eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Yeni Sezon
Normalleşme sürecinde dışarı çıkarken en büyük yardımcın: Bel Çantaları
26 Mayıs 2020

Normalleşme sürecinde dışarı çıkarken en büyük yardımcın: Bel Çantaları

Çok değil, bundan üç dört ay önce, dünyayı saran bir hastalık sebebiyle sokağa çıkamayacaksın deseler, buna değil inanmak, ihtimal bile vermezdin değil mi? Ama tam da böyle oldu, koronavirüs salgını neredeyse tüm dünyayı etkisi altına aldı.

Okullar, alışveriş merkezleri, kafeler, restoranlar başta olmak üzere pek çok yer kapandı, kontrollü sokağa çıkma yasakları uygulandı, büyük şehirlere giriş çıkışlar yasaklandı ve hayat neredeyse durma noktasına geldi. Eve alınan her şey yıkandı, temizlendi sterilize edildi. En önemlisi de maske ve dezenfektan günlük hayatının ayrılmaz parçaları haline geldi.

Neyse ki bu sıkıcı ve üzücü sürecin en yoğun dönemleri atlatıldı ve normalleşme süreci başladı. Peki bu sürece hazır mısın?


Normalleşme Süreci Nedir?

Koronavirüs sebebiyle bir anlamda ara verdiğin günlük hayat, aşamalı olarak eski haline dönüyor. bu kapsamda uygulanan yasaklar kalkıyor ve günlük akışın aşamalı olarak pandemi öncesine dönmesi hedefleniyor. Normalleşme sürecinde alışveriş merkezleri açılıyor, sokağa çıkma yasakları tamamen ortadan kalkıyor ve şehirler arası ulaşım yeniden başlıyor.

Ancak, biliyorsun ki salgın henüz tam anlamıyla ve bütünüyle atlatılmış değil. Bu yüzden normalleşme sürecinde sosyal mesafeye, kişisel ve toplumsal hijyene çok dikkat etmen gerekiyor.


Normalleşme Sürecinde Ne Yapmalıyım?

  • Daha fazla insanla temas edeceğin için, el temizliği başta olmak üzere, hayatının her alanında, hijyene daha fazla önem vermelisin.
  • Kalabalık yerlerden kaçınmalı, insanlara fazla yaklaşmamalı ve kapalı alanlarda uzun süre vakit geçirmemelisin. Her alanda mutlaka sosyal mesafeyi korumalı, öksürük ve hapşırıktan kendini korumalısın.
  • Güçlü bir bağışıklık sistemi için yeteri kadar uyumalı, dengeli beslenmeli ve stresten kaçınmalısın.
  • Koronavirüs tehlikesinin devam ettiğini ve tedbirsiz davranılırsa, vaka sayısının yeniden tırmanışa geçeceğini unutmamalısın.


Dışarı Çıkarken Yanımda Olması Gerekenler

Bu süreçte, gerekmedikçe dışarıda fazla vakit geçirmemek ama çıkıldığında da çarşı, pazar, alışveriş merkezi gibi kalabalık yerlerde maske takmak gerekiyor. Maske hem bir zorunluluk hem de kendini korumanın en etkili yolu olduğu için çantaların ayrılmaz bir parçası haline geliyor.


Öte yandan uzmanlar, virüsün eller vasıtasıyla daha hızlı yayıldığını ve dışarıdayken gerekmedikçe bir yere dokunmamak gerektiğini söylüyor. Ellerin sık sık yıkanması, mümkün değilse dezenfektan ile ovulması ve bulaş riskini azaltıyor. Bu yüzden, eldiven, maske ve dezenfektanın mutlaka çantanda olması gerekiyor.


Kolay ve Pratik Bir Çözüm: Bel Çantası

90ʼlı yıllara ait olan trendlerin son zamanlarda moda dünyasında yeniden parlamaya başladığına tanık oluyoruz. Kot salopetler, oversize montlar, sırt çantası, batik tişörtler gibi doksanların ruhunu yansıtan tasarımların yeniden popüler olması bir yana; bir zamanlar belimizden çıkarmadığımız bel çantaları da 2020 yılında yine çok moda!

Dışarı çıkarken daha pratik ve daha az temas gerektiren eşyalar kullanmak hayatı kolaylaştırıyor. Örneğin bel çantası bu süreç için ideal çözüm olabilir. Böylece el dezenfektanına çok daha pratik bir şekilde ulaşabilir ve daha az yüzeye dokunarak, riski en aza indirebilirsin.


Son derece kullanışlı olan bel çantası ile cüzdan, dezenfektan, maske, eldiven, telefon gibi sürekli ihtiyaç duyduğun eşyalara kolay ulaşırsın. Çanta kullanım alışkanlığına göre, daha büyük ya da daha küçük bir model tercih edebilir, eşyalarını her göze ayrı ayrı koyarak steril kalmalarını sağlayabilirsin.


Üstelik günümüzde bel çantasının sadece adı ‘belʼ çantası! İsimde kalıyor, çünkü modern hayata yeniden uyarlanan bel çantalarının en popüler kullanım şekli bele değil de omuza yan şekilde takmak! Özellikle modaya yön veren ünlü isimlerin sokak stillerinde sıkça kullandığı ve belinden çok omzuna çapraz bir şekilde taktığı bel çantaları; popülerliğini üst limitlere yükseltmekle kalmadı, olmazsa olmaz denilenler listesine adını altın harflerle yazdırdı!

Ünlü markaların farklı modeller ile yeniden yorumladığı ve yeri geldiğinde bir gece kıyafetini tamamlayacak kadar iddialı, yeri geldiğinde ise bir jean ve tişörtün görüntüsünü tamamlayacak kadar rahat gözüken bel çantalarından henüz bir tane edinmediyseniz yeni sezon ‘must haveʼ listenizi gözden geçirmeniz gerekebilir, bizden söylemesi.


Peki, siz de hangi model bel çantasını alacağınıza hala karar veremeyenlerdenseniz işte size kurtarıcı diyebileceğimiz bel çantası modelleri

Yılın moda anlayışını yansıtan, birbirinden şık bel çantası alternatiflerini eçanta’da bulabilirsin. Farklı markalara ait onlarca bel çantasını tek bir çatı altında toplayan eçanta'dan, korona sürecinde de güvenle alışveriş yapabilirsin; çünkü eçanta, tüm ürünlerini önce sterilize ediyor ve sonra paketliyor.


Sen de hem modayı yakalamak hem de bu süreçte işlevsel bir çanta sahibi olmak istiyorsan farklı markalara ait bel çantası tasarımlarını inceleyebilirsin. Kaliteli ürün, geniş seçenek, hızlı kargo ve taksitli ödeme avantajı ile birbirinden güzel bel çantaları seni bekliyor.


Normalleşme sürecine girdiğimiz bu dönemde gerekmedikçe evden çıkmamaya özen gösteriyoruz. Senin için hazırladığımız Evde Yaşam serisine göz atabilir evde keyifli vakit geçirebileceğin önerilerden fikir edinebilirsin.

Banka Logo
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla