Hem Zarif Hem Rahat: Minik Sırt Çantaları
07 Ağustos 2019

Hem Zarif Hem Rahat: Minik Sırt Çantaları

Bir kadın için en önemli ve tamamlayıcı aksesuarların başında gelen çantalar son dönemlerde küçüldükçe küçülüyor. Büyük çantanın içine her şeyini doldurmanın rahatlığını bir kenara bırakan kadınlar, daha zarif gözüken minik çantalara doğru yöneliyor.

Özellikle son birkaç sezondur ünlü markaların da ‘kutu gibiʼ diye tabir edilen minik çantaları ön plana çıkarması ile rafa kalkan büyük çanta trendi daha uzun süre moda dünyasından uzak kalacak gibi! Neden derseniz tercihiniz ister kol çantası ister sırt çantası ister çapraz çanta olsun; minik çantalar her modelde hâkimiyetini ilan etmiş durumda. Öyleyse yeni sezonda çantaların gittikçe küçüldüğünü kabul eden herkesi en rahat ve tarz minik çanta modeli ile tanışmaya davet ediyoruz. İşte sezonun en trend çanta modellerinden birisi: minik sırt çantaları.


Moda Dünyasına Hızlı Bir Giriş: Minik Sırt Çantaları
Minik çanta trendi moda dünyasına hızlı bir giriş yaptı desek yanılmış olmayız. Bir kesim halen minik çantaları sevmeme konusunda ısrarını sürdürerek içine ‘ne koyacağım benʼ diye kara kara düşünedursun; moda dünyasına yön veren ünlü markalar ve tasarımcılar birbirinden iddialı ve sevimli minik çantalarla sezona imza atmaya devam ediyor. Minik çanta trendinden nasibini alan sırt çantaları da büyük ve hantal görüntüsünden kurtulup daha sade, daha zarif ve şık bir şekle bürünüyor.

Eskiden sadece okul çantası olarak hayal edebileceğimiz sırt çantaları artık hem daha iddialı hem de birbirinden farklı modeller ile bol seçenekli! Genel olarak sırt çantaları denildiğinde akla rahat kıyafetler ve spor bir tarz gelse de yeni sezonun payetli, işlemeli, zımbalı modelleri her tarza uyum sağlayan türden alternatifleri bize sunmuş vaziyette. Bunun yanı sıra logolu tasarımlar ve yazılı sırt çantaları da sokak modasının en iddialı modelleri arasında yerini almış durumda. Deri bir sırt çantası ise modası asla geçmeyen klasikler arasında ilk sıralarda yer almakta.


Minik Sırt Çantaları Ünlü Defilelerde Yerini Alıyor


Minik sırt çantası trendinin çıkışı için çok eskilere gitmeye gerek yok aslında. Geçen sezon ilk olarak ünlü markaların defilelerinde karşımıza çıkan minik sırt çantaları, ünlü isimlerin sokak stillerinde de ön plana çıkınca birçok markanın yeni sezon koleksiyonlarında kendisine yer edindi bile. Üstelik sadece spor markaların hâkimiyeti altında kalmaktan kurtulan ve tasarımcıların elinde daha da iddialı modeller ile yeni sezonda iddiasını sürdüren sırt çantaları; ister ofis şıklığında ister parti tarzında ister davet ve organizasyonlarda, kısacası hayatın her alanında pratik ve zarif bir seçenek olarak aklınızın bir köşesinde olmalı diyebiliriz.Banka Logo
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla