eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Çanta Festivali - Son Gün
Kısa Seyahatler İçin Nasıl Bir Çanta Seçmeli?
10 Temmuz 2019

Kısa Seyahatler İçin Nasıl Bir Çanta Seçmeli?

Birkaç günlüğüne seyahate çıkman gerekiyor, ancak o koca valizi yanında sürükleyerek kendini yormayı hiç ama hiç istemiyorsun. Belki de seyahatin yalnızca günübirlik ya da bir gecelik olacak... Böyle durumlarda hepimiz yanımıza hangi çantayı alacağımız konusunda kararsız kalıyoruz. Bu yazımda kısa seyahat çantaları önerilerinde bulunacağım.

Sırt Çantası


Sırt Çantası


Sırt çantası, kısa sürecek olan seyahatler için en ideal tercih olabilir. Sırt çantasını taşımak, diğer kısa seyahat çantaları alternatiflere göre çok daha kolay, ancak sırt çantasının hacminin yeterli olması ve senin de eşyalarını sırt çantana en iyi şekilde yerleştirmen gerekiyor.

En iyi derken neyi kastediyorum? Yanında havlu götüreceksen havluyu katlayıp koymak yerine rulo yapıp çantana öyle yerleştir. Böylelikle havlu, sırt çantanda çok daha az yer kaplayarak sana yer tasarrufu sağlar. Kazak ya da tişörtlerini çantanın tabanına yayarak yerleştirir, adeta istiflersen bu da sana yer tasarrufu sağlayacaktır.

eçanta look indirim kodu

Tercih ettiğin sırt çantasının ne kadar çok cebi ve gözü olursa, senin için o kadar avantajlı olur. Çünkü her gözü, farklı bir eşyana tahsis edebilirsin. Örneğin sırt çantalarının genellikle sırta denk gelen kısımlarında geniş bir cep yer alır. Bu cebe iç çamaşırlarını koyabilir, veya seyahatin bittiğinde kirlenmiş olan kıyafetlerini koyabilirsin. Kendine en uygun sırt çantasını seçebilmen için sırt çantasını taktığında çantanın alt kısmının kalçana dek inmemiş olmasına dikkat etmelisin. Böylelikle olası bel ve sırt ağrılarından korunmuş olursun.


Spor Çantası


Spor Çantası


Sırt çantası taşımayı sevmiyorsan spor çantalarını tercih edebilirsin. Spor çantasını hem elinde taşıyarak hem de omzuna takarak kullanabilirsin. Spor çantası, kısa seyahat çantaları arasında sırt çantasından daha çok eşya alabileceği için çok daha avantajlı olabilir.

Ayrıca spor çantalarına eşya yerleştirmek çok daha rahattır. Çünkü sırt çantası dikey bir formdayken spor çantası yatay bir formdadır. Bu durum eşyalarını daha kolay yerleştirmeni sağlar. Ayrıca spor çantasının fermuarını açtığında eşyalarının çoğunu görebilirsin.Bel Çantası


Bel Çantası


Bel çantaları geçtiğimiz sezonun en trend parçalarından biriydi. Biz trend olmasını bir kenara artı özellik olarak koyalım, bel çantasının işlevselliğine bakalım.

Bel çantaları, kısa seyahatlerinde seni zor durumlardan koruyacak ve kurtaracak bir üründür. Cüzdan, kimlik, ehliyet, pasaport, anahtarlar gibi her an elinin altında olması gereken; bir yandan da güvenle taşıman gereken eşyalarını bel çantasına koyabilirsin. Bel çantası çok fazla eşya almayabilir, ancak bu saydığım önemli kişisel eşyalarını muhafaza etmek için iyi bir alternatiftir.

Adidas, Nike, Puma, Vans, Reebok, The North Face gibi dünyaca ünlü markaların sırt çantası, spor çantası ve bel çantası ürünleri seyahatlerinde yanına alabilmen için ecanta.com.tr stoklarında mevcut! Sen de yolculuğa çıkacaksan ve uygun bir seyahat çantası arayışı içerisindeysen eçanta'daki ürünleri mutlaka incelemelisin!

Banka Logo
WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 17.00
Cumartesi 09.00 - 13.00
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla