eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Yeni Sezon
En İyi Kreş Çantaları: Ergonomik, Sevimli!
11 Şubat 2022

En İyi Kreş Çantaları: Ergonomik, Sevimli!


Çocuklara verilen ilk eğitim ailede başlıyor, eğitim kurumlarında devam ediyor. 36 ayını tamamlamış çocuklar için önerilen kreş ve anaokulu kademeleri, ailelerin isteğine göre çocuklar için uygun bir merkez haline geliyor. Yeteneklerin keşfedilmesi, sosyal becerilerin kazanılması, günlük bilgilerin ve kültür eğitiminin başlaması için her çocuğun kreşe gönderilmesi önerilir. Bazı özel durumlarda kreş çocuklar için daha da etkili bir yer haline gelir. Konuşma bozukluğu yaşayan çocukların daha da sosyalleşmesi, çalışan ailelerin çocuklarının kendilerini güvende hissetmesi için kreşler en güvenilir ve etkili noktalar olur.


kreş çantası modelleri

Çocuklar için birçok faydası olan kreş, ailelerden bazı materyalleri ve eşyaları ister. Bu eşyalardan biri de kreş çantası olur. Okul saatleri içinde gerekli olan yedek kıyafet, matara, bebek bezi ya da özel besinler bu çantalarda kolayca taşınır. Kreş çantaları, minimal ve kullanışlı olduğu için çocuklara ağırlık yapmaz. Bu tür çantalar okul çantası gibi çok büyük değildir. İçindeki eşya sayısı sınırlıdır. Üstelik tüm gün çocuklara yük olmaz.


Kreş çantaları, evden kreşe kreşten eve gidene kadar lazım olan eşyaların bir arada taşınmasını kolaylaştırır. En güzel ve sevimli kreş çantalarını getiren eçanta, ebeveynlerin cüzdanına uygun, ekonomik ve kullanışlı modelleri çocukların beğenisine sunuyor.


eçanta look indirim kodu

Kreş çantası alırken nelere dikkat etmen gerektiğini henüz bilmiyorsan; şimdi birkaç maddede bu bilgileri sana aktaracağız. Çocukların okul saatlerinde rahat etmesi ve kendilerini bir birey olarak hissetmesi için kreş çantalarının etkilerinden bahsedeceğiz. Anne ve babalar dikkat! Bu yazımızda, çocukların kreş çantası modellerini inceliyoruz. Okula dönüş hazırlığı için bu bilgiler ailelere rehberlik yapacak!Kreş Çantası Nasıl Seçilir?


Ailelerin kreş çantası alırken dikkat etmesi gereken bazı tasarım detayları olacaktır. Bu detayları açıklamak ve en iyi kreş çantasını almana yardım etmek istiyoruz:


 • Kreş çantasını almadan önce, okulun gün içinde hangi eşyaları isteyeceğini önceden öğrenmelisin. Çünkü, çantanın boyutunu bu bilgiye göre seçeceksin.

 • Eğer günlük aktivitelerde çok fazla eşya kullanıyorsa ve bu eşyalar evden kreşe taşınacaksa boyutu biraz büyük çantalar seçilebilir.

 • Ağırlığı hissedilmeyen, çok minik olan kreş çantaları genellikle 36 aylık gruplar için önerilir. Bu gruplar daha çok oyunla öğrenme tekniğini kullandıkları için çantada taşınacak eşya sayısı çok azdır.

 • Kreş çantasını sadece ailelerin beğenmesi önemli değildir. Çocuğun zevklerine hitap eden bir model alınmalıdır. Çünkü çocuklar kendilerine ait olan eşyaları, çevresine göstermek isterler. Beğendiği çantasını herkese gösteren çocuk, mutlu olur. 

 • Bazı kreş çantalarında tekerlek ve taşıma askısı bulunur. Bu tür kreş çantaları oldukça ergonomik modellerdir. Eğer kreşe giden çocuk bu modeli severse tekerlekli çantalar tercih edilebilir.

 • Kreş dönemindeki çocuklar, izledikleri çizgi filmlerin etkisinde kalırlar ve kahramanları kendilerine model alırlar. Sevdikleri film karakterleri de kreş çantalarında bulunur. Bu modelleri alışveriş listesine aileler eklemeyi unutmasın.

 • Kartlık ya da şeffaf kimlik bölmesi olan kreş çantaları da hem aileleri hem de çocukları rahat ettirir. Bu kartlık bölmesine çocuğun adı ve ailesinin iletişim bilgileri eklenebilir. Okul ortamında olası bir durumda hemen iletişim kurulabilir.

 • Kreş çantalarının büyük bölmesi bulunur. Bu bölmeye suluk, yedek kıyafet ve yiyecek eklenebilir. Bölmelerin fermuarlı olmasına dikkat edilerek seçim yapılması önerilir.

 • En güzel ve kullanışlı kreş çantalarını nereden alacağım diyorsan; eçanta’da yer alan lisanslı orijinal ürünleri inceledikten sonra tam kararında bir alışveriş yapabilirsin.


kreş çantası nasıl seçilir

Kreş Çantalarında Hangi Eşyalar Olmalıdır?


Aileler çocuklarını kreşe gönderirken her akşam çanta hazırlar ve bu çantaya önemli eşyaları ekler. Bir gün öncesinden, eklenmesi gereken eşyalar öğretmenler tarafından da bazen haber edilir. Etkinlik malzemeleri, yiyecek önerileri, önemli notlar kreş çantalarında yer alır. Ancak bazen aileler her konuda tedbirli olmak için hangi eşyayı çantaya koyacağını bilemez. Biz de bu konuda anne ve babaların içini rahatlatacak bir liste hazırladık. Eğer bu listedeki eşyaları kreş çantasından eksik etmezseniz; hem okulda hem de eve dönüş yolunda zorluk çekmezsiniz.


 • Gün içinde içeceği suyu bulunduran suluk kreş çantasına her akşam taze olarak eklenmeli.

 • Kıyafetlerin değişmesi gereken anları düşünerek yedek kıyafet, çorap, çamaşır mutlaka çantada bulunmalı.

 • Çocuğun kronik şekilde kullandığı ilaç ya da vitamin takviyesi, üzerinde not olacak şekilde çantada yerini almalı.

 • Kirli kıyafetleri ayırt etmek için poşet eklemeyi unutma. 

 • Etkinlik malzemeleri okuldan gelen isteğe göre düzenlenmeli.

 • Yolda, okul çıkışında acıkma durumuna karşı sağlıklı atıştırmalıklar eklenirse açlık krizlerine müdahale edilebilir.

 • Bebek bezi kullanan çocuklar için yedekli olacak şekilde bebek bezi çantada olmalı.

 • Çocuğun en sevdiği oyuncak çantada yerini alırsa kendini iyi ve güvende hisseder.


kreş çantası nasıl seçilir

Kreş Çantalarının Temizliği Nasıl Yapılır?


Çocukların çantalarını temiz şekilde kullanması, onların sağlığı açısından oldukça önemlidir. Aileler bu konuda sık sık temizlik yaparak önlem alabilir. Özellikle de boya, oyun hamuru, kinetik kum, yapışkanlı etkinliklerle geçen günlerden sonra çantalarda biraz izler kalabilir. Anne ve babalar kreş çantalarını her tatil gününde temizleyerek yeni haftaya temiz bir çantayla giriş yapılabilir. Peki, kreş çantaları nasıl temizlenmelidir? Bu sorunun çok pratik yanıtları olacak:


 • Tekerlekli kreş çantaları makinede yıkamaya uygun değildir. Bu nedenle duş başlığı kullanarak kısa sürede temizliği yapılabilir. Çanta yıkandıktan sonra açık havada kurumaya bırakılmalıdır.

 • Yumuşak kumaşlardan üretilen kreş çantalarının yıkanması için düşük derecede makine yıkaması önerilir. Bu şekilde toz ve kir kısa sürede çantadan atılır. 

 • Çantada oluşan yemek kokusunu gidermek için de her akşam çantanın havalandırılması önerilir.

 • Sık sık çanta kemerleri, fermuarları nemli bezle silinmelidir. Çocuklar arasında hastalıkların bulaşmaması için kreş çantalarının sıkça temizlenmesi gerekir.


kreş çantası modelleri

Çocukları Mutlu Edecek Kreş Çantaları eçantada!


Model: Kral Şakir Canan Baskısı Anaokul Çantası


Çok sevilen Kral Şakir’in Canan karakteri şimdi de kreş çantalarında kendini hatırlatıyor. Pembe renginin hakim olduğu bu kreş çantası, minik kızları çok mutlu edecek. Işıl ışıl bir çanta kullanmak isteyen neşeli çocuklar için ekonomik açıdan uygun olan bu çanta tercih edilebilir.


Kral Şakir Canan Baskısı Anaokul Çantası


Model: Mickey Mouse Brick Mixed Up Advent Anaokulu Çantası


Genellikle erkek çocuklar için önerilen Mickey desenli bu çantamız, Mickey hayranı olan herkese hitap ediyor. Kreş eşyalarını güvenle taşımaya yardım eden bu sevimli çanta sayesinde çocuklar okula severek ve gülerek gidecek. Sırt ve omuz bölgesini koruyan tasarımıyla bu senenin en beğenilen kreş çantası burada!


Mickey Mouse Brick Mixed Up Advent Anaokulu Çantası


Model: Barbie Box Dreamhouse Tekerlekli Anaokulu Çantası


Barbie hayranı minik kızların odalarına renk katan, okula giderken mutlu eden bir çantamız daha var. Pembe rengiyle ilgileri üzerine toplayan bu kreş çantası modeli tekerlekli olduğu için çok popüler. Kolay kullanımı olan Barbie anaokulu çantamızı aileler de çocuklar da çok sevecek.


Barbie Box Dreamhouse Tekerlekli Anaokulu Çantası


Model: Cars Brick Rocket Racing Anaokulu Çantası


Araba tutkunu olan minik beylerin zevkine hitap eden kreş çantamız, her iki yanda bulunan fileli cepleri sayesinde çok kullanışlı hale geliyor. Kreş saatleri içinde gerekli olan eşyaları rahatça taşımak ve minik beylerin okul kombinlerini tamamlamak bu çantanın görevi!


Cars Brick Rocket Racing Anaokulu Çantası


Model: Mickey Mouse Box Mixed Up Tekerlekli Anaokulu Çantası


Tekerlekli kreş çantası modellerinden biri olan Micky Mouse desenli bu çantamız, çocukları yormayan bir ürün. Taşıma kulpları sayesinde eşyaların ağırlığını hissettirmiyor. Fileli yan ceplerde ise en sevilen oyuncaklar taşınabiliyor. Sarı ve yeşil renkleriyle iyi bir uyum yakalayan kreş çantamızı, aileler de çok beğenecek!


Mickey Mouse Box Mixed Up Tekerlekli Anaokulu Çantası


İlgini Çekebilir:


Beslenme Çantası Nasıl Hazırlanır?

Doğru Okul Çantası Seçimi İçin İpuçları

Son Zamanların En Popüler Vans Çantaları

Okul Çantaları: Gençler İçin En İyi Modeller

Beslenme çantası seçerken 4 önemli madde

Sırt Çantasız Asla Yapmayanlara Özel Herschel Çantalar

Banka Logo
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla