eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Tatile Gidiyoruz
Pantone 2022 Rengi: Veri Peri
14 Ocak 2022

Pantone 2022 Rengi: Veri Peri

“Very Peri”, uluslararası renk otoritesi Pantone tarafından 2022 yılının rengi seçildi. 2000 yılından beri seçilen “yılın rengi” bu zamana kadar hep var olan renk skalasından seçilmişti. Ancak bu yıl seçilen renk ilk kez tamamen sıfırdan yeni bir renk oluşturdu.  Pantone'a göre mor alt tonlu Veri Peri; yaratıcılığı teşvik ederek dinamik, canlı ve neşeli bir bakış açısı sunuyor. Mavinin sakinliği ve kırmızının heyecanını harmanlayan PANTONE 17-3938 TCX koduyla yaratıcı dünyaya dinamizm getiren Veri Peri birçok dünya markası tarafından kullanılmaya başlandı bile. Neredeyse iki senedir yaşadığımız pandeminin yarattığı kaos ve belirsizliğin etkilerinden artık hepimiz kurtulmak istiyoruz.
Pantone tarafından yapılan açıklamaya göre; bu renk, pandemi sonrası yoğun izolasyon döneminden çıkarken kavramlarımız ve standartlarımızın değiştiği dönüştürücü zamanlarımızı anlatıyor. Neşe katsayısı yüksek, ilham ve umut dolu bir başlangıç eminim herkesin gelecek hayalleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. 23 yıldır Pantone yılın rengi Moda, dekorasyon, ev mobilyası, endüstriyel tasarımı yanı sıra ürün ambalajı ve grafik tasarım dahil olmak üzere birçok sektörde ürün geliştirme ve satın alma kararını etkiliyor. Veri Peri aynı zamanda sanal dünyanında sınırlarını genişletecek. Dijital evren metaverse’ün hızla yayılmaya başlamasıyla birlikte renk kodlarının hibrit etkisi çok önem kazanıyor. Yaratıcı endüstriye ilham veren yılın renginin canlı ve pozitif bir etkileşim dili yaratacağı şüphesiz aşikar. Yani görünüşe göre hepimiz geleceği simgeleyen bu yeni  tonu kucaklamaya hazırız. Geleceğe dair umut dolu niyetlerimizi dilediğimiz 2022 yılının bu ilk günlerinden; Veri Peri enerjisinin yayıldığı güvenli yarınlara selam olsun.


Yazar SELEN YORULMAZ ÖZSÜMER

Banka Logo
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla