eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Yeni Sezon
Kamp İçin Sırt Çantası Seçimi
18 Mart 2020

Kamp İçin Sırt Çantası Seçimi

Kamp için Sırt Çantası Seçimi

Doğanın tam göbeğinde ve teknolojiden uzak bir ortamda kamp yapmak hemen hemen herkesin özlem duyduğu bir tatil şekli. Peki, hep o çıkmak istediğin tatil için kamp çantası nasıl hazırlanır, bilmek ister misin? Büyük bir kamp gezisi için hazırlık yapmak ilk seferinde çok zor görünebilir.

Hazırlık aşamalarının en önemli noktasını ihtiyaç duyduğun eşyaları taşımak için kullanabileceğin bir kamp çantası seçmek oluşturur. eçanta'nın birbirinden şık ve fonksiyonel özelliklere sahip uygun fiyatlı çanta modelleri ile kamp keyfini arttırabilirsin.

Kamp Çantası Nasıl Seçilir?

Kamp Çantası Nasıl Seçilir

İlk olarak eşyalarını taşıyabileceğin ve sığdırabileceğin boyutta bir çanta seçmen gerekir. Daha rahat ve konforlu taşıma için valiz modelleri yerine kamp çantası olarak dağcı sırt çantaları önerilir. Sırt çantaları hacme göre boyutlandırılır.

eçanta look indirim

2 geceye kadar olan seyahatler için 30 - 50 L, 5 geceye kadar olan seyahatler için 50 L'nin üzerinde olan ve daha uzun olan seyahatler için 70 L kapasiteye sahip modelleri seçebilirsin. Daha büyük çantaların genellikle daha ağır olduğunu ve gerçekten ihtiyaç duymadığın ek eşyaları taşıyabileceğini aklından çıkarma. Seyahatin boyunca çok fazla yürümeyi planlıyorsan ekstra ağırlığın gereksiz olacağını da unutmamalısın. Sırt çantalarının bölmeleri; saklama torbaları, dolgular, havalandırma yuvaları ve diğer detayların sayısına göre değişir. Sadece karşılaşacağını düşündüğün şartlar için gerekli olan özelliklere sahip bir sırt çantası seçmeye çalışmalısın. Örneğin, kamp dışında taşıyacaksan hafif bir sırt çantası tercih edebilirsin. Genellikle, 2 veya 3 gözlü ve kemer köprüsü olan modeller temel bir kamp gezisi için yeterlidir. Kampa bilgisayarınla birlikte gitmeyi düşünüyorsan dizüstü bilgisayar bölmesi olan çanta modelleri seçebilirsin. Vücuduna ve kalçalarına uyan bir sırt çantası almalısın. Mükemmel uyumu bulmak için sırtını ölçebilirsin. Bir arkadaşından yardım isteyerek boyun bölgesinden kalçalarının üstüne kadar sırt uzunluğunu ölçebilir ve sırt çantasını bu boyuta uygun olarak seçebilirsin. Yağmur geçirmeyen, ısı ve ışıktan etkilenmeyen hafif yapıya sahip kamp çantaları rahat ve konforlu bir tatil geçirmene yardımcı olabilir.

Kamp Çantasında Neler Olması Gerekir?

Kamp Çantasında Neler Olması Gerekir

Kamp seyahatine başlamadan önce tatile gitmeden önce alınması gerekenler listesi hazırlamalısın. Kamp çantasının olmazsa olmazı çadırdır. Çok fazla yer kaplamayan hafif ve kurulumu kolay bir çadır seçmelisin. Aksi takdirde hem taşıman güçleşir hem de kurulumu için fazla zaman harcamak zorunda kalabilirsin. Bir diğer önemli kamp eşyası da uyku tulumudur. Her mevsime uygun hafif ve su geçirmez yapılı uyku tulumu da kamp çantasında yer alan önemli bir eşyadır. Kamp ateşinde yemek pişirmek ve çay demlemek için birkaç mutfak malzemesine de ihtiyacın var. Ağırlıktan tasarruf etmek için tek bir tencere, tava, bardak, tabak ve bıçak genellikle yeterlidir. Hava koşullarına karşı korunmak için en az 1 ekstra giysi takımı bulundurmalısın. Hava koşullarına bağlı olarak, mayo, yağmurluk, eldiven ve yalıtımlı katmanlar gibi ek eşyaları unutmamalısın. Çok fazla yürüyüş yapmayı planlıyorsan, iyi bir çift yürüyüş ayakkabısı ve sırt çantanda yerin varsa kamp yapmak için konforlu ve muhtemelen suya dayanıklı, terlik bulundurabilirsin. Saklaması ve hazırlaması kolay basit yemekler getirebilirsin. Konserveler, reçeller, fıstık ezmesi, sucuk gibi yiyecekler olabilir. Kamp çantası içine sabun, diş macunu, diş fırçası, böcek spreyi, güneş kremi gibi kişisel eşyaların yanı sıra bandaj, antiseptik ve dikiş iğnesi gibi ilk yardım ögelerinden oluşan bir sağlık kitini de mutlaka yerleştirmelisin.


Kamp Çantası Nasıl Hazırlanır?

Kamp Çantası Nasıl Hazırlanır

Kamp çantası hazırlama işleminin ilk aşaması, kampa götürmeyi planladığın tüm eşyaları toplamak ve sıralamaktan oluşur. Seyahatin için ihtiyacın olan her şeye sahip olduğunu kontrol edip benzer öğeleri eşleştirebilirsin. Yolculuk sırasında dökülebilecek eşyalar için kapatılabilir plastik torbalar kullanabilirsin. Pişirme ekipmanını, kıyafetlerini ve acil durum maddelerini ayrı ayrı paketlemelisin. Uyku tulumu ve çadırını ayrı bir paket içine tüm havasını boşaltarak paketleyebilirsin. Su geçirmez sıkıştırma torbaları kullanman, sırt çantanın içeriğini korumak ve yerden tasarruf sağlamak için harika bir yoldur. Uyku tulumunu sırt çantanın altına ve pişirme seti gibi ağır eşyaları sırt çantanın ortasına yerleştirmelisin. Yiyecek maddeleri daha hafiftir ve gün boyunca kullanımları daha muhtemeldir. Bu nedenle onları pişirme kabının üstüne koymalısın. Bu eşyaları sırtına doğru yerleştirmende fayda var, böylece yürürken seni geriye çekemezler. Bazı sırt çantaları çadırını alt kısımda yatay olarak yerleştirecek bir yere sahiptir. Güneş kremi gibi önemli eşyaları üst kısımda saklaman gerekir. Çoğu sırt çantasında en üstte bir saklama çantası bulunur. Bu alanı seyahatin boyunca erişilebilir halde tutman gereken küçük ama önemli öğeler için kullanabilirsin. Tıbbi malzemelerin yanı sıra, bu alan küçük bıçaklar, farlar, el fenerleri, haritalar, pusulalar ve bir şapka için mükemmeldir. Tüm bu hazırlıklar gözünü korkutmasın; diğer yandan aklında olsun kamp tatili değil de klasik bir tatile çıkmak istersen Tatil çantası nedir? nasıl hazırlanır? Her tatil türü için öneriler yazımıza da göz atmanı öneririz.


Yeterli kapasiteye sahip, kullanımı kolay ve ergonomik tasarımlı kamp çantası modellerine ecanta.com.tr üzerinden ulaşabilir ve tarzına en uygun çantaya sahip olabilirsin! Şimdi tek yapman gereken hayalindeki kamp tatili için rotanı belirle ve yolculuğa başla.

Banka Logo
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla