eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Çanta Festivali - Son Gün
Seyahat Severler İçin Film ve Dizi Önerileri
31 Ekim 2020

Seyahat Severler İçin Film ve Dizi Önerileri


Corona günlerinde kısıtlı seyahat döneminde seyahat etmeyi çok sevenlerin biraz olsun hevesini alacak en iyi dizi ve film önerileri listeledik! Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid19 virüsü sebebiyle özellikle de yurt dışına seyahatleri kısıtladığımız bu süreçte seyahat konulu filmler sana çok iyi gelecek!Havalar soğumaya başlamışken, battaniye altında patlamış mısır eşliğinde sıcacık ve güvenli evinde film günleri düzenlemeye başlayabilirsin. Son dönemde artan virüs vakaları ve hastalık mevsiminin kapıda olması yüzünden bir süre daha yurt içinde, belirli bir çevrede hatta evde kalmak yeniden mühim bir gereklilik olabilir.


seyahat konulu diziler

Evde oturduğun yerden tüm dünyayı gezip görebileceğin, adeta caddelerinde, kafelerinde vakit geçiriyormuşçasına kendini orada hissedebileceğin, kaliteli seyahat filmleri, yabancı ülkelerin kültürlerini tanımana yardımcı olabilecek en iyi seyahat konulu belgeseller, gezi ve yolculuk temalarını bol bol içeren Netflix dizileri bu listede seni bekliyor olacak.

eçanta look indirim kodu

Zevkine hitap eden, kendinden izler bulabileceğin seyahat filmleri listemizi yaklaşan kış aylarında iş veya okul dışında dışarı çıkmamanın çok daha güvenli olacağı dönemde başvurabileceğin bir hobi kaynağı olarak bir yerlere not edebilirsin.


Acı veren deneyimlerden sonra kendini bulma yolunda ilham veren seyahatler, nişanlı çiftlerin yurt dışı seyahat maceraları, farklı yemek kültürlerine keyifli bir bakış, ünlü şovmenin komedi ağırlıklı dünya yolculuğu, hastalığın pençesinde hayatın tadını çıkaran iki yakın arkadaş, sıra dışı korkutucu keşifler ve dahası senin için bu listede yerini aldı.


İçindeki kaşifi açığa çıkaracak, farklı kültür ve medeniyetlere olan ilgini besleyecek, izlerken zihnini rahatlatacak keyif verici seyahat konulu film, dizi ve belgesel rehberin tek tıkla yanında! Pandemi sürecinden sonra gezmek görmek istediğin yerlere yenilerini ekleyebileceğin seyahat konulu filmler, diziler ve belgeseller listesinde bakalım senin dikkatini en çok hangisi çekecek! Keşfetmeye hazır mısın? O halde başlayalım!


seyahat konulu filmler

1) Ye Dua Et Sev (Film, Dram - 2s 20dk)


Yazar Elizabeth Gilbert’ın kendi tecrübesi üzerine kaleme aldığı Eat, Pray, Love kitap uyarlamasıdır. Üzücü ve sancılı bir boşanma ardından kendini bulmak için seyahat eden Julia Roberts (Elizabeth), İtalya, Hindistan ve Bali’yi içine alan bir dünya turuna çıkar. Bu seyahati taçlandıran elbette romantik bir birliktelik. Seyahat sırasında Javier Bardem (Felipe) ile karşılaşan Elizabeth için dünya farklı bir açıdan yeniden başlar.


minvalde.blogspot.com


ye dua et sev


2) Conan Without Borders (Politik Belgesel, 1 Sezon, Netflix)


Gece yayına giren ünlü Talk Show sunucusu Conan O’Brien bu kez gezi programında yer alıyor. Küba, Güney Kore, Meksika, İsrail, İtalya gibi ülkelere seyahat eden komedyen, mizah anlayışını dünyanın pek çok ülkesine taşıyor. Eğer sen de komedi-belgesel tadında bu yapımı incelemek istersen Netflix’e koşabilirsin!


www.netflix.com


conan without borders


3) Barselona, Barselona (Imdb 7.1 Film Romantik Dram - 1s 37dk)


Javier Bardem maceralarına bu kez farklı bir yapımda devam ediyor! Woody Allen imzalı film kadın erkek arasındaki çarpık ilişkilere dikkat çekiyor. Amerikalı Vicky ve Cristina yaz tatili için İspanya’yı seçerler. Bu ikili İspanya’da karşılaştıkları sanatçıdan (Javier Bardem) çok etkilenir. İşin ilginç yanı Vicky evlenmek üzere olan muhafazakar bir kadın, Cristina ise özgür ruhlu bir kadındır. Bu üçlü arasındaki aşk hikayesi seni ekran başına kilitleyecek!


sinematv.com.tr


barselona barselona


4) Extreme Engagement (Reality Programı, 1 Sezon, Netflix)


Karşınızdaki çift nişanlanıyor ve farklı kültürlerdeki evlilik adetlerini keşfetmek için tam bir yıl boyunca yolculuğa çıkıyor! Netflix yapımı bu programda çiftin yurt dışındaki seyahatlerinde edindiği tecrübeler üzerinde duruluyor. Bakalım farklı kültürler ve maceralar çifti birbirine yakınlaştıracak mı yoksa uzaklaştıracak mı?


www.netflix.com


Extreme Engagement


5) Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı (Imdb 7.4 Film, Macera - 1s 54 dk)


Monoton bir rutinde hayatını sürdüren Walter, (Ben Stiller) Life! dergisinin fotoğraf arşivinde çalışır. İş ortamındaki yeni arkadaşına karşı duygular besleyen Walter, beklenmedik durumların içinde bulur kendisini. Bir yandan çalıştığı dergi de artık basın hayatına internet üzerinden devam edeceğini açıklamıştır. Son yayınlayacak sayıda kullanılacak olan önemli bir fotoğrafın kaybedilmesi ile işsiz kalma tehlikesi yaşayan Walter, beklenmedik maceraların içine atılır.


www.sinematopya.com


walter mittynin gizli yaşamı


6) Paris’te Gece Yarısı (Imdb 7.7 Film, Romantik Fantastik - 1s 40dk)


Woody Allen klasiklerinden Paris’te Gece Yarısı, seyahat konulu filmler izlemek istediğinde başvurabileceğin gözde bir seçim. Ana karakter olan yazar Gil, Paris’e hayrandır; özellikle de tüm şehrin karanlığa büründüğü gece yarılarında! Nişanlısı Inez ile babasının Paris’teki işi sebebiyle bu büyülü Avrupa kentine seyahat eden çiftin başından geçen olaylar filmin konusunu oluşturur. Gerek Gil’in gerek nişanlısı Inez’in Paris’teki maceraları tüm ailenin hayatına etki edecektir.


www.beyazperde.com


pariste gece yarısı


7) Magical Andes (Sosyal, Kültürel Belgesel - 1 Sezon, Netflix)


And Dağları’ının büyülü dünyasını aralamaya hazır mısın? Netflix platformu üzerinden yüksek kaliteyle izleyebileceğin bu çarpıcı belgesel, Arjantin’den Kolombiya’ya Güney Amerika’nın heybetli dağlarıyla bağlarını paylaşan 5 karakteri konu alıyor.


www.netflix.com


magical andes


8) Yaban (Imdb 7.2 Film, Dram Biyografik - 1s 56dk)


Filmin ana karakteri derinden bağlı olduğu annesini kaybeder. Bu acı kayıp sonrasında uyuşturucu bağımlılığı da Cheryl Strayed’i adeta içten içte yok eder. Evliliğinin de sona ermesiyle bir anda hayatını kökten değiştirmeye karar verir. Bir kamp çantasıyla maceralara atılan Cheryl, Pasifik Crest Yolu’nda tek başına yürür. Uzun süren umutsuzluk ve kararsızlık döneminden sonra bu seyahat ana karakteri tazeleyecek ve unuttuğu duyguları ona yeniden hatırlatacaktır.


melkeontheroad.com


yaban


9) Çöldeki İzler (Imdb 7.2 Film, Biyografik, Macera 1s 56dk)


Avustralyalı yazar Robyn Davidson kaleminden çıkan kitaptan uyarlamadır. Yazarın köpeği ve dört deveyle Avustralya çöllerinde yaptığı yolculuğu konu alan filmde Davidson yolculuğunu kaydeden National Geographic fotoğrafçısını ise Adam Driver canlandırıyor. Filmde seni etkileyecek nefes kesici manzaralar da yer alıyor. Ayrıca bu film genç bir kadının kendini bulma yolculuğu niteliğini taşıyor.


www.filmloverss.com


çöldeki izler


10) Breakfast, Lunch and Dinner (Amerikan Dizisi, 1 Sezon, Netflix)


1 sezonluk Amerikan dizisi, Netflix hesabından erişebileceğin kaliteli bir yapım. Şef David Chang, keyifli ve eğlence düşkünü ünlü konuklar eşliğinde yemek, kültür ve kimlik hakkındaki sonu gelmeyen merakıyla yola koyulur.


www.netflix.com


breakfast lunch and dinner


11) Dark Tourist (Sosyal, Kültürel Belgesel, 1 Sezon, Netflix)


Netflix yapımı ilgi çeken bir belgesel. İçindeki seyahat ruhunun gizli yönlerini açığa çıkaracak bu belgeselde sıra dışı deneyimler seni bekliyor olacak. Dehşet verici turistik yerlerin ziyaret edildiği bu belgeseldeki ilgi çeken slogan ise %80 oranında ölüm içermesi!


www.netflix.com


dark tourist


12) Bucket List (Şimdi ya da Asla) (Imdb 7.4 Komedi, Drama 1s 37dk)


Tam da Covid19 gibi bir salgın hastalıkla dünyaca mücadele ettiğimiz şu dönemde gerçekten nokta atışı bir film seni bekliyor. Jack Nicholson ve Morgan Freeman gibi iki dev ismin bulunduğu bir film. Kanser hastalığına yakalanan ikili, aslında birbirinden çok başka hayatlar yaşıyorlardır; kanser ise onları birleştirdi! Aynı odada tedavisi gören iki insan, zaman içinde yakın arkadaş olur ve bir çeşit ‘yapılacaklar listesi’ hazırlarlar. Hastalıkla birlikte sağlığın kıymetini kavrayan iki yakın arkadaş pek çok unsuru karşılarına alarak hazırladıkları listeyi uygulamaya koyulurlar. 


www.rehberlikservisi.net


the bucket list

İlginizi Çekebilir:

Evde Bakımsız Kalmamak İçin 6 Altın Öneri

Sağlıklı Kalmak İçin Evde Egzersiz Önerileri

Evde Sıkılmamak İçin Yapabileceğin 11 Aktivite

Şu Günlerde İhtiyacımız Olan: Mutluluk Veren Filmler

Ailenle Evde Sıkılmadan Oynayacağın Oyun Önerileri

Banka Logo
WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 17.00
Cumartesi 09.00 - 13.00
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla