eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Genel Bilgilendirme
Netflix Party Nedir? Nasıl Yapılır?
11 Eylül 2021

Netflix Party Nedir? Nasıl Yapılır?


Pandemi döneminde evde kaldığımız süreçte hemen hepimiz dizi ve film izlemek için Netflix ve benzeri dijital platformlara sarıldık. Her ne kadar bu platformlar can sıkıntısına biraz da olsa iyi gelse de sevdiklerimizle yan yana bir şeyler izleme zevkimiz uzunca bir süre bizimle olamadı. 


netflix party


Bir filmi aynı anda başlatmaya çalışmak gibi yöntemleri alternatif olarak kullansak da zaman konusu her zaman beklenilen gibi olmadığı için, bazıları ileriden giderken bazılarının geriden gelmesi gibi sorunlar çok sık yaşanabildiği için neredeyse hepimiz bu duruma alternatif bir çözüm arayışına girdik.


Senin de bu dönemde böyle bir arayışın olduysa, bu duruma karşı bulunabilecek en pratik çözümlerden biri olan  Netflix party muhakkak kulağına gelmiştir. Peki ama yalnızca pandemi döneminde değil, sevdiklerinle yan yana olamadığın ama birlikte bir aktivitenizin olmasını istediğin her an kullanabileceğin Netflix Party nedir? Netflix Party nasıl yapılır? 


eçanta look indirim kodu


Bir Google Chrome eklentisi olarak karşımıza çıkan Netflix Party’i bir yerlerde duymuş, arkadaşların tarafından hadi bu akşam birlikte bir şeyler izleyelim teklifi geldiğinde ayrı ayrıyken bunu nasıl yapabileceğinizi düşünmüş olabilirsin. İşte bu içerikte senin tüm bu sorularını ve düşüncelerini cevaplandıracak, sana Netflix Party ile alakalı bilmen gereken bütün bilgileri vereceğiz.


Tüm Ürünler Modelleri


Netflix Party Nedir?


  • Arkadaşlarınla ortak bir film izlemenin özlemi içerisindeyken denk geldiğin Netflix Party’i kullanmadan önce ne olduğuyla ilgili bir fikir sahibi olmak istemiş olabilirsin.
  • Bunun bir uygulama mı, ücretli mi ya da ücretsiz mi olduğu gibi pek çok sorun da mevcut olabilir.
  • Elimizden geldiğince sana yardımcı olacak ve önce ne olduğuyla ilgili sonraysa nasıl kullanabileceğin ile ilgili bilgilendirmeleri yapacağız.
  • Merak edilen bu Netflix Party nedir? Her ne kadar Netflix Party artık Teleparty adıyla yalnızca Netflix değil, farklı birkaç dijital dizi ve film izleme platformunda ortak izleme imkanı sağlıyor olsa da eski adı bu olduğu için bizim de yazımızda bu şekilde bahsedeceğimiz sistem bir Google Chrome eklentisidir. 
   • Maksimum birkaç dakikanı alacak bir işlemle arama motoruna ekleyebileceğin bu eklenti sayesinde, bir-iki kişilik veya sayısı çok da belli olmayan arkadaş grupların ile eş zamanlı olarak istediğin dizi ve filmi izleyebilirsin.
   • Dilersen eklentinin sağladığı bir özellik olarak chat kısmı üzerinden bir yandan da sen ve arkadaşların sohbet edebilirsiniz.
    • Arkadaşlarınızla yan yana dizi ve film izleme deneyimine en yakın aktiviteyi gerçekleştirmek üzere tasarlanan Netflix Party, gruptaki herkesin filmi durdurmasına, oynatmasına, ileri veya geri sarma gibi özellikleri kullanmasına izin veriyor.
    • Bu sayede filmin akışında herhangi biri için bir aksama olmaması adına gerekli olan imkanlar, mümkün olan en iyi şekilde alınmış oluyor.

     netflix party nedir

      Netflix Party İçin Üyelik Gerekiyor Mu?


       • Akıllara gelebilecek diğer önemli sorular ise Netflix Party üyelik gerektirir mi? Netflix Party ücretli mi?
       • Eklenti ile ilgili bağlı olduğu sistemin Netflix ve benzeri video izleme platformları olmasından kaynaklı olarak ortaya çıkabilecek bu tip sorulara da cevap bulmak ve Netflix Party için üyelik gerekip gerekmediğini öğrenmek adına yazımızı okumaya devam edebilirsin.
       • Kaliforniya merkezli, dizi ve film yayını yapmak amacıyla kurulan Netflix, bu hizmetini abonelik üzerinden gerçekleştirdiği bir üyelik sistemiyle sağlıyor.
       • Bu nedenle Netflix Party için özel olarak üye olmak gibi bir durum söz konusu olmasa da eklentiyi Netflix üzerinden kullanacağın için Netflix üyeliğinin olması şart.
       • Netflix’in kendi sitesinde bulunan adımları uygulayarak alacağın bir abonelik Teleparty ya da eski adıyla Netflix Party için gerekli olacak.
       • Bu bağlamda direkt olarak eklenti için bir üyelik gerekmiyor olsa da, bu eklentiyi kullanacağın platform için bir aboneliğin gerekli olduğunu düşünürsek dolaylı yoldan bir üyelik istiyor gerekli olduğunu belirtmek yanlış bir çıkarım olmaz. 
       • Ancak eklentinin işe yaraması için gereken tek şeyin bir Netflix hesabı olduğunu da tekrardan vurgulayalım. Bununla birlikte netflix party ücretli mi? Sorusunun cevabını da vermiş olalım: eklenti ücretsiz ancak Netflix için belli bir ücret ödemek zorundasınız. 

       netflix partisi

        Netflix Party Nasıl Yapılır?


        Netflix üyeliğini aldın ve arkadaşlarınla bir an önce bir filmler izleyip, daha sonrasında konuşmak istediğini biliyoruz. Şimdi sıra ne olduğunu yukarıda anlattığımız Teleparty (Netflix Party)’nin kurulumunu anlatmaya geldi.


        Çok karmaşık olmasa da rahat bir şekilde kurulumu yapabilmen, Netflix Party nasıl yapılır? Kurulumu nasıl yapılır? Sorularının cevabını net bir şekilde alabilmen adına izlemen gereken bütün adımları aşağıda detaylı bir şekilde anlattık.


        • Öncelikle teleparty sitesine gidip indirme butonuna basarak başlıyoruz.

        • İndirmeye bastığında seni Chrome Web Store’a yönlendirecek. Burada Chrome’a ekle butonuna basarak eklentiyi kolayca indirebilirsin.

        • Bunun ardından uygulaman gereken adım Netflix’i açmak ve izlemek istediğin videoya tıklamak.

        • Video açıldığında sağ üstteki TP yazısının kırmızıya döndüğünü göreceksin. Eğer TP butonu yoksa yapboz parçası simgesine tıklayıp butonu ekleyebilirsin.

        • “Create a teleparty” kısmında eğer “only ı have control” kısmını seçersen videoyu durdurma ve oynatma gibi yetkiler sadece senin kontrolünde olur. Seçmezsen yukarıda da belirttiğimiz gibi arkadaşların da gerekli durumlarda müdahale edebilir.

        • “Start the party” butonuna bastığında ekranda çıkan URL linkini kopyalayarak arkadaşlarına gönder. Arkadaşların bu linke tıklayarak ortak odaya dahil olacak.

        • Netflix Party üzerinden sana otomatik atanan ikonları ve verilen rumuzunu değiştirerek özelleştirebilir, arkadaşlarınla birbirinize seslendiğiniz isimler varsa bunları yazabilirsin. 

         netflix party


         Var Olan Bir Oturuma Katılmak İçin Ne Yapılır?


         • Netflix Party oturumunu nasıl açacağını ve arkadaşlarını nasıl çağırabileceğini anlattık. Peki var olan oturuma nasıl katılınır?

         • Zaten halihazırda açılmış olan bir oturuma katılmak yeni bir oturum açmaktan daha çok daha kolay.

         • Ancak öncelikle unutmaman gereken kısım yukarıdaki adımları tek tek uygulayarak Teleparty eklentisini Google Chrome uygulamasına eklemek. 

         • Bu eklenti olmadan sana atılan linkin işlevsiz olduğunu unutma. Bu nedenle önce yüklemeyi yapıp ardından arkadaşının sana yollayacağı linki beklemeye başla.

         • Link atıldıktan sonra, sana gelen bağlantıya tıklayarak videoya git.

         • Yukarıda yer alan TP ikonuna tıklama ise var olan oturuma katılmak için yapman gereken son adım. 

         • Bundan sonra tek yapman gereken açılan videoyu izlemek ve keyifli vakit geçirmek.


         netflix party nasıl yapılır


         Pandeminin bizi sevdiklerimizden ayırdığı ve birbirimizi görmeye, birlikte bir şeyler yapmaya özlem duyduğumuz zamanlara sürüklediği anlarda Teleparty( Netflix Party) arkadaşlarımıza biraz daha yakın hissetmek için sarıldığımız sistemlerden sadece biri. Her ne kadar artık birbirimizi görebiliyor ve birtakım aktiviteler yapıyor olsak da zaman zaman ayrı kalmamız gereken durumlar hala olabiliyor. 


         Senin de bir gün böyle durumlardan birinde olabilme ihtimaline karşı ve sevdiğin dostlarınla arandaki bağı koparmaman adına birlikte yapabileceğiniz bir aktivite önerisi olarak Netflix Party üzerinden dizi/film izleyebileceğini düşünüyoruz. 

         Bu nedenle Netflix Party nedir?, Netflix Party nasıl yapılır?, nasıl kurulur? Gibi sorularının cevabı olarak yukarıda detaylı bir şekilde  belirttiğimiz maddelerin işine yarayacağını umuyoruz. Umarız bu içerik arkadaşlarınla yan yana filmler izleyemediğiniz günlerin yerini biraz olsun doldurmaya yardımcı olur.


         netflix party

         Banka Logo
         × Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla