eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Tatile Gidiyoruz
Puffer Kaban ve Montlar
12 Ocak 2022

Puffer Kaban ve Montlar

Pandemi sonrası uzun bir aradan sonra, açık hava etkinlikleriyle kendimizi şımartığımız güvenli bir kışla karşı karşıyayız. Sokak aktivitelerinin hız kazandığı bu soğuk günlerde en çok ihtiyaç duyulan moda nesnelerinden biri; sıcak, pratik aynı zamanda gösterişli bol kesim kaban ve montlar. Bu yumuşak, şişme puffer dış giyimler her dolapta olması gereken kurtarıcı parçalar arasında çoktan yerini aldı. Yüksek moda markaları da bu ihtiyaca ve akıma kayıtsız kalamadı.
Yakın geçmişte şişme montu özdeşleştirdiğimiz birkaç marka varken artık bu sınırlar çok daha geniş. Moda haftalarında şık ve elegan görünümler ortaya koyan Valentino, Prada, Balenciaga, Simone Rocha gibi markalar bunlara ek olarak artık  şişme mont ve kabanları koleksiyon seçkilerine dahil ediyor. Büyük bir yorganı üzerinize almışsınız hissini uyandıran olduğunuz bedenden birkaç beden bol kabanlar güven ve konfor duygularını harekete geçiriyor. Uzun, hacimli ve heybetli bu şişme kabanların yarattığı modern silüetler sokak modası, podyum modasından sonra belki kısa zaman sonra kırmızı halıya bile taşınabilir mi? Sorusu aklımdan geçerken cevabım: Neden olmasın? Evet, kış sezonunun olmaz olmaz trend çanları bu kabanlar etrafında çalıyor. Soğuk kış günleri devam ederken hatırlamak isteriz: Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır.


Yazar SELEN YORULMAZ ÖZSÜMER

Banka Logo
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla