Kapat
Bot Fırsatları
Okul Çantaları
Ana Sayfa Okul Çantaları
Cinsiyet
Renk
FİYAT ARALIĞI

Okul Çantaları

%11
Üç Bölemi Kız Çocuk Çekçekli Sırt Çantası Mor
%10
Us Polo Anaokulu Sırt Çantası Renkli
%20
Brick Iconic Forever Anaokulu Çantası Renkli
%10
Due Buddy İlkokul Çantası Renkli
%10
2 Bölmeli Fil Necati Tekerlekli Anaokul Çantası Gri
%40
United Colors Of Sırt Çantası Renkli
999.00 ₺
599.40 ₺
%11
Sırt Çantası Mavi
%20
Kapaklı Ön Cepli Deri Erkek Sırt Çantası Kahve
999.00 ₺
799.20 ₺


OKUL ÇANTASI


Okul çantası alışverişine çıkmadan önce eçanta’nın aileler ve öğrenciler için sunduğu fırsatlara bakmaya ne dersin? Sezon ürünleriyle beraber modası hiç geçmeyen birçok okul çantası modeli, eçanta’nın dört gözle beklenen ürünlerinden olmayı bu sene de başarıyor. Dünyaca ünlü markaların, en seçkin modelleri ve çocukların zevklerine hitap eden birçok kaliteli okul çantası cebini ve keyfini düşünenler için eçanta’da!


Okul çantası çeşitleri sayesinde birçok çocuk ve yetişkin öğrenci, gideceği okul ortamında rahatına bakıyor. Çünkü kaliteli ve kullanışlı okul çantaları, herkesin ruhen ve bedenen iyi hissetmesi için üretilmekte. Omuz askılarında yer alan ince yastıklar omuz ağrısını önlerken; ayarlanabilir kemerli askılar da rahat taşımayı hedefler. İşte bunun gibi birçok okul çantası tasarım detayları, verimli eğitim dönemleri için düşünüldü.


Her bütçeye hitap eden kaliteli ve ucuz okul çantası birçok seçenekle eçantada alıcılarını bekliyor. Sevdiklerine hediye almak isteyenler, çocuklarına okul dönüş alışverişi yapan aileler,  kardeşleri için okul hediyesi almayı düşünenler ortak nokta eçanta’da buluşuyor. Ergonomik, bütçe dostu, güvenli alışveriş ürünleri artık dileyen herkes için burada!Okul Çantası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?


Aileler ve öğrenciler kendileri için okul çantası seçmek istediğinde, bazı kriterlere dikkat etmelidir. Bu kriterlerden ilki; çantanın hitap ettiği okul kademesidir. Yaşa uygun seçimler yapıldığında daha keyifli kullanım imkanı doğar ve uzun senelerce çanta kullanılır. İlkokul çocukları için daha çok çizgi film karakterlerinin yer aldığı çantalar, bu nedenle üretilmiştir. Tasarımlarda çocukların hayal dünyasını süsleyen karakterler ön plandadır. 


Lise düzeyi için okul çantası tercihi yapılacak durumlarda ise daha minimal ve daha sade renklerin ilgi gördüğü yapılan analizlerde dikkat çeker. Çünkü ergenlik dönemiyle beraber değişen zevkler ve düşünceler, öğrencileri sakin bir döneme alıştırır. Bazı öğrenciler ise animasyon ya da yazı baskılı okul çantalarını kullanmayı sever. Bu nedenle çanta alışverişinde akıllara gelecek ilk bilgi yaşa ve döneme hitap etmesidir.


Alışveriş devam ederken mutlaka çantanın cepleri ve iç bölmeleri detaylıca incelenmelidir. Kendine göre bir çanta seçiyorsan; bölmelerin eşyaları alma kapasitesine dikkat edebilirsin mesela. İlkokul çocukları için daha minik cepli çantalar tasarlanırken; ortaokul ve lise okul çantalarının cepleri ve hacmi daha büyüktür.


Okul çantası alırken kumaş özelliğini gözden geçirmelisin. Seni rahatsız eden bir kumaşsa neden böyle bir tercih yapasın ki? Elinin altında her zaman olan bu çantalara dokunurken rahat hissetmelisin. Mesela peluş sevmiyorsan çantada peluş detayına yer vermeyen modelleri alabilirsin. Kumaşların kolay temizleniyor olması da senin için büyük bir avantaj.


Son olarak unutmaman gereken bir özelliği de not alalım: Çantanın fiyatı. Eğer bütçene uygun bir çanta seçimi yaptıysan ve bu çantayı okulda rahatça kullanacaksan işte senin çantan karşında! Cebini yormayan, kaliteli okul çantalarını bulabileceğin eçanta, okula dönüş hazırlığı yapacağın dönemlerde seninle!Okul Çantası Kullanımı Hakkında Tüyolar


İlkokul, anaokulu, ortaokul ve lise düzeyi için özenle tasarlanan okul çantası modelleri kaliteli şekilde üretildiğinde senelerce kullanım imkanı sunar. Bu süre içinde nasıl kullanılmalı, neye dikkat edilmeli diyenler için ufak bir tüyo vermek isteriz:


 • Okul çantasını her türlü hava şartlarında kullanan öğrenciler, yağmurlu günlerde ıslanabilir. Çantada oluşan ıslaklık, bazen kokuya neden olabilir.

 • Çantanın kötü kokmaması için yağmur sonrasında yıkanması ve kuruması önerilir. 

 • Okul çantasının kumaşına göre uygun temizlik yapılarak daha iyi şekilde kullanılabilir.

 • Her öğrencinin boyu ve omuz genişliği farklı olduğu için; ayarlanabilir omuz askıları çocuklara göre sabitlenmelidir.

 • Özellikle de büyüme çağındaki çocukların ağır çanta kullanmaması tavsiye edilir.

 • Omuzlara verilen fazla yük nedeniyle bel ağrısı, kamburluk ve yorgunluk yaşanabilir. İşte bu problemleri önlemek için askıların sık sık güncel şekilde ayarlanması gerekir.

 • Okul çantasına eklenecek eşyaların ders programına göre ayarlanması da kullanım için önemli bir detaydır. Lazım olmayan eşyaların boş yere taşınması çantaya ağırlık yapacağı gibi öğrencileri de yoracaktır.Okul Çantasında Taşınan Eşyalar


Sevgili anne ve babalar, şimdi sizlere okul çantasını düzenlerken hangi eşyayı nasıl yerleştirebileceğinizi anlatalım. Eğer çocuklara uygun şekilde eşya eklenirse; çanta daha konforlu halde taşınabilir:

 • Her okul çantasında mutlaka yer alması gereken eşyalardan biri kalem kutusudur. Kalemlerin sayısı ve çeşitleri, derse göre belirlenir.

 • Gün içinde su içmek için su şişesi ya da matara, okul çantalarının yan ceplerinde yahut iç bölmesinde taşınabilir.

 • Ders programına uygun kitap, defter, boya ya da yardımcı kaynaklar çantada taşınır.

 • Şayet beslenme için bir şey taşınacaksa; ilkokul ve ortaokul çocuklarının çantalarında yer alan beslenme bölmesine eklenebilir.

 • Lise ve genç okul çantasında sandviç, kek, tost gibi besinler, saklama kabıyla taşınabilir.

 • Okul çantasına cam şişe koymaktan kaçınılmalı. Olası bir düşme ya da çarpma durumunda cam şişe kırılırsa tüm eşyalar ıslanarak zarar görebilir.

 • Fark edilmeyen cam kırıkları bedene de zarar verebilir. Bunun için mika ya sa sağlıklı silikon ürünler tercih edilmelidir.

 • Kişisel hijyen için gereki olan ped, peçete, kolonya, ıslak mendil gibi ürünler okul çantalarının iç gözlerinde taşınabilir.Okul Çantaları Temizliği Nasıl Yapılmalı?


Uzun ve zorlu bir okul dönemi geçiren öğrenciler, okul çantasını her yerde kullanmaya devam eder. Okul, etüt dersleri, hobi kursları ve yan dal kursları derken çantasıyla beraber bir oradan bir buraya gidip gelirler. Öğrencilerle beraber epeyce yol giden çantalar, zamanla kirlenir. Kirlenen çantaların ise sık sık temizlenmesi gerekir. Bu konuda anne ve babalara ufak bir tavsiyemiz olacak: Okul çantalarının temizliği nasıl yapılır?


 • Eğer kolay yıkanabilir okul çantası alınmışsa; endişeye gerek yok. Çünkü makinede düşük derecede kolayca yıkanıp kurumaya alınabilir.

 • Ancak, aksesuarlı ve pleksi detaylı okul çantası varsa elde; makinede yıkamaktan kaçınmak gerek. Bu tür çantaları ılık suda bekletip süngerle temizlemek daha uygun olacak.

 • Çocuklar için tasarlanan çekçekli okul çantası modellerini elde yıkamak daha pratik. Duş başlığı ile sıcak sudan geçirip tüm yüzeyini köpükle ve süngerle silip yeniden durulamak mümkün. Ardından balkonda havalanarak kuruma işlemi yapılmalı.

 • Okul çantalarını mümkünse her tatil gününde, zaman yoksa ayda 1 defa olacak şekilde temizlemek önemlidir. Tozu ve kiri sırtında taşımamak için okul çantası temizliğine önem verilmelidir.Kız ve Erkek Çocuklar İçin Okul Çantası Fiyatları


Pek çok modelde okul çantası indirim ve özel fırsatlarla, eçantada yerini alıyor. Aileleri ve öğrencileri mutlu eden onlarca model okul çantası kategorisi altında alıcılarını bekliyor. Okul çantası fiyatları, en uygun rakamlarla eçantada desek hemen alışverişe başlamaya hazır mısın? 


Dünyaca ünlü ve yerli okul çantası markaları, etiketlerini herkese uygun şekilde eçantada sunuyor. Özellikle de kız çocuk okul çantası ve erkek çocuk okul çantası modelleri cüzdanları yormayan rakamlarla eçantada! En ucuz ve kullanışlı okul çantalarını görmek isteyenler 279 TL ile 399 TL arasındaki ürünlere göz atabilir. Tasarımıyla dikkat çeken, lisanslı ürünler ise ortalama 700 TL’den etiketlerini gösteriyor. 


Lise düzeyi ve üniversite düzeyi için tasarlanan okul çantası modellerinde ise etiketler daha çok rakam yansıtmakta. Kalitenin ve ergonomik özelliğin bir arada olduğu bazı modeller yaklaşık 1500 TL’yi görebiliyor. Aklındaki okul çantasına ulaşmak, severek kullanmak için eçantada araştırma yapmayı unutma!Erkek Okul Çantası Tasarımları Hakkında


Erkekler için tasarlanan okul çantaları, yine kademeye göre çeşitlenmekte. İlkokul ve anaokul kademelerinde Spiderman, Cars ve Kral Şakir okul çantası modelleri dikkat çekerken; genç öğrenciler için daha minimal desenler tasarlanmış.


Lise okul çantalarında en popüler olanlar birkaç renkli spor sırt çantaları. Üniversite okul çantalarında ise laptop bölmeli, spor görünümlü sırt çantaları kullanılmakta. Erkekler için en çok tercih edilen renkler ise; siyah, mavi, gri, krem, sarı renkleri oluyor. Keskin ve farklı çantaları kullanmak isteyen erkek öğrenciler için kırmızı, yeşil ve karışık renkli çantalar da satışa çıkıyor.Kız Okul Çantası Tasarımları Üzerine


İlkokul ve anaokulu dönemindeki kız öğrenciler arasında bir akım haline gelen Elsa okul çantası, ortaokul sınıflarında nadir kullanılıyor. Ancak bu çekici ve sevimli çantaları kullanan kız öğrenci sayısı da bir hayli yüksek. Genellikle pembe okul çantası tasarımları dikkatleri üzerine topluyor bu kategoride. Tabi kız çocuklarının çiçek, desen ve yazılı okul çantalarına olan ilgisi de gözden kaçmıyor.


Bir ya da iki bölmeli okul çantalarında, fermuarlı kapaklar, anahtarlık aksesuarları da ön planda. Kız çocuklarının severek kullanması için her ton ve her desen çantalara işlenmiş durumda. Onlarca model kız okul çantası, yine kaliteli ve güvenli alışverişin adresi eçantada!Okul Çantası Ne Zaman Yenilenmeli?


Okul çantası alışverişi için ne kadar beklenir ya da ne zaman okul çantası alınmalıdır diyenler için; aslında genel geçer bir sürenin olmadığını söylemekte fayda var. Çünkü; çantanın kullanım sıklığı ve yıpranma payı her öğrenciye göre değişmekte. Ancak çantada gözle görülür yırtılma, renginde rahatsız edici solma ve taşıma kapasitesinde yetersizlik varsa; bir sonraki adımda daha iyi şartlarda okul çantası alınabilir. Bu konuda eçanta, her kademe için her zevkte çanta modelini sunmaktan mutluluk duyar!Okul Çantası ve Ayakkabı Kombini Nasıl Yapılır?


Kız ve erkek öğrenciler, okul çantası kullanırken nasıl ayakkabı giyeceğini bazençok fazla düşünür. Okul çantalarının genel olarak yansıttığı tarz; spor ve rahat stildir. Bu nedenle spor ayakkabılarla kolayca okul çantası kombini yapılabilir.


Eğer okulun belirlediği bir ayakkabı kuralı yoksa; eçantadaki sneakers ve spor ayakkabı modelleri ile okul çantaları kombinlenebilir. Renk uyumuna dikkat ederek, süper ikili kombinle okul yolu gidilebilir. Lisanslı Okul Çantası Modelleri Üzerine


Küçük öğrenciler için lisanslı okul çantası seçenekleri, en renkli tasarımlarla eçantada. Özellikle de pembe ve morun şık detaylarla kullanıldığı Barbie çantalar kız çocuklarının hayran olacağı modellerden. Erkek çocuklarının severek kullanacağı kırmızı ve mavinin hakim olduğu Spiderman okul çantaları da yine çok gündemde. 


Karikatür karakteri olarak hayatımızda tatlı bir yere sahip olan Kral Şakir ise ortaokul ve ilkokul çocukları için reyonlarda yerini alıyor. Liseye yaklaşan ve lise döneminde olan öğrenciler ise flamingo desenli, yazı baskılı, marka baskısı olan okul çantalarını orijinal ürün garantisiyle eçantadan alabiliyor.


Sadece lisanslı değil; pek çok sevilen markanın orijinal ürünleri kaliteyi sevenler için burada! 250₺ Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava kampanyası ile en uygun rakamlarla okul çantası almak için bize danışabilirsin. Sipariş takibini kolayca yapacağın Whatsapp müşteri desteği, kredi kartına 12 taksit imkanı ve stoktan hızlı gönderim avantajlarını eçantada görebilirsin!

Banka Logo
WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 17.00
Cumartesi 10.00 - 15.00
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla