eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Tatile Gidiyoruz
Türk Influencerlardan Göz Alıcı Çanta Seçimleri
13 Eylül 2021

Türk Influencerlardan Göz Alıcı Çanta Seçimleri


Sosyal medyanın artık hayatımızda büyük bir yer kapladığı yadsınamaz bir gerçek. Zaman geçirmek için kullandığımız bütün uygulamalar, belli bir yerden sonra bizim neyi sevebileceğimizi, neyi sevemeyeceğimizi belirlemeye başlayan ve bize alternatifler üreten platformlara dönüşmeye başladı.


influencer çantaları


Bu durumunun en büyük nedeni ise influencerlar. Özellikle son birkaç yıldır hemen her yerde duyduğumuz ve karşımıza çıkan influencer kavramına muhakkak sen de denk gelmişsindir. Artık çok büyük bir pazar haline gelen influencerlığın ne olduğunu bilmiyorsan diye de sana küçük bir özet geçelim.


Influencer Türkçe anlamıyla en net şekilde etkileyen kişi anlamına geliyor. Influencer dediğimiz kişiler de sosyal medyada platformlarında oldukça büyük sayılarda takipçileri bulunan, yani çok büyük bir kesimi etkileyebilecek pozisyonda bulunan insanlardan oluşuyor. Influencer marketing denilen kavram da yine bu kişilerin üzerinden yapılan pazarlama ve satışlara deniyor.


incluencer çanta seçimleri


Türkiye’de de oldukça fazla sayıda insanı etkileyebilecek popüler Türk Influencerlar olduğu için, bu pazarlama yöntemi ülkemizde bir hayli popüler. Her ne kadar Türk Influencerların evlerinde kullandıkları ya da kombin yaptıkları ürünler her zaman geniş bir kitlenin alım gücüne denk ürünler olmasa da onların giyim ve yaşam tarzları, çoğunluğu da benzer ürünler kullanmaya teşvik ediyor. 


eçanta look indirim kodu

Bu ürünlerden bir tanesi de çantalar. Çantalar, farklı model ve renk seçenekleriyle her tarz için tamamlayıcı ürün olduğundan dolayı oldukça önemliler. Bu nedenle bu yazımızda farklı tarzlara sahip Türk Influencerların kullanmayı tercih ettiği çanta stilleri neler? Onlara bakacak, Türk Influencerların çanta seçimleri geçtiğimiz aylarda ve genel olarak neler olmuş bunları inceleyip benzer tarzlarda çantaları sana önereceğiz. 


Melodi Elbirliler


 • Instagramda 600 bine ve Youtube’da 200 bine yakın takipçisiyle adından söz ettiren isimlerden biri Melodi Elbirliler

 • Her ne kadar Youtube’daki içerikleri de oldukça popüler olsa da kendisi bir youtuber değil “güzellik ve moda bloggerı” olarak geçiyor.

 • Instagramda paylaştığı fotoğraflarda yaptığı makyajları ve kombinlerini gözler önüne seren Melodi Elbirliler’in giyim tarzı ve aksesuar kullanımı bu anlamda oldukça da etkileyici. 

 • Fotoğraflarında göze çarpan çantalara baktığımızda da çanta seçimleri ile alakalı kolaylıkla fikir sahibi oluyoruz.

 • Melodi’nin fotoğraflarında kullandığı çantalara baktığımızda sade ve şık tercihler yaptığını görüyoruz. 

 • Renk seçimlerinde ise siyah, lacivert, taba rengi ve türevlerine daha çok odaklandığı gözden kaçmayacak bir ayrıntı. 

 • Her ne kadar zaman zaman boyutu büyük çantalara yönelse de, tercihini çoğunlukla küçük ve taşınması kolay çantalardan yana yaptığı da fotoğraflarında görebildiğimiz bir diğer özellik.

 • Melodi Elbirliler’in tarzını beğeniyor ve ondan ilham alıyorsan, onun tarzına uygun çanta bulma konusunda Dünya çanta markalarını tek çatı altında toplayan eçanta’ya güvenebilirsin. 

 • Sadeliğin ve şıklığın bir arada olduğu çantalardan kendine en uygununu bulabilirsin.


Ürün: Calvin Klein Shadow Sac Porté Epaule Synthétique Noir Çapraz Askılı Kadın Çantası, Black


Calvin Klein Shadow Sac Porté Epaule Synthétique Noir Çapraz Askılı Kadın Çantası, Black
Ürün: Calvin Klein Ew Conv Flap Xbody Md Çapraz Askılı Kadın Çantası Black


Zincirli ya da zincirsiz askı seçimine ve boy tercihine göre hem gündelik şıklığında hem de gece şıklığında sana eşlik edecek iki model. Melodi Elbirliler’in çanta seçimlerine oldukça benzeyen bu iki modeli kaçırmamanı tavsiye ederiz.


Calvin Klein Ew Conv Flap Xbody Md Çapraz Askılı Kadın Çantası Black

Duygu Özaslan


 • Youtube ve instagramın en çok bilinen isimlerinden biri de Duygu Özaslan.

 • Türkiye’deki en eski ve en çok bilinen youtuberlarda biri olan Duygu Özaslan’ın İnstagram’da iki milyon, Youtube’da ise bir buçuk milyona yakın takipçisi bulunuyor.

 • Güzellik, makyaj, moda ve günlük yaşamını vlogladığı videoları oldukça geniş kitleler tarafından sevilen Özaslan’ın hem instagramında hem de youtube kanalında favori çantalarının ve çanta seçimlerinin neler olduğuyla bize fikir veren pek çok içerik var. 

 • Fotoğraf ve videolara baktığımızda dikkat çeken ilk ayrıntı Duygu Özaslan’ın monogram çantalar tercih ettiği.

 • Renk seçimini ağırlıklı olarak kahverengi ve siyahtan yana yapıyor olsa da gümüş, krem ve pembe gibi açık tonlarda çantaları da zaman zaman kullandığını görebiliyoruz.

 • Kombinlerinde de gördüğümüz üzere Duygu Özaslan, fazla büyük olmayan, taşınması kolay baget ve pouch tarzındaki çantaları sıklıkla tercih ediyor.

 • Eğer sen de “ben dışarı çıkarken fazla eşya almayı sevmiyorum” diyenlerdensen ve Duygu Özaslan gibi küçük ama şık çantaları kullanmayı seviyorsan online çanta alışveriş platformu: eçanta.com.tr tam senlik ürünlerle dolu.


Ürün: United Colors of Benetton Zincirli Mono Çapraz Askılı Kadın Çantası Siyah


Hem monogramı hem de siyahın asilliğini bir arada barındıran çanta tam da gece dışarı çıkarken yanına alabileceğin tarzda.


United Colors of Benetton Zincirli Mono Çapraz Askılı Kadın Çantası Siyah


Eğer daha spor ama yine de şık bir çanta tercih etmek istersen:


Ürün: Calvin Klein Camera Pouch Çapraz Askılı Kadın Çantası Black


Calvin Klein Camera Pouch Çapraz Askılı Kadın Çantası Black


“İkisi de hoş ama ben tercihimi açık renklerden yana kullanacağım” dersen de United Colors of Benetton çantaları tercihlerini karşılayabilecek tarzdalar. Duygu Özaslan’ın çanta seçimlerine oldukça benzer olan bu çantalarla hem benzer bir şıklığı yakalayabilir hem de kombinlerinle kendi tarzını tamamlayıcı aksesuarlar olarak bu çantaları kullanabilirsin.


Ürün: United Colors of Benetton Monogram Mini Çapraz Askılı Kadın Çantası Beyaz - Gümüş

Monogram Mini Çapraz Askılı Kadın Çantası Beyaz - Gümüş

Cansu Akın


 • Samimiyeti ve videolarındaki enerjisiyle hemen herkesi kendine hayran bırakabilecek Cansu Akın da önemli Türk Youtuberlardan biri. 

 • Uzun zamandır sosyal medya ile haşır neşir olan Cansu Akın kanalında başladığı güzellik, moda ve seyahat içeriklerini instagramda da sürdürerek insanları etkilemeye devam ediyor. 

 • Bir milyona yakın takipçi kitlesinin olduğu instagram hesabına yüklediği fotoğraflarda gözümüze ilk çarpan şey ise büyük çanta seçimleri oldu.

 • Alışık olduğumuz küçük ve şık çantaların yerine daha renkli, sportif ama yine de şıklığından ödün vermeyen çantalar tercih eden Cansu Akın’ın omuz ve sırt çantası sevdiği yadsınamaz bir gerçek.

 • İçi fazla malzeme alan ve rahat çantalar tercih etmesinin bol bol seyahat yapmasının bir getirisi olduğunu öne sürmek yanlış bir varsayım olmayacaktır. 

 • Siyah yerine tercih ettiği pastel tonlardan, farklı farklı renklere sahip çantaların fotoğraflarına renk ve ferahlık kattığı hemen göze çarpıyor.

 • Çanta seçiminde sen de Cansu Akın gibi büyük ve rahat çantaları tercih ediyor, onun tarzından ilham alarak kullanabileceğin çantalar arıyorsan sana birkaç önerimiz var.


Ürün: Matmazel Juniper Sırt Ve Omuz Çantası Pembe

Rengarenk ruha ve gardıroba sahip olanlar şahane bir tercih olurken,


Matmazel Juniper Sırt Ve Omuz Çantası Pembe


Ürün: Jacquline Kadın Kol Çantası Gri


“Büyük ve rahat bir çantam olsun ama bütçemi de çok aşmasın” diyenler için farklı renk seçenekleriyle bütün beklentilerini karşılayabilecek o çanta olabilir.


Kadın Kol Çantası Gri


Ürün: United Colors of Benetton Çift Kulplu Kadın Omuz Çantası Bej - Sarı


Bunların yanı sıra United Colors of Benetton hem sırt hem de omuz olmak üzere iki farklı çanta modeli ve birbirinden güzel tonlardaki renkleriyle sahip olmak isteyeceğin Cansu Akın enerjisini sana verebilmek için Çift Kulplu Kadın Omuz Çantası ve benzer bir sonraki ürün olarak:


United Colors of Benetton Çift Kulplu Kadın Omuz Çantası Bej - Sarı

Ürün: Monogram Mini Ön Cepli Kadın Sırt Çantası

Bej - Sarı Monogram Mini Ön Cepli Kadın Sırt Çantası modellerini sana sunuyor. Sen de sektörde 40 yıldan daha eski tecrübesi bulunan eçanta’daki bu çanta modellerinden istediğine bakabilir ve kendine en uygun olanı alabilirsin.

Monogram Mini Ön Cepli Kadın Sırt Çantası

Danla Bilic


 • Yüksek enerjisi, günden güne artan popülaritesi ve takipçi sayısı ile Danla Bilic, hemen herkesin adını duyduğu önemli Türk influencerlardan biri haline geldi.

 • Makyaj youtuberı olarak başladığı kanalındaki samimi tavırları çok çabuk sevilmesini sağlarken, bu durum zaman içinde oldukça geniş kitleleri de etkilemesine neden oldu.

 • Danla’nın çanta seçimleri ile ilgili instagramında küçük bir araştırma yaptığımızda kendi gibi hareketli ve renkli çantalar tercih ettiğini kolaylıkla görebiliyoruz.

 • Kırmızı, gümüş ve dore tonlarında tercih ettiği çantaların boyutu ise pek büyük değil.

 • Elde taşınması rahat ama yine de içine görece fazla eşya koyabileceği çantalarını fotoğraflarında rahatlıkla görebiliyoruz.

 • Sen de Danla Bilic gibi rahat taşıyabileceğin ama şık ve enerjik gözüken çantalar arıyorsan aşağıda önerdiğimiz çantalara bayılacağını garanti edebiliriz.


Ürün: Jacquline Askı Detaylı Çapraz Kadın Çantası Gümüş

Jacquline, gümüş renk seçeneği ile akşamları arkadaşlarınla dışarı çıktığında sana ayrı bir hava katarken enerjini de yansıtacak.


Askı Detaylı Çapraz Kadın Çantası Gümüş


Ürün: Guess Dayane Double Çapraz Askılı Kadın Çantası Red


Eğer kırmızının asaletini ve rengin uyandırdığı duyguları seven biriysen Guess senin için doğru tercih. Hem Danla Bilic tarzını yakalayacağın hem de severek kullanacağın bu iki çantayı kaçırmamanı öneririz.


Guess Dayane Double Çapraz Askılı Kadın Çantası Red


Her ne kadar Türk influencerlardan çanta seçimleri birbirinden farklı olsa da içlerinde kendi tarzına en uygun olanı bulduğunda ve güvenle alışveriş yapmak istediğinde, özenle paketlenmiş ürünler, hızlı teslimat, 3D SECURE, Masterpass ayrıcalığı, güvenli ödeme ve whatsapp müşteri desteği ile eçanta senin için en doğru tercih olacak. Sen de pek çok dünya markasını bünyesinde barındıran eçanta’yı tercih ederek hızlı ve güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsin.


influencer çantaları


İlgini Çekebilir:


Her Sezona Uygun Çanta Modelleri


Her Duruma Uygun Beyaz Çanta Modelleri


Kadınlar Oduncu Gömleği Nasıl Kombinlemeli?

Sezonu Çiçek Gibi Aç: Tatil İçin En İyi Elbise Tavsiyeleri

Küçük Sırt Çantaları Nasıl Kullanılır ve Kombinlenir?

Banka Logo
WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 17.00
Cumartesi 09.00 - 13.00
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla