Kapat
Bot Fırsatları
Ana Sayfa Aksesuar Makyaj Çantası
KATEGORİLER
Cinsiyet
Renk
FİYAT ARALIĞI

Makyaj ÇantasıMakyaj ÇantasıMakyaj yapmayı sevenler çoğunlukla birkaç parça ile sınırlı olmayan makyaj ürünlerine sahip olur. Bu ürünleri tek tek taşımak zaman içinde zorlaşır. Özellikle ev dışında olacağın zamanlarda, makyaj malzemelerini bir bütün olarak taşıyabileceğin bir ürüne ihtiyaç duyabilirsin. Bu noktada devreye makyaj çantası girer.


Makyaj malzemelerinin bir arada durmasını sağlayan, seyahate çıkarken en büyük yardımcılarından biri olan ve işlerini kolaylaştıran ürünlerden birisi makyaj çantasıdır. Makyaj çantaları senin işlerini kolaylaştırırken makyaj malzemelerinin de korunmasını sağlar. Ciddi miktarlar ödeyerek sahip olduğun makyaj malzemelerinin bir iki kullanımdan sonra zarar görme ihtimalini en aza indirmek istiyorsan sen de makyaj çantası kullanmayı tercih etmelisin.


Birkaç ayrı bölmeden oluşan makyaj çantaları sayesinde makyaj malzemelerini sınıflandırarak taşıyabilir, zamandan da tasarruf edebilirsin. Örneğin gözlerin için kullandığın ürünleri bir bölmeye, dudakların için kullandığın ürünleri bir başka bölmeye, fırçaları başka bir bölmeye koyabilirsin. Böylelikle makyaj yaparken neyin nerede olduğunu bilirsin ve karışıklık içinden aradığın ürünü bulmaya çalışmakla zaman kaybetmezsin. Aceleyle hazırlanmaya çalıştığın zamanlarda bu yöntemin ne kadar işe yaradığını görebilirsin.


El, omuz veya sırt çantanın içinde taşıyabileceğin boyutlarda bir makyaj çantası tercih edersen çantanı işe giderken bile yanında götürebilir, dilediğin her yerde makyajını tazeleyebilirsin. Her zaman yanında taşıyabileceğin bir çanta sayesinde şıklığından bir şey kaybetmeden gününü tamamlayabilirsin.

Kullanışlı Makyaj Çantası Modelleri ve Özellikleri


Bir büyük bölmesi ve ön kısmında bir gizli bölmesi bulunan makyaj çantaları, birden fazla bölmesi olduğu için makyaj malzemelerini sınıflandırman konusunda sana yardımcı olan modellerdir. Bu iki bölmenin fermuarlı olması çantanın kullanımında pratiklik ve kolaylık sağlar. Bu modellerin yan taraflarında taşımayı kolaylaştıracak ayrıntıları bulunur. 


Suni deri materyal kullanılarak üretilen bu çantalar, kullanımı ve temizliği kolay ürünler olarak karşına çıkar. Makyaj çantası da çabuk kirlenebilen ürünler arasında yer aldığı için bu özellik işlerin önemli ölçüde kolaylaştırır. Ergonomik boyutları sayesinde bu modeller, seyahat tipi makyaj çantası olarak da değerlendirilebilir. Aynı zamanda bu çantaların içinin astarlı olması kullanışlılığını artıran bir özelliktir. İşini kolaylaştırmak için her ayrıntısı düşünülen söz konusu makyaj çantalarının farklı renk seçenekleri de bulunur. Bu sayede çantanı kişisel zevkine göre seçebilir, yanında taşıyacağın başka parçalarla bir uyum oluşturabilirsin.


Bunun dışında tek renk seçeneği olan ve fermuarlı tek bölmesi bulunan Tommy Hilfiger makyaj çantası bu yıl eçantadaki şık makyaj çantası modelleri arasında bulunuyor. Çok çeşitli makyaj malzemesi kullanmıyorsan veya malzemelerini sınıflandırma ihtiyacı duymuyorsan bu modeli tercih edebilirsin. Sade, şık görüntüsüyle ve siyah renk seçeneğiyle bu makyaj çantasını her renkle uyum içinde kullanabilirsin. Suni deri materyalden üretilen çantanın kullanımı ve temizliği de oldukça kolaydır. Aynı zamanda kaliteli ve uzun ömürlü kullanım imkanı sunan bir üründür. 

Makyaj Çantasının İçinde Neler Bulunur?


Makyaj çantaları içinde bulunabilecek ürün çeşitliliği çok fazladır. Bunlardan en temel olanlar ve genellikle pek çok makyaj çantasında olmazsa olmazlar arasında bulunanlar aşağıdaki gibidir:


 • Pudra

 • BB Krem

 • Maskara

 • Eyeliner

 • Göz Kalemi

 • Kaş Kalemi

 • Kaş Sabitleyici

 • Ruj

 • Dudak Kalemi

 • Allık

 • Far Paleti

 • Highlighter

 • Makyaj Fırçaları ve Süngerleri

 • Kaş Kıvırma Aleti

 • Normal veya Renkli Nemlendirici

 • Makyaj Bazı

 • Concealer

 • Bronzer

 • Kapatıcı


Bir makyaj çantasında bulunan ürünler temelde yukarıdaki gibi olsa da kişisel tercihlere göre bu ürünler çoğaltılabilir. Örneğin birden fazla ruj rengi, çeşitli renklerde allıklar, parlak veya mat far paleti alternatifleriyle ürün çeşitliliği artırılabilir. Ürünler arasında eleme yapılarak uygun fiyatlı makyaj çantası oluşturma seçeneği de değerlendirilebilir. Çok ayrıntılı makyaj yapmayan birinin uygun fiyatlarla makyaj çantası oluşturması daha kolaydır. 


Makyaj Çantası Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler


Makyaj çantasının içindeki bazı ürünler kırılgan veya akışkan oldukları için kullanım konusunda son derece dikkatli olunmalıdır. Dikkat etmen gereken bazı hususlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:


 • Makyaj yapma işlemini tamamladıktan sonra makyaj malzemelerini sıkı sıkı kapattığından emin olmalısın ki akışkan ürünler dökülüp makyaj çantanın içine akmasın.


 • Makyaj fırçalarını kullandıktan sonra çantanın içine koymadan yıkamalı veya fırçalara özel kılıf gibi ek bir önlem almalısın. Aksi takdirde fırçaların üzerindeki allık, far, pudra gibi ürünler diğer tüm makyaj malzemelerine ve çantanın içine bulaşır. Dolayısıyla istenmeyen görüntüler ortaya çıkar ve yeni temizlediğin bir çantayı neredeyse hiç kullanmadan tekrar temizlemek zorunda kalabilirsin.


 • Makyaj çantanı tamamen boşaltıp içini ve dışını düzenli olarak temizlemelisin. Aynı zamanda içindeki makyaj malzemelerinin yüzeyini de belli aralıklarla temizlemen çantanın hijyeni ve görselliği açısından fayda sağlar.


 • Makyaj çantasını taşırken dikkatli olmalısın. İş yerine giderken kol çantanın içinde makyaj çantanı taşıyorsan kol çantanı sert darbelerden uzak tutmalısın. Seyahate çıkarken makyaj çantanı valizinin içinde taşıyacaksan makyaj çantanın en altlarda kalmamasına ve üzerine sert bir cisim koyulmamasına dikkat etmelisin. Aksi takdirde makyaj malzemelerin zarar görebilir ve söz konusu makyaj ürünleri için yaptığın masraf da ziyan olabilir. 


Makyaj Çantası Temizliği Nasıl Yapılır?


Kullanım konusunda dikkat etmen gerekenleri anlattıktan sonra sıra makyaj çantası nasıl temizlenir sorusunun cevabını bulmaya geliyor. Eçantadan satın alacağın makyaj çantalarının temizliği oldukça kolaydır. Deri makyaj çantasını temizlerken izlemen gereken yöntem genel hatlarıyla şöyledir:


 • Öncelikle çantanın içini boşalttığından ve içinde hiçbir ürün kalmadığından emin olmalısın.


 • Çantanın yumuşaması için ve temizliğinin daha kolay olması için çantanı uzaktan saç kurutma makinesi ile biraz ısıtabilirsin. Bu işlem isteğe bağlı olarak uygulanmayabilir.


 • Önceden hazırladığın ılık suya sıvı sabun gibi fazla kimyasal içermeyen bir temizleme ürünü eklemelisin.


 • Bir temizleme ürünü ile hazırladığın ılık suda yumuşak bir temizleme bezini ıslatmalısın. Bu bez nemli hale gelene kadar iyice sıktıktan sonra çantanı silebilirsin. Ancak bu bezle çanta üzerinde işleme başlamadan önce çantanın daha az görünen bir kısmında temizlik malzemesinin çantanın dokusuna veya rengine zarar verip vermediğini test etmelisin.


 • Temizleme işlemin bittikten sonra çantanı kuru ve temiz bir bezle silerek kurulamalısın. Bu da çantanın üzerinde su lekesi gibi istenmeyen durumların oluşmasını önler.


Yukarıdaki aşamalara dikkat ederek düzenli aralıklarla çantanı temizlediğin müddetçe çantanı uzun yıllar güvenle kullanabilirsin.

Makyaj Çantası Fiyatları


Farklı bütçelere uygun makyaj çantalarının fiyatları aşağıdaki ölçütlere göre değişebilir:


 • Çantanın üretiminde kullanılan malzeme, çantanın markası, boyutu ve diğer kullanışlılık özellikleri çantanın fiyatının belirlenmesinde etkilidir.


 • Senin makyaj yapmaya verdiğin önem de bu noktada belirleyici bir etken olabilir. Zira çok makyaj yapmayan birinin sahip olduğu makyaj malzemesiyle her gün ayrıntılı makyaj yapan birinin malzemeleri aynı olmaz. Daha az makyaj malzemen varsa daha basit ve daha uygun fiyatlı makyaj çantası senin için yeterli olabilir. 


 • Ayrıntılı makyaj yapmayı seviyorsan ve çok fazla makyaj malzemesine sahipsen makyaj çantası için daha fazla bütçe ayırman senin için daha doğru olur. Çok fazla makyaj malzemen olduğunda bunları sınıflandırarak kullanman gerekebilir. Dolayısıyla daha işlevsel bir çantaya ihtiyacın olur. Çantanın işlevselliği arttıkça fiyatı da aynı ölçüde artabilir.

Banka Logo
WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 17.00
Cumartesi 10.00 - 15.00
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla