın kullanım süresinin diğerlerine göre daha uzun olacağından bütçe dostu haline gelir.

 • Su geçirmez malzemeden yapılmış olmasına dikkat etmen faydalı olur. Su geçirmez bir ortaokul çantası olası problemlere karşı eşyalarının güvende kalmasını sağlar. Aksi durumda çantanın su ile temasında içindeki eşyaların suya maruz kalması zarar görür. Bu yüzden çantanın kumaş seçimi çok önemlidir.

 • Çanta alırken üretiminde kullanılan malzemeleri mutlaka kontrol etmelisin. Öğrencinin herhangi bir alerjik durumu varsa kullanılan malzemeleri buna uygun seçmek en doğru tercih olacaktır. Beğenilen çanta tarzını satın almadan önce orijinallik belgelerini kontrol edebilirsin.

 • Bir diğer önemli detay ise çantanın fermuarının kaliteli olması; eğer kaliteli bir fermuara sahip çantan varsa sana kullanım sırasında büyük oranda zaman kazandırır.

 • Eğer öğrenci yürüyerek ulaşım sağlıyorsa en uygun model konforlu sırt çantalarıdır.


Gençlerin En Beğendiği Okul Çantası Modelleri eçanta’da!


Çanta satın alırken kullanacak çocuğun tercihlerine, beğenilerine dikkat etmen gerekir. Doğru çanta tercihi öğrencinin alınan çantayı ilerleyen yıllarda kullanmasını kolaylaştırabilir. Özellikle çantanın tasarımı açısından kullanacak öğrencinin çantayı beğenmesi de çok önemlidir. 

 

Çanta seçimi konusunda kararsız kaldığında önce en sevdiğin rengi düşünebilirsin buna uygun çanta arayışına girebilirsin bu düşünce senin seçim aralığını daraltıp daha kolay hale getirebilir. Kaliteli bir çanta alıp uzun yıllar kullanmak istersen siyah ortaokul çantası modelleri tam da senin istediğin minvalde olacaktır.


Benetton ve US Polo ASSN markalarının en beğenilen, en çok tercih edilen  ve kalitesi konusunda asla pişman olmayacağın modellerini en uygun fiyatlarla eçanta’da bulabilirsin.


Kız ya da erkek öğrencilerin ilerleyen yaşlarda da severek kullanmaya devam edebileceği siyah ortaokul çantası modelleri fiyatları indirimli fırsatlarıyla eçanta’da! Üstelik aile için bütçe dostu, öğrenciler için beğenilen, mutlu edecek modellerle!

Banka Logo
WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 17.00
Cumartesi 10.00 - 15.00
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla