eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Bayram Fırsatları
Sevgililer Gününde Tek Başına Yapabileceğin 10 Aktivite
08 Ocak 2022

Sevgililer Gününde Tek Başına Yapabileceğin 10 Aktivite


Dünya üzerindeki en muhteşem his nedir biliyor musun? Bir insanın kendinden beslenebilmesi ve bu enerjiyi samimiyetle tazeleyebilmesi… Kendi iç dinamiğini iyi tanıyan insanların ortak noktası mutluluğu aramak yerine ‘oluşturmalarıdır.’ Çünkü bu tip insanlar, mutluluğun formülünde 2. kişilerin esasında yeteri kadar sağlam bir temel olmadığını, en kalıcı ‘tamamlanmışlık’ hissinin ruh - beden - zihin üçlüsü içinde yalnızca kendinde mevcut olduğunu keşfetmişlerdir.


sevgililer günü yalnızlar için planlar

Denge ve idrak, seni ‘tek başınalık’ kavramının çok ötesine taşıyabilecek, tekamül sürecine katkı sağlayabilecek püf noktalarıdır. Sen, kendi iç dengeni sağlamaya idrak edebilmiş yüksek bir zihinsen Sevgililer Günü için planlar ararken yalnız olmaktan dolayı derinden etkilenmezsin. Esasında bu içeriğimizin de temel amacı duygularının patronu olduğunu hatırlatmak ve kendi iç sevgini tazelemek adına seni şımartmak, evet şımartmak! Kendi başına yalnızken mutlu olabilen, verimli vakit geçirebilen bir insan olarak sen, neden Sevgililer Günü için plan yapamayasın?


eçanta look indirim kodu

Bu gün içerisinde pek çok çift plan program arayışına girecek, birbirleri için bazı sürprizler hazırlamak çabasına düşecekler. Fakat sen, kendi özgür atmosferin dahilinde Sevgililer Günü planları tek başına olanlar için de aslında ne kadar eğlenceli olabilecek şimdi bu içeriğimizde iliklerine kadar hissedebileceksin. Hazır mısın?


Sevgililer Günü tek başına ne yapılır, yalnızlar Sevgililer Gününü nasıl kutlar bu gibi endişelerini şimdi sakince bir rafa kaldır ve tamamen Sevgililer Gününde yalnız olanlar için hazırladığımız plan, program tavsiyelerimizin tadını çıkar. Sen, bir başka kişiden bağımsız da mutlu olabilirsin; iyi ki varsın!


Sevgililer Gününde Tek Başına Yapabileceğin 10 Aktivite


Sevgililer Günü yalnızlar için plan önerisi mi arıyorsun? En doğru adrestesin, tebrik ederiz! Sevgililer Günü, yanında bir başka kişi olmadan nasıl kutlanır herkese göstermek için birbirinden nitelikli tavsiyeler derlediğimiz listemiz seni bekliyor, kaçırmamalısın…1) Meditasyon & Yoga Aktiviteleri


 • Kendine ister 14 Şubat Sevgililer Günü olsun ister doğum günü ister bambaşka bir gün, yapabileceğin en büyük iyilik: Şifa veren aktivitelere katılmak!

 • Ezoterizm, spiritüel inançlar ve buna benzer bilgi bütünlerine karşı ilgili olduğunu hissediyorsan bir hazırlığın var demektir bahsetmek istediklerimize aşinasın; fakat ilgili değilsen bile en azından bu yıl bir şans vermeni tavsiye ediyoruz, elin boş dönmeyeceksin :)

 • 14 Şubat gününde kişisel travmalarını, geçmiş yaşamdan getirdiğin bilinç dışı kod ve kayıtlarını bu tip meditasyon ve spiritüel danışmanlık seanslarında şifalandırabilirsin.

 • Doğada, güzel bir manzaraya karşı ya da evinde dingin bir ortam yaratarak yoga yapabilir; eğer yabancısıysan bu alana başlangıç yapabilirsin. Bize güven burada huzur var…


meditasyon

2) Kişisel Bakım & Masaj & Spa Seansları


 • Kendini şımartmak için ne bekliyorsun? Omuzlarındaki yük, hayata karşı sorumlulukların ve alışkanlık haline getirdiğin tüm o olumsuz enerjilerden biraz olsun sıyrılıp kendine bakım yapmanın tam zamanı, haydi kalk!

 • Güzellik merkezinden bir cilt bakım randevusu olur, evde kendin yapacağın doğal maskeler olur, kuaförde kısa bir saç bakımı olur kısacası her şey olur!

 • Eğer dilersen bir masaj merkezinden veya bulunduğun çevreye yakın spa hizmeti veren bir otelden sadece kendin için randevu alabilirsin.

 • Kendine bugün bir mola zamanı oluşturup doğruca cildine, ruhuna, zihnine bakım uygulamayı seç, bakalım bu güzel alışkanlığı edinmenin sana hediyeleri ne olacak ve kendi öz değerini onurlandırdıkça hangi mucize kapılarını aralayacaksın? Biz senin şimdiden heyecanlanmaya başladık bile…


kişisel bakım

3) Konser & Sinema & Workshop Etkinlikleri


 • Geçtiğimiz 2 yıl boyunca eve kapandık, doğal afetler gördük, meteorlar düştü, uzaylılarla temas etmeye dahi ramak kaldı. Peki, kendin adına tüm bu olumsuzluklar içinde eğlenebileceğin hangi etkinliklere katıldın?

 • Cevap pek iç açıcı değilse şimdi internette kısa bir gezintiye çıkıp en sevdiğin sanatçıların konserlerine göz at, vizyona hangi yeni filmler giriyor incele veya tarzına hitap eden tek günlük bir workshop eğitimi araştır…

 • Bugünü eğer gerçekten dolu dolu geçirmek istiyorsan konser, sinema, workshop üçlüsünden birini seç ve hemen kombinlerini hazırlamaya başla!

 • Ama önce uzun bir kahvaltı yap sonra güzel bir fincan kahveni iç ve enerjini topla, bize güven bu etkinlik sana iyi gelecek :)


konser

4) Podcast & Çalma Listesi Eşliğinde Yürüyüş


 • Ey sen, tek kişilik dev kadro insanı! Şimdi sırada en bütçe dostu, sağlıklı ve bir o kadar zihne iyi gelen aktivite tavsiyemizle karşı karşıyasın: Yürüyüş!

 • Spor, zihin arındırma ve temiz hava alma üçlüsünü tek seferde aradan çıkarabileceğin bir imkan sunuyoruz sana. Yürüyüşün insan psikolojisi üzerine etkilerini konuşmak için geç kaldık fakat yine de bunun ne denli faydalı olduğunu sen zaten biliyorsundur…

 • Şimdi kullandığın müzik veya video uygulamasında kendine özel bir yürüyüş listesi oluştur, rahat kıyafetlerini ve ayakkabını giy, termosuna içeceğini doldur ve doğru temiz havaya çık; vakit kaybetme!

 • Ufak bir tavsiye, gün batımının enerjisi yüksek olduğundan günün son ışıklarını iyi değerlendirmen konusunda bir parantez açmayı yararlı görüyoruz :)


yürüyüş

5) Tek Kişilik Özgür Ruh: Seyahat!


 • İçinde bulunduğumuz 2022 yılında 14 Şubat Pazartesi gününe denk gelecek; bu nedenle dilersen hafta sonu için bir etkinlik, gezi, seyahat planlayabilirsin!

 • 1 gecelik, 2 gecelik konaklamalı kısa bir kaçamak düzenlemek sana iyi gelecektir; hele ki dışarıdaki koşturmacayı da hesaba katarsak epey sakin ve arındırıcı bir fikir!

 • Kapadokya, Bursa Uludağ, Ağva, Şile, Sapanca veya bulunduğun yere nispeten yakın lokasyonlar bu aşamada işine yarayabilir.

 • En sevdiğin müziklerle geçireceğin yolculuk sonrası tamamen kendini dinleyebileceğin bir seyahat 14 Şubat yalnızlar planımızın favorileri arasında :)

 • Bu esnada bol bol fotoğraf çekmeyi ve anı biriktirmeyi, hiç tanımadığın insanlarla ilginç muhabbetler içine girmeyi de eksik etme, sonraları hatırladıkça güleceksin belki de, kim bilir?


seyahat

6) Hayvanat Bahçesi, Huzurevi, Çocuk Esirgeme Kurumu Ziyareti


 • Sevgililer Günü yalnızsın diye tüm günü yalnız geçirmen gerekmiyor, haydi biraz canlan! Sana sıradaki önerimiz bolca vicdan rahatlatmalı bolca huzur içeren bir tavsiye…

 • Bulunduğun şehirde sana en yakın hayvanat bahçesini ziyaret ederek bu soğuk günlerde sokak hayvanları için mama yardımında bulunabilirsin.

 • Huzurevlerinden herhangi bir tanesini ziyaret ederek onlar için gönül arkadaşlığı yapabilir, ruhunu bu denli naif bir aktiviteyle zenginleştirebilirsin.

 • Çocukların masum sevgisini iliklerinde hissetmek sana hoş geliyorsa bulunduğun şehirdeki kimsesiz çocuk yuvalarını ziyaret edebilir, yanında onlar için ufak tefek hediyeler de götürebilirsin; tamamen bütçene göre şekillendirebilirsin… Bu fikir bizi epey mutlu ediyor, ne dersin?


hayvanat bahçesi

7) Tatlı & Yemek: Mutluluk Mutfaktadır!


 • Şimdi sevgili yalnız insan, kalkıp üzerindeki eşofmanları çıkarıp doğruca markete gidiyor; evdeki eksikleri tamamlıyor ve canın ne çekiyorsa onu alıyorsun!

 • Can boğazdan gelir, kalbe giden yol mideden geçer gibi tamamen boğa burcu kokan deyimlerimizden hareketle bugün seni mutfağa sokmakta kararlıyız…

 • Kendine canın ne istiyorsa veya dışarıda yemekten neyi keyif alıyorsan onu pişirmek üzere birkaç saat zaman ayırmanı, sadece yemekle sınırlı kalmayıp bol endorfin içeren bir de tatlı yapmanı şiddetle öneriyoruz.

 • Gün sonunda TV ya da bilgisayar karşısına geçip afiyetle yemeğini yerken bunun ne denli lezzetli bir terapi olduğunu anladığında bize teşekkür edeceksin; biz şimdiden rica ederiz, ne demek!


tatlı

8) Yüzyılın Terapisi: Alışveriş!


 • Açıkçası ne zaman alışveriş yaptık da kendimizi iyi hissetmedik? Sen de bugün kendin yalnızca kendin için hediye almaya ne dersin?

 • 2. bir kişi için bütçe ayırmaktansa tüm ekonomik gücünü kendin üzerine kullanmanın dayanılmaz mutluluğunu hatırlatmak istiyoruz sana, aslında ne kadar şanslı olduğunu bilsen hiç vakit kaybetmezdin :)

 • Peki ama nasıl? Şimdi sakince eçanta geniş ve çeşitli ürün yelpazesinin sana sunduğu birbirinden kaliteli aksesuarları incelemeni en çok hoşuna gideni bugüne özel kendine hediye etmeni tavsiye ediyoruz!

 • Yerli ve yabancı marka devlerini tek platformda buluşturan eçanta, yerinden kalkmadan onlarca ürünü ayaklarına seriyor; üstelik tüm alışverişlerinde alt limit olmaksızın kargo ücreti yalnızca 1 TL! Keyifli alışverişler dileriz…9) Aile Ziyareti & Arkadaşlarla Görüntülü Sohbetler


 • Hey! Madem teknolojinin tavan yaptığı ve online görüşmelerin kol gezdiği bir dönemde yaşıyoruz; o halde uzakta olan tüm sevdiklerimizle yan yanaymış gibi görüşebilmenin tadını çıkarmak için neyi bekliyoruz?

 • Günlerce ihmal ettiğin, konuların hep havada kaldığı kısa birkaç dakikalık konuşmalarla geçiştirdiğin arkadaşların, sevdiklerin ve ailen için görüntülü görüşme planlamaları yaparak muhabbetin tadını çıkarabilirsin.

 • Sevgililer Günü sevgiye adanmış bir günse eğer sevginin 50 tonunu yaşayabileceğin bir diğer önerimiz sana iyi gelecek, bize güven!

 • Dilersen bir kafede sıcak içecek yudumlarken dilersen evinin sakin ve huzurlu ortamında dilersen de yürüyüşe çıkarak kulaklığında bu görüşmeyi sağlayabilirsin…


görüntülü görüşme

10) Çiçek Dikmek Evine Yeni Bir Tazelik Kazandıracak!


 • Çiçeklerle ve ev bitkileriyle aran nasıl? Şimdilerde bitkileri market zincirlerinde bile kolayca bulabilirsin. Öncesinde video platformlarından çiçek bakımına dair bir iki video inceledikten sonra evde bakmaya karar verdiğin bir bitkiyi satın alabilirsin!

 • Saksısı, vitamini ve mini sulama kabı ile kendin için bu deneyimi daha sevimli hale getirip evinde taze bir enerji yakalayabilirsin.

 • Dilersen bitkine bir isim ver ve eve her girip çıkışında onunla da selamlaş: Selam bitki ben geldim, çıkıyorum bitki ben yokken kendine iyi bak gibi gibi…

 • Kulağa farklı geldiğinin farkındayız ama biz denedik bu işlem insana gerçekten kendini iyi hissettiriyor; onun çiçek açtığını ve yapraklarının canlı renge büründüğünü görmek de cabası, denemeni tavsiye ediyoruz…


çiçek dikmek


İlgini Çekebilir:


Sevgililer Gününe Özel 10 Romantik Film

Yeni ve Orijinal Yılbaşı Mesajları 2022 Özel

Sevgililer Gününün Gerçek Hikayesi Nedir?

Anlamlı ve Sürprizli Sevgililer Günü Hediyeleri

Sevgililer Günü Instagram Mesajları 2022 Özel

Sevgiliye Romantik, İşlevsel ve Kaliteli Hediyeler

Bir Kadına Hediye Vermenin İncelikleri, Zarif İpuçları

Bir Erkeğe Hediye Alacaksan Bu Fikirleri Mutlaka Değerlendir!

Banka Logo
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla