eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Çanta Festivali - Son Gün
Sporcuya Ne Hediye Alınır? En İyi 10 Tavsiye
08 Temmuz 2021

Sporcuya Ne Hediye Alınır? En İyi 10 Tavsiye


Sağlıklı ve uzun yaşamın sırrı düzenli spor ve egzersizde gizli! Dengeli ve yeterli beslenmeyle desteklenen spor alışkanlığı zinde bir vücut, kişisel disiplin, azim, hareketlilik ve dayanıklı bir bünye gibi değerli avantajları da beraberinde getiriyor. Peki, sporu gündelik yaşamına bir şekilde entegre etmiş ister amatör ister profesyonel sporcuya ne hediye alınır? Arkadaşın, ailen, sevgilin, spor eğitmenin veya herhangi bir sporcu için hediye fikirleri arıyorsan aramıza hoş geldin; içeriğimizde sporcu birine ne hediye alınır sorusuna yanıt bulabileceğin birbirinden işlevsel bilgiler derledik!


sporcuya ne hediye alınır

Çoğunlukla (her ne kadar cinsiyetselleştirme eğiliminde olmasak da) erkek arkadaşların ata sporu futboldan kadın arkadaşların son dönemdeki gözdesi yoga ve pilatese; ben sadece düzenli yürüyorum o bana yetiyor’culardan profesyonel spor eğitmenlerine değin sporu o veya bu şekilde günlük yaşamına aktarma başarısını yakalamış tüm okurlarımız için sporcu hediyeleri listesi paylaşıyoruz. Böylece sporcu birine hediye almak için düşünerek vakit kaybetmek yerine nokta atışı seçimlerle hediye alacağın kişinin beğenerek uzun süre kullanabileceği ürünlere yönelebilirsin.


eçanta look indirim kodu

Sporcu bir arkadaşın, kendi spor antrenörün, sevgilin ya da çocuğun için sporcu için hediye önerileri arıyorsan içeriğimizde sana hitap edebilecek pek fikre ulaşabilirsin. Her sporcunun sahip olmaktan mutluluk duyacağı; uzun zaman kullanabileceği işlevsel sporcu hediyeleri seçerken en önemli nokta bu hediyeyi vereceğin kişinin ihtiyaçlarına hitap edebilmesidir. Profesyonel olsun olmasın bu kişi çoğunlukla vaktini spora ayırdığı için, onun spor sürecini kolaylaştıracak hediyeler; özellikle de ilgilendiği spor dalına uygun sporcu hediyesi oldukça yerinde bir seçim olacaktır.
Sporcu Birine Ne Hediye Alınır?


Sporcular ve onlara alınabilecek hediyeler konusuna yeterince ısındıysak sporcular için hediye tavsiyeleri listemize doğru yol alalım. Doğum gününde, özel bir kutlamada veya içinden geldiği bir anda spor yapan birine hediye edebileceğin kullanışlı, kolaylaştırıcı ve uzun ömürlü sporcu için hediye fikirleri, yaratıcı çözümler şimdi, bu yazıda seninle! Keyifli okumalar…


1) Sporcu Kulaklıkları


 • Spor yaparken motivasyona ihtiyaç duyarız. Yorulmak, ter dökmek ve buna devam edebilmek adına güç veren dış faktörler oldukça işe yarar bu gibi durumlarda.

 • Hareketli, motive edici müzikler dinlemek veya podcastler dinlemek spor yaparken fayda sağlayabilir.

 • Sporcuların kullanımına uygun olarak üretilen, kulağa rahatça yerleşen ve hareket esnasında düşme tehlikesi olmayan, kablosuz bluetooth sporcu kulaklıkları hediye etmek için süper fikir!


sporcu kulaklığı

2) Sporcular İçin Telefon Kolluğu


 • Düzenli olarak koşuya çıkan, spor aletleri kullanan sporcuların telefonlarını yanlarında kolayca taşıyabilmesini sağlayan bir tasarım var: Sporcu telefon kolluğu veya bandı.

 • Koşu, yürüyüş veya herhangi bir spor esnasında eller serbest değilken, hareket halinde ve çanta taşınması mümkün değilken kola sarılan bu bantlar sayesinde telefonlar kolayca taşınabilir.

 • Şeffaf ekranı ve su geçirmez özellikleri sayesinde iletişimi de kolaylaştırır; ıslak havalarda kullanıma uygundur.

 • Seni arayanları, mesaj gönderilerini yani bildirimleri şeffaf ekrandan kolayca görebilir; koşu veya yürüyüş rotanı yine buradan takip edebilirsin.

 • Spor esnasında yaktığın kalori bilgisini, kalp atış hızını, attığın adım sayısını, yürüdüğün - koştuğun kilometre bilgisini buradan gözlemleyebilirsin.


sporcu telefon kolluğu

3) Spor ve Beslenmeye Dair Kitaplar


 • Başlangıç sonrası spor, düzenli bir alışkanlık halini aldığında bir çeşit aktiviteden çok yaşam tarzına dönüşüyor; yani günün bir bölümünde vakit ayırmak yerine tüm hayatın asil bir parçası halini alan ‘rutine’ evriliyor.

 • Giyim, uyku, beslenme, düşünce tarzı gibi hayatın pek çok alanında revizyonlara sebebiyet veren sporculuk için bu alanda önemli ipuçları ve bilgiler içeren, beslenme tüyoları veren faydalı kaynaklar satın alabilirsin.

 • Sporcu beslenmesi üzerine çalışan diyetisyen ve doktorların, spor koçlarının, kısacası alanında uzman isimlerin kitaplarını hayatındaki sporcuya hediye edebilirsin.


sporcu kitap

4) Akıllı Bileklikler


 • Hızlı bir teknoloji çağının tam ortasında yaşadığımıza göre hayatımızı kolaylaştıran elektronik cihazları pekala kullanabiliriz.

 • Devamlı hareket halinde olan ve çanta taşınması mümkün olmayan durumlarda örneğin spor esnasında akıllı bileklikler günü kurtarıyor.

 • Gelen arama ve mesajları, saati, kalori bilgisini, kalp atış hızını ve buna benzer verileri takip edebileceği akıllı bileklik satın alarak sporcu arkadaşını sevinçten uçurabilirsin.


sporcu bilekliği

5) Sporcular İçin Takviye Gıdalar


 • Spor yapmanın spor salonu dışında bir de mutfak bölümü var ki oldukça önemli. Çünkü spor, ancak doğru ve dengeli bir beslenme rutiniyle desteklenirse sağlıklı sonuçlar verecektir.

 • Sporcu kişiye hediye almayı planlıyor ve bir türlü karar veremiyorsan ya da listedeki pek çok şeye zaten sahip olduğunu biliyorsan ona özel, diyetine uygun ve sporcu beslenmesine hitap eden bir kutu hazırlayabilirsin.

 • Protein tozu, protein ve enerji barlar, fıstık ezmesi, kuru yemişler, smoothielerden oluşan karışık ve bol enerjili besin kutusu mutlaka iş görecektir.


sporcu takviye gıda

6) Sporcu Kıyafetleri


 • Her sporcunun istisnasız olmazsa olmazı elbette spor modası ve spora uygun kıyafetler! Vücut egzersizlerini kolaylaştıran özel üretim bu kıyafetler işlevsel hediye arayanlara birebir.

 • Sporcu eşofmanları, ter emici özel atletler, hava alan kumaştan tişörtler, esnek taytlar, çoraplar satın alabileceğin sporcu kıyafetleri arasında.

 • Dilersen satın alacağın kişinin beden ölçüsünü sorup, en sık alışveriş yaptığı spor markasından bu hediyeyi seçebilirsin. Sevdiği bir renk ya da tasarım varsa sana fikir verebilir.


 sporcuya ne hediye alınır


7) Spor Branşına Uygun Hediyeler & Maç Bileti


 • Hediye alacağın kişinin özel olarak ilgilendiği bir spor dalı var mı? Tenis, voleybol, kayak ya da yüzme gibi?

 • Yaptığı spora uygun hediyeler seçmek çok yerinde olacağı gibi kullandıkça seni hatırlamasını sağlamak için eğer başarabilirsen takımdaki gözde sporcusundan imza alabilirsin.

 • Fanatiği olduğu bir spor takımının ürün mağazasından ona özel bir forma ya da spor eşyası alabilir; yakınlarda bir maç varsa bilet hediye edebilirsin.


  spor aletleri


  8) Katı Meyve Sıkacakları


  • Spora başlayan pek çok kişi ister istemez yemek alışkanlıklarını yeniden düzenler. Bu minvalde daha sağlıklı ve taze yiyeceklere yönelmek gerekir.

  • Spora, fitnessa ya da antrenmana giden sporcu biri için termosunda, matarasında veya suluğunda muhafaza edebileceği smoothie, detoks suyu gibi içecekler için katı meyve sıkacağı satın alabilirsin.

  • Muz, havuç, portakal, elma gibi hem enerji veren hem de tokluk hissi sağlayan meyve ve sebzelerden öğün hazırlamak için bu tür sıkacaklar en pratik çözümdür.


  sporcu yemek

  9) Kendi Yaptığınız Sporcu Öğünleri


  • Hediye satın almak kadar onu kendi ellerinde hazırlamak bir o kadar ayrı keyif verir; karşı taraf için de oldukça özel bir anlam taşır.

  • Vakit ayırıp ince düşünerek sporcu biri için onun damak zevkine ve sporcu diyetine uygun atıştırmalık veya ana öğünler hazırlayabilirsin.

  • Fıstık ezmeli, cevizli atıştırmalıklardan etli, salatalı protein deposu öğünlere kadar seçeneğin oldukça fazla; hediye yalnızca satın almak üzerine değildir, düşünmek yeterli!


  sporcu öğün

  10) Fitness Eldiveni, Dizlik, Havlu Bileklik


  • Yapılan sporun alanına göre farklı ekipmanlara ihtiyaç duyulabilir; bu etapta hediye alacağın sporcunun daha çok yöneldiği alanı göz önünde bulundurmalısın.

  • Fitness, vücut geliştirme ve ağır sporlarla ilgileniyorsa eldiven ya da dizlik alabilirsin kendisine.

  • Bisiklet süren bir sporcu için kask alabilirsin; takım sporlarıyla meşgul olan birine dizlik veya havlu bileklik alabilirsin, pilates ve yogayla ilgilenen bir sporcu için bu tür setlerden seçebilirsin.


  sporcu hediyeleri

  Spor Tutkunlarının Bayılarak Kullanacağı 12 Sporcu Hediyesi


  Sporcu birine ne hediye alabilirim? Spor yapanlar için en iyi hediye fikirleri nelerdir? Tamamen sporcu odaklı, satın aldığında karşı tarafın doyasıya kullanabileceği hediye tavsiyelerini senin için listeledik! Spor yaparken ona şans getirecek, kullanırken bolca seni hatırlayacak, üzerine düşünülmüş hediyeler bulabileceksin listede…


  Dilersen şimdi ülkenin en köklü, yerli ve yabancı orijinal markaları bir araya getiren online çanta platformu eçantada kolaylıkla ulaşabileceğin spor kategorisine uygun hediye önerilerine geçelim:


  1) Model: Adidas Power Sırt Çantası Lacivert


  Spora gideceği günlerde taşıması kolay ve kullanışlı bir sırt çantası almaya ne dersin? Adidas unisex spor sırt çantası; fermuarlı geniş ana bölme, fermuarlı ön bölüm, 2 adet file yan cep, elde taşıma kulpu ve ayarlanabilir omuz askısına sahip. Rengi ve modeli ile modası kolay kolay geçmeyecek tasarımı kaçırma!


  Adidas Power Sırt Çantası Lacivert


  2) Model: Tommy Hilfiger Kadın Trainer Beyaz Spor Ayakkabısı (Wmn Chunky Mixed Textile Trainer Kadın Ayakkabı White Mixed)


  Tommy Hilfiger imzalı kadın beyaz spor ayakkabısı, spor kombinlerin vazgeçilmezi olmaya aday elegan bir tasarıma sahip. Rengi ve dokusu sayesinde farklı renk kıyafetlerle kolayca kombin yapılabilecek Tommy Hilfiger trainer kadın beyaz spor ayakkabısı, kadın sporculara hediye arayanlar için şık bir seçim. Güvenli ödeme ve hızlı teslimat garantisiyle keyifli alışverişin tadını çıkar!


  Tommy Hilfiger Kadın Trainer Beyaz Spor Ayakkabısı


  3) Model: United Colors of Benetton Tritan Suluk Siyah


  Spor yaparken bir sporcunun yanında mutlaka olması gereken eşyalardan biri şüphesiz suluk! Spor, antrenman ve egzersiz sırasında vücut yüksek oranda su kaybedeceği için sporcular bu esnada bolca su tüketilmelidir. Benetton suluk, koku yapmayan, gıda ile temasa uygun tritan malzemeden üretilmiştir. Hediye edeceğin sporcu bu ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilir.


  United Colors of Benetton Tritan Suluk Siyah


  4) Model: Cambridge Polo Club Şerit Detaylı Küçük Boy Gri Spor & Seyahat Çantası PLVLZ60018


  Spor yaparken ve hatta seyahate çıkarken bir sporcunun yanında mutlaka olması gereken bu çanta, hediye edeceğin kişinin kişisel pek çok ihtiyacını karşılayabilir. Antrenmana giderken eşyalarını kolayca sığdırabileceği şerit detaylı küçük boy unisex kullanıma uygun spor çantası; fermuarlı geniş ana bölme, 1 adet fermuarlı ön cep, 1 adet fermuarlı iç cep, dolgulu taban ve ayarlanabilir omuz askısına sahip.


  Cambridge Polo Club Şerit Detaylı Küçük Boy Gri Spor & Seyahat Çantası PLVLZ60018


  5) Model: Stanley The Switchback-0.47 Litre Seyahat Bardağı Polar


  Spora giderken, antrenman sırasında veya spordan çıktıktan sonra eve doğru yol alırken sıcak veya soğuk içecek tüketmeyi seven sporcular için Stanley kalitesinde bir termos almaya ne dersin? Ayrıca dağ ve doğa sporları yapanlar için de oldukça ideal. Var olan ısıyı veya soğukluğu muhafaza eden, yarım litrelik unisex, beyaz Stanley termos sızdırmaz özelliğiyle hareket halindeyken de çok kullanışlı!


  Stanley The Switchback-0.47 Litre Seyahat Bardağı Polar


  6) Model: Nike Gym Club Spor Çantası Gri - Yeşil


  Rengiyle enerji veren Nike spor çantası, pratik kullanım için gayet uygun ve işlevsel bir ürün. Seyahate çıkarken de rahatlıkla kullanabileceğin veya hediye edeceğin kişiyi çok mutlu edecek Nike Gym Clup Spor Çantası; fermuarlı geniş ana bölme, fermuarlı iç cep, fermuarlı ön bölme, elde taşıma kulpu, ayarlanabilir ve çıkarılabilir omuz askısına sahip. Ayrıca, hediye edeceğin favori rengine yönelik seçim yapabilirsin. Diğer renkleri incelemek için ürün görseline tıklaman yeterli!


  Nike Gym Club Spor Çantası Gri - Yeşil


  7) Model: Tommy Hilfiger Croc Print Tommy Chunky Kadın Sneaker Silver


  Kadın sporcuların hem günlük kombinlerinde hem de spora giderken kullanabilecekleri Tommy Hilfiger imzalı kadın beyaz, gümüş tasarımlı, bağcıklı sneaker; üst kısımda gerçek, sırçalı ve suni deri malzemeden üretilmiştir. 3,5 cm kalınlığında tekstil taban ve 12 cm yüksekliğe sahip Tommy Hilfiger kadın sneaker modeli, son dönemin en beğenilenleri arasında, hediye almak için vakit kaybetmemeni öneririz… 


  Tommy Hilfiger Croc Print Tommy Chunky Kadın Sneaker Silver


  8) Model: Nike Club Team Swoosh Roller Spor Çantası Siyah


  Spor markasında dünya devlerinden biri olan Nike, en çok satılan spor çantası modeliyle karşında! Özellikle ağır spor yapanların malzemelerini kolay taşımaya elverişli olan bu çanta tekerlekli mekanizmaya sahip. Ayrıca fermuarlı, tüm eşyalarını koyabileceğin geniş ana bölme, elde taşıma kulpu ve ayarlanabilir çekme kulpu yer alıyor. 


  Nike Club Team Swoosh Roller Spor Çantası Siyah


  9) Model: Kipling Onalo New Classics Seyahat Çantası Dark Carbo


  Hediye almak istediğin sporcu sık sık şehir dışı spor kamplarına, maçlara veya spor müsabakalarına katılmak için seyahate çıkıyorsa hem yolculuk esnasında yanında taşıyabileceği hem de spor merkezine gidip gelirken kullanabileceği bir çantaya ihtiyaç duyacak. Bu aşamada Kipling kalitesi klasiklerinden unisex üründe; fermuarlı geniş ana bölme, ana bölme içinde fermuarlı cep, çift elde taşıma askısı, ayarlanabilir omuz askısı bulunur. 21 litrelik iç hacme sahiptir ve %100 poliamid malzemeden, astarı %100 polyesterden üretilmiştir.


  Kipling Onalo New Classics Seyahat Çantası Dark Carbo


  10) Model: Adidas Classic M F Sırt Çantası Lacivert


  Dünyaca ünlü spor markası Adidas kalitesinde, unisex kullanıma uygun, uzun ömürlü ve dayanıklı bir spor sırt çantası her sporcunun dolabını süsleyebilecek özellikte! Spora, antrenmana, maça giderken veya günlük spor kombinlerinde kullanabileceği Adidas lacivert spor sırt çantası fermuarlı geniş ana bölme, aksesuar için ön fermuarlı cep, rahat kullanıma uygun ayarlanabilir yastıklı omuz askısı ve ergonomik sırt paneli bulunur. Polyester malzemeden üretilmiştir.


  Adidas Classic M F Sırt Çantası Lacivert


  11) Model: Tommy Hilfiger Heritage Tommy Jeans Runner Erkek Ayakkabı White


  Tommy Hilfiger imzalı spor ve elegan tasarımıyla erkek koşu ayakkabısı, sporcu erkeğe hediye arayanların başvurabileceği kalite ve konfor garantili bir ürün. Hava alan özel bölümleri; ayak yapısına mükemmel rahatlık sağlayan ergonomik tasarımı hediye edeceğin kişiyi bulutların üzerinde hissettirecek! Düzenli koşuya çıkan erkekler için oldukça kullanışlı bir ürün. Fiyat detayları için görsele tıklayabilirsin, indirim fırsatlarını kaçırma!


  Tommy Hilfiger Heritage Tommy Jeans Runner Erkek Ayakkabı White


  12) Model: Kipling Nepsa Basic Plus Capsule Spor Çantası Mistic Grey


  Zamansız tasarımları, hafif bir o kadar da dayanıklı malzemesiyle bilinen Kipling'in eçantada en çok satılan spor çantasını senin için seçtik. Gri renkli kadın spor çantası geniş ana bölme, ana bölme içinde ayakkabı koymak için dışarıdan açılan özel bölme, sırt çantası olarak da kullanabileceğin askılar, fermuarlı dış göz ve özel seri maymuncuk Kipling anahtarlığa sahip 45 litrelik bir yardımcı.


  Kipling Nepsa Basic Plus Capsule Spor Çantası Mistic Grey


  Dünyaca Ünlü Markaların İşlevsel Spor Çantası Modelleri eçantada! 


  Spora, antrenmana, fitnessa giderken veya seyahate çıkarken yanına mutlaka almak isteyeceğin işlevsel, kaliteli ve dayanıklı spor çantaları eçantada! Kadın, erkek veya unisex spor çantaları arasından ihtiyacına en uygun olana karar verip 3D güvenli ödeme sistemi ile eçantadan sipariş verebilir, aklına takılan her türlü soru için müşteri hizmetleri ekibimizle irtibata geçebilirsin!
  Sportmenliğe Yakışır Rahat, Şık ve Kaliteli Spor Ayakkabıları eçantada!


  Spor yaparken, spor salonuna giderken veya günlük rutininde rahat kullanım sağlayacak spor ayakkabısı modelleri eçantada! Spor kombinlerinde şıklığı ve rahatlığı yakalayabileceğin kaliteli spor ayakkabıları kadın, erkek veya unisex modelleri; tam aradığın çeşitleriyle seni bekliyor. eçantadan satın alacağın tüm spor ayakkabılarında alt limit olmaksızın 1 TL kargo ücreti, hızlı teslimat ve güvenli ödeme imkanlarının tadını çıkar!


  Spor Ayakkabı Modelleri


  Spor Çantasında Neler Olmalı?


  Fit, sıkı ve biçimli bir vücut için, kilo vermek için ya da yaşam şekli ve keyif aldığın bir aktivite olarak spor yapıyor, spora başlıyor olabilirsin. Bu aşamada ister profesyonel bir spor merkezinde ister doğada, dışarıda herhangi bir alanda spor yaparken ihtiyacın olan temel bir yardımcın var: Spor çantası! Evden spor yapmak için dışarı çıktığında ihtiyaç duyabileceğin daha farklı ve daha fazla malzeme mevcut. İşte tüm bu eşyaları muhafaza edebilmek ve rahatça yanında taşıyabilmek için bütçene uygun bir spor çantası edinmeli ve spor çantası içinde neler olmalı listesine mutlaka göz atmalısın.


  Spor Çantanda Bulunması Gereken 13 Eşya


  sporculara hediye tavsiyeleri


  İlgini Çekebilir:


  Kışın Spor Ayakkabı Giymenin İpuçları

  Çorap Çizme Modası ve Kombin İpuçları

  Beyaz Spor Ayakkabı Temizlemenin 5 Kolay Yolu

  Dar Gelen Ayakkabıyı Genişletmenin 7 Kolay Yolu

  Süet Çanta Nasıl Temizlenir? En Pratik ve Etkili Yöntemler

  Banka Logo
  WhatsApp Sipariş
  Çalışma Saatlerimiz
  Hafta İçi 09.00 - 17.00
  Cumartesi 09.00 - 13.00
  × Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla