Kapat
Bot Fırsatları
okul alışverişi

Okula Dönüş Kampanyası

Dünyanın en iyi çanta markalarının buluştuğu eçanta, hem anne babalar hem de çocuklar ve gençler için en heyecanlı günlerden biri olan okula dönüş günü için yepyeni kampanyalar sunuyor. Okul dönemleri ihtiyaçlarına göre çok sayıda eşyanın pratik bir şekilde taşınmasını sağlayan çantalar, ayakkabı, kalemlik, suluk modelleri gibi çok sayıda ürün, çok özel fiyatlarla seni bekliyor!

Okul Alışverişi Başlıyor

Okul Çantaları

Markalar ve Popüler Çantaları

Okula Dönüşün Popüler Markaları

İlginizi Çekecek İçerikler

Okullar açılmadan haftalar önce aileleri tatlı bir telaş sarar. Çünkü herkes kendi çocuğu için eksiksiz bir okul alışverişi yapmayı ister. Ancak okul gereçleri birçok farklı parça içerir. Eksiksiz bir sonuç elde etmek için işe okul alışverişi listesi yaparak başlamak gerekir. eçanta'nın geniş ürün yelpazesinde sayısız seçenek bulabilir ve okul eşyaları için mağaza mağaza gezip yorulmadan dilediğin ürünü hemen sipariş verebilirsin.

Okul Alışverişi İçin Gerekenler

Öncelikle alışverişi kaçıncı sınıf için yapacağını göz önünde bulundurman gerekir. Çünkü her sınıfın gereksinimleri farklı olacaktır. eçanta'nın titizlikle derlediği anaokul alışveriş listesi, ilkokul alışveriş listesi, ortaokul alışveriş listesi, lise alışveriş listesi ve üniversite alışveriş listesi seçeneklerini inceleyebilirsin. Her yaş grubu için özenle hazırlanmış olan bu listeler çocukların ihtiyaç duyacağı gerekli tüm okul ürünlerini barındırır. Bu listeleri inceleyerek çocuğunun ihtiyaçlarını bulabilir ve kendi listeni kolaylıkla oluşturabilirsin. 

Okul Alışverişi Nasıl Yapılır?

Okula dönüş alışverişi kalemlik, beslenme çantaları, suluklar gibi ufak tefek birçok parçayı içerir. Ancak okul ürünleri arasında öğrencileri en çok heyecanlandıran parça okul sırt çantasıdır. Bütün sene kullanacakları bu çantalarla hem tarzlarını yansıtmak hem de kaliteli bir ürüne sahip olmak isterler. eçanta'nın sunduğu okul çantaları arasında sayısız seçeneği ekonomik fiyatları ile bulman mümkün. İlköğretim çağındaki kız çocukları için Elsa okul çantası, Barbie okul çantası ve Winx okul çantası modellerini tercih edebilirsin. Aynı yaş grubundaki erkek çocuklar ise Cars okul çantası ve Spiderman okul çantası tasarımlarından bir hayli hoşlanır. Dilersen futbol takımlarının renkleriyle sunulan taraftarlara özel okul çantaları arasından da bir seçim yapabilir ya da tüm modellerin çekçekli okul çantası seçeneklerini de inceleyebilirsin.  

Ünlü Markalarla Okul Çantası Alışverişi

Lise ve üniversite eğitimi alan öğrenciler sırt çantalarının markalarına daha çok önem veriyor. eçanta'da Adidas okul çantası, Puma okul çantası ve US Polo okul çantası modelleri ekonomik fiyatları ile yer alıyor. Dünyaca ünlü bu markaların sunduğu yüksek kalite sayesinde oldukça konforlu ve kullanışlı bir sırt çantası seçebilirsin. eçanta'nın 100 TL altı okul çantaları ve 200 TL altı okul çantaları içerisinde de birçok ünlü markanın ürününe ulaşman mümkün.   

Okul Alışverişi 2023 Trendleri 

Okul çantaları için seçim yaparken beslenme ve kalemlik parçaları ile uyumlu modeller bulabilirsin. Örneğin Spiderman sırt çantalarının yanı sıra aynı tasarımla sunulan kalemlik, suluk ya da beslenme çantalarını seçerek bir bütünlük oluşturabilirsin. Elsa ve Winx karakterlerini taşıyan modeller için de aynı seçenekler sunuluyor. Çekçekli okul çantaları ise su geçirmeyen üstün kaliteli seçeneklerle öne çıkıyor. Bu tarz çantalar tatil gezilerinde de kullanılabilir ve çocuklara ekstra işlevsel bir seçenek sunar. eçanta'nın geniş ürün yelpazesi ekonomik fiyatları ile seni bekliyor. Dilediğin ürünü hemen sipariş verebilir ve okul alışverişini hiç yorulmadan kolayca halledebilirsin. Üniversite Alışverişinde Alınması Gereken En Önemli Eşyalar eçantada!

Hedefleri ve hayalleri için çabalayan öğrenciler, üniversiteyi kazandıktan sonra sürecin en keyifli ve heyecanlı kısmını eçantayla tamamlayacak. Üniversite alışverişi için tatlı telaşa düşen aileler ve üniversite öğrencileri, eğitim dönemi için gerekli olan pek çok eşyayı uygun fiyatla eçantadan kolayca temin edebilecek.

Üniversite için gerekli malzemeler, eçantada yer alan birçok kategori sayesinde kolayca bulunacak. Kırtasiye malzemeleri, çanta ve ayakkabı gibi temel ihtiyaçlar evinizden çıkmadan birkaç online işlem sayesinde sizin olabilir. Bunun için eçantanın size özel hazırladığı üniversite alışverişi listesi içeriğine göz atıp ihtiyaçlarınızı belirlemeye başlayabilirsiniz.

Uygun etiketli ürünler, kaliteli ve şık tasarımlar, üniversiteye adım atan kız ve erkek öğrencilere sunulmakta. Senelerce kullanılabilen, ergonomik ve kaliteli birçok ürün eçanta sayesinde, üniversitede işinize çok yarayacak. Şimdi, üniversite alışverişine çıkmadan önce hangi eşyaları almanız gerektiğine değinelim ve birlikte ihtiyaçlarınızı belirleyelim!

Üniversite Alışverişine Başlarken Nelere Dikkat Etmelisin?

Üniversite alışverişine çıkmadan önce okuyacağınız bölümün ders içeriğine göz atın. Eğer bu bölümde okuyan tanıdıklarınız varsa eğitim süresi boyunca hangi eşyalara ihtiyaç duyduğunu onlardan öğrenerek not alın.

Genellikle, lise kademesinden sonra üniversiteye devam eden öğrencilerin detaylı şekilde üniversite alışverişine çıkması önerilir. Çünkü lisans ve ön lisans eğitim döneminde, liseden daha farklı ders işleyişi gerçekleşir.

İhtiyaçlar belirlendikten sonra, alınacak eşyalar için bütçe planlaması yapılmalıdır. Hem üniversite kırtasiye alışverişi malzemeleri hem de yeni ayakkabı ve çanta gibi eşyalar için gider tablosu hesaplanmalıdır. Bu süreçte, aile ve bütçe dostu eçanta yanınızda olacaktır. Uygun fiyatlı, kullanışlı ve ergonomik birçok kişisel eşyaya burada ulaşabilirsiniz.

Üniversite alışverişine başlarken nerede konaklayacağınızı da planlarınıza dahil etmelisiniz. Konaklama yerinize göre eşya götüreceğiniz için, ihtiyacınız kadar bavul ve ev eşyası alabilirsiniz. Hem okulda hem de evde kullanacağınız temel eşyaları temin ettikten sonra, üniversite hayatına geçiş için valiz hazırlıklarına başlayabilirsiniz.

Eğer yaşadığınız şehirde üniversite eğitimi alacaksanız, evdeki eksiklikleri yine eçantada yer alan birçok ürün sayesinde tamamlayabilirsiniz. Çanta, ayakkabı, kalemlik gibi eşyaları yenilemek için eçantaya güvenebilirsiniz!

Öğrencilerin İhtiyaç Duyacağı Temel Üniversite Malzemeleri

Üniversiteye geçiş yapan öğrencilerin eğitim boyunca ihtiyaç duyacağı temel malzemelerin listesini içeriğimizde inceleyebilirsiniz. Alışverişinizi kolaylaştıracak ürünlerin birçoğunu eçantadan online alışveriş sayesinde temin edebilirsiniz.

Eşyalarını taşıması için kaliteli sırt çantalarını, laptop cihazı korumak için laptop çantasını, gün boyu aktif tempo için en iyi spor ayakkabılarını eçanta farkıyla temin edebilirsiniz!

Listemizdeki üniversite alışverişinde alınması gerekenler kız ve erkek öğrencilere hitap etmektedir:

 • Okul Çantası
 • Unisex Sırt Çantası
 • Kurşun Kalem Ucu
 • Tükenmez Kalem
 • Fosforlu Kalem
 • Ayakkabı
 • Defter
 • Not Defteri
 • Bloknot
 • Dizüstü Bilgisayar
 • Mouse
 • Kalemlik (Kalem Kutusu)
 • Silgi
 • Yazı Tahtası Kalemi
 • Spiralli Defter
 • Şemsiye
 • Grafik Bölümleri İçin Resim Çantası
 • Mekanik Kurşun (Versatil) Kalem
 • Grafik Bölümleri İçin Kalemler
 • Termos
 • Matara
 • Laptop Kılıfı


Pratik ve Şık Üniversite Çantası Seçenekleri

eçanta, üniversiteyi kazanan ve yepyeni eğitim sürecine merhaba diyen öğrenciler için pratik, şık çantalar sunuyor. Bu çantalar hem sırtta taşımak için hem de günlük kombinlerde kullanmak için oldukça ideal seçeneklerden oluşuyor. Sportif ve cool giyimi tamamlayan, üniversite çantası modelleri sayesinde kız ve erkek genç öğrenciler çantalarını rahatlıkla kullanabilecek.

Minimal desenleri sevenler için en sade modeller, dinamik kombinleri tercih edenler için ise rengarenk üniversite çantası tasarımları uygun fiyatlarla eçantada yerini alıyor. Seçkin markaların kaliteli tasarımları üniversitede konforu yakalamak isteyenler için özenle seçildi.

Üniversite çantasında olması gereken konfor, ergonomi, pratik kullanım ve ekonomik etiket eçanta üniversite çantası modellerinde bir arada! Öğrenciler ve aileler, üniversite alışverişini eçanta sayesinde hayal ettiği gibi tamamlayabilir!

Teknoloji Ürünleri: Üniversite Öğrencilerinin Vazgeçilmezleri

Üniversite, yeni bilgilerin öğrenildiği akademik bir kampüs olduğundan, teknoloji ve yenilik bu eğitim sürecinde vazgeçilmez olacaktır. Bunun için üniversite öğrencilerinin teknolojik imkanları yakından takip etmesi ve cihazları kullanması gerekir. Üniversite öğrencileri, alışverişinde cihazlarını koruyacak ve pratik şekilde taşıyacak ürünleri, eçantadan kolayca temin edebilir.

Laptop kılıfı, tablet kılıfı, bilgisayar çantası, dosya çantası gibi ürünleri satın alarak eğitim döneminde teknolojik cihazlarını her yerde yanında güvenle taşıyabilir.

Öğrenciler, dersin içeriğine bağlı olarak sunum hazırlaması gerektiği durumlarda bilgisayar kullanmayı çok iyi bilmelidir. Proje çizimi için yine teknolojik ürünler kullanacakları için yeni olan her gelişmeyi takip etmelilerdir. Eğitimine katkıda bulunacak yapay zeka araçlarını da üniversite dersleri başlamadan tanımalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Üniversite Alışveriş Listesi Nasıl Oluşturulmalıdır?

Üniversite alışveriş listesi, yeni eğitim dönemi başlamadan hazırlanmalı ve eksikler en kısa sürede tamamlanmalıdır. Listenin içeriği öğrenim göreceğiniz alana bağlı olarak değişecektir.

Üniversitede gerek duyulacak çanta, ayakkabı, cüzdan, kartlık, çorap, termos, tablet kılıfı, matara gibi birçok önemli eşyayı eçanta online alışveriş imkanı sayesinde kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Hangi Eşyalar Üniversite Öğrencileri İçin Büyük Öneme Sahiptir?

Evinden uzak bir şehirde üniversite eğitimi alan öğrenciler için, her eşya hayati önem taşır. Okul günlerinde ve tatil günlerinde ihtiyaç duyulan eşyalar, öğrencilerin pek çok işini kolaylaştırır. Bu eşyaları listeleyecek olursak listenin en başına çanta yazabiliriz. Listenin devamını ise şöyle ifade etmek daha doğru yönlendirme yapacaktır:

 • Sırt Çantası
 • Günlük Çanta
 • Cüzdan
 • Kartlık
 • Ders Malzemeleri
 • Kırtasiye Ürünleri
 • Ayakkabı
 • Şemsiye
 • Yağmurluk
 • Spor Kıyafetler
 • Terlik
 • Çorap
 • Ev Eşyaları


Laptop Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Üniversite öğrencileri için derslere yardımcı olan laptop cihazlar, öğrenim görülen dersin içeriğine ve süresine göre seçilebilir. Bu nedenle proje, sunum, makale gibi ödevler dikkate alınacak laptop seçimi yapılmalıdır. Yeni bir cihaz alacaksanız, size yol gösterecek en önemli alışveriş tüyolarından bahsedelim:

 • Eğitim süresi içinde ihtiyaçlarınıza uygun bir işlemci seçmek, çoklu görevler, programlar ve uygulamalar arasında geçiş yaparken sorunsuz bir deneyim sağlayacağı için işlemci özelliklerine dikkat etmelisiniz.
 • Cihaz üzerinde çoklu görevler yapmayı planlıyorsanız, yeterli RAM kapasitesine sahip bir laptop seçebilirsiniz.
 • Arşivleme için daha fazla depolama alanı sunan HDD de seçenekleri olan cihazları inceleyebilirsiniz.
 • Laptop cihazın ekran boyutu, kullanım amacınıza ve taşınabilirlik tercihlerinize bağlı olarak değişeceğinden rahatça kullanacağınız ürünleri seçmelisiniz.
 • Özellikle derslerde veya hareket halindeyken laptopun uzun pil ömrüne sahip olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Oyunlar, grafik tasarım veya video düzenleme gibi grafik çalışmalarıyla uğraşacaksanız, güçlü grafik kartına sahip bir laptop modeline odaklanabilirsiniz.
 • Laptopu sık sık taşımayı planlıyorsanız, hafif ve kompakt bir tasarıma sahip bir model alabilirsiniz.
 • USB, HDMI, Ethernet, kulaklık girişi gibi bağlantı noktaları olan cihazlar sizin için her zaman avantajlı olacaktır.
 • Klavye ve touchpad performansını değerlendirip kullanıcı yorumlarında dikkatinizi çeken modelleri seçebilirsiniz.
 • Üniversite eğitimi için laptop seçerken, belirlediğiniz bütçe çerçevesinde ihtiyaçlarınıza en uygun laptopu seçtiğinizden emin olmalısınız.

Hem Pratik Hem de Şık Bir Üniversite Çantası Nasıl Seçilir?

Üniversite günlerinde pratik ve şık çanta kullanmak için öncelikle tarzınızı belirlemelisiniz. Tarzınıza hitap eden çeşitli çanta modellerini, eçanta üzerinden kolayca temin ederek severek kullanabilirsiniz. eçanta üniversite çantası modelleri, her bütçeye ve her zevke hitap etmekte. Bu çantalar arasından seçim yapmak istediğinizde, önerilerimizi dikkate alabilirsiniz!

 • Malzemesi kaliteli, suya dayanıklı ve kolay temizlenen çantaları tercih edebilirsiniz.
 • Üniversite çantası için ayırdığınız bütçe aralığında olan modelleri bir adım öne çıkarabilirsiniz.
 • Sırt ve bel desteği sağlayan sırt çantalarına göz atabilirsiniz.
 • Sırt çantası kullanmayacağınız günlerde postacı ya da omuz çantası modellerini tercih edebilirsiniz.
 • Üniversite döneminde, çok bölmeli ve cepleri olan çantaları tercih ederek fonksiyonel bir seçim yapabilirsiniz!


Banka Logo
WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 17.00
Cumartesi 10.00 - 15.00
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla