eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Yeni Sezon
Kalem Kutusu Modelleri: En Kullanışlı, Uygun Ürünler
11 Mart 2022

Kalem Kutusu Modelleri: En Kullanışlı, Uygun Ürünler


Söz uçar, yazı kalır derler inanır mısın? Eğer sözün uçtuğuna, yazının da kaldığına inanıyorsan çantanda bolca kalem tutmaya özen gösterebilirsin. Aklına geleni, derslerini, alınması gereken notları ve hesaplama işlerini kağıt üzerinde daha kalıcı şekilde yapmak istersen sana bu yolda renk renk kalemler ve iyi bir kalemlik eşlik edecek.


kalem kutusu modelleri

Kalemleri koymak için kutu kullanımı, artık her yaşta yaygın bir durum haline geldi. Okul çağından sınava hazırlanan gençlere kadar herkesin kendi zevklerine hitap eden bir kalemliği bulunuyor. Sen de okulda, iş yerinde ve kurs ortamında kalemlerini düzenlemek istediğinde eçantanın en özel kalemlik koleksiyonuna göz atmayı ihmal etme. Burada seni bekleyen pek çok renkte kalem kutusu yer alıyor. Üstelik neredeyse tamamı piyasaya göre çok uygun rakamlarla karşında!


eçanta look indirim kodu

En güzel kalem kutular benim olmalı diyenleri bir adım öne davet ediyoruz. Şimdi kalem kutusu kullanmanın avantajlarından bahsedeceğiz. Sadece bununla sınırlı kalmayıp çeşit çeşit okul kalem kutusu önerilerinde de bulunacağız. Eğer yoğun bir ders temposuna hazırlanıyorsan ya da eğitim dönemine merhaba diyen bir eğitimciysen senin de kaliteli bir kalem kutusuna ihtiyacın olduğunu düşünüyoruz. Yanılıyor muyuz? 


Haydi, şimdi bizi pür dikkat dinle ve sana uygun kalem kutusunu seçmemize yardım et. Burada, eçanta'da yer alan kalem kutularını gördüğünde hepsini almak isteyeceksin!Kalem Kutusunda Neler Olmalı?


Birçok kişi kalem kutusu kullanırken şu soruyu kendine sorar: Kalem kutuda olması gerekenler nelerdir? Bu konuya açıklık getirmek istiyoruz. Kalem kutusunu en iyi şekilde düzenlemek için listedeki eşyaları hazırlayabilirsin.


 • Çalışma ortamında ya da okulda sana gerekli olan kalemleri bir arada tutmak için bolca kalem taşıman gerekir.

 • Kalemlerin düşmesine, karışmasına veya kaybolmasına engel olmak için kalem kutusunu kullanabilirsin.

 • Bu üründe olması gereken ürünlerin niteliği az çok bellidir.

 • Yazı yazmak için kalem çeşitleri, silme işlemi için silgi olmazsa olmazdır.

 • Kurşun kalem kullanma durumunda mutlaka kalem açacağı taşınmalıdır.

 • Uçlu kalem ve yedek uçlar da kalemlik içinden eksik edilmemelidir.

 • Eğer kalemliğin büyük boysa içinde rahatça taşıyabileceğin cetvel ve pergel gibi parçaları da ekleyebilirsin.

 • Makas kullanman gerektiği anlarda makasa hemen ulaşmak için kalemliğine makası da yerleştirmeyi unutma.

 • Kalem kutusunda neler olmalı sorusuna verilen bir diğer yanıt da minik yapışkanlı not kağıtlarıdır. Kitap üzerinde not alman gerektiğinde bu not kağıtları sana çok yardım edecek.


kalem kutusu modelleri

Kalem Kutusu Temizlenir Mi?


Zaman içinde kalemlerin ucundan kalemlik içine renk akabilir. Sık sık kullanım sonucunda bu kirlenme kaçınılmazdır. Peki, kalem kutusu nasıl temizlenir? Şimdi sana en kolay yöntemlerden bahsedelim. Eğer sıkça kalemlik temizliği yaparsan her zaman özenli görünebilirsin!


 • Kalem kutularının kumaşları makinede yıkamaya uygun şekilde üretilmektedir. Bu nedenle her temizleme gününde makineye kolayca atabilirsin.

 • Kalemliklerin fermuarları makinede yıkandıktan sonra herhangi bir zarara uğramaz. Kalem izlerini en iyi şekilde temizlemek için deterjanla beraber çamaşır makinesinde yıkamayı tercih edebilirsin.

 • Çamaşır makinesinin olmadığı durumlarda sabunlu sıcak suyun içinde birkaç saat bekletebilirsin. Ardından bir fırçayla temizleyip durulayabilirsin. Böylece elde yıkadığın kalemliği, yeni bir görünümle kullanma imkanın olacak.


kalem kutusu

Kalem Kutusu Nerede Kullanılır?


Çok fonksiyonlu kalem kutusu olan bu ürünler aklına gelebilecek pek çok şekilde kullanılabilir. Eğer makyaj malzemelerini kaybetmemek için küçük ve kullanışlı bir çanta arıyorsan kalemlik tercih edebilirsin. Peki, kalem kutusu nerede nasıl kullanılır?


 • Okul ve kurs ortamında kalemlerini düzenlemek için kullanabilirsin.

 • Evde ve yurt alanında makyaj malzemelerini yerleştirmek için birkaç tane kalemlik kullanabilirsin. Fırçalar için ayrı rimel ve ruj için ayrı kalemlik tercih edebilirsin mesela.

 • Ofiste kendine ait kalem ve küçük malzemeleri düzenli şekilde çekmecede görmek istersen kalem kutularını inceleyebilirsin.

 • Toka gibi şahsi eşyalarını saklamak için fermuarlı ufak kalemlikleri kullanarak daha rahat edebilirsin dilediğin yerde.


kalem kutusu

Kalem Kutusu Nasıl Seçilir?


Kalem kutusu tek bir amaç için kullanılsa da her yaş için farklı stillerde seçilir. Ruhunu ve tarzını yansıtan kalem kutusu modellerini eçantada kolayca bulabileceğini söyleyerek nasıl seçim yapman gerektiğine değinelim. Bir kalem kutusu alırken aklına gelmesi gereken bilgileri listede görebilirsin.


 • Kalem kutusunun hitap ettiği yaş çok önemlidir. Okul çağı ve üniversite çağı için farklı desenlerde kalem kutuları üretilmiştir. Bu seçeneklerden tarzına uygun olanı tercih edebilirsin.

 • Kalem ve malzeme sayına göre kalemlik bölmesine karar verebilirsin. Bazı firmalar 3 bölmeli kalem kutusu üretmiştir. Bu büyük kalem kutuları daha yoğun çalışan kişilere hitap etmektedir. Mimarlık, uzmanlık, yüksek lisans öğrencisi gibi…

 • Sadece tek bir ortam için kalemlik kullanacaksan tek bölmeli ürünlere göz atabilirsin. Diyelim ki dershane için kalemlik arıyorsun; tek bölmeli kalem kutuna birkaç kalem ve silgi koyarak bu ürünü çantada taşıyabilirsin.

 • Kalem kutusu seçerken kaplayacağı yeri de düşünerek model beğenebilirsin. Bazı ürünlerde aksesuarlar mevcuttur. Eğer minimal tarz seviyorsan aksesuar olmayan modelleri inceleyebilirsin. Böylece masada ve çantada çok fazla yer kaplamayacaktır.

 • Sevdiğin markalar varsa öncelikle markaların ürünlerine bakabilirsin. Kalem kutusu reyonlarında karşına Nike kalem kutusu, Benetton, Kipling gibi popüler markalar çıkabilir.


kalem kutuları

Çok Kullanışlı Kalem Kutusu En Uygun Rakamlarla eçanta’da!


Model: Kipling Cute Back To School Kalemlik


Büyük ve küçük olmak üzere 2 farklı bölmesi olan bu kalem kutusunu alanlar, her yerde rahat edecek. Maymun figürlü anahtarlığı olması da sık sık anahtar kaybedenlere anahtarın nerede olduğunu hatırlatacak. Kalemleri düzenli şekilde taşımak için kaliteli bir ürün almak istersen; sana Kipling en özel tasarımıyla eçantada merhaba diyor!


Kipling Cute Back To School Kalemlik


Model: Eastpak Benchmark Kalemlik


Tek bölmeli ve çok kullanışlı olan Eastpak kalem kutusu %100 vegan koşullarda tasarlanıp üretildi. Ekonomik açıdan da piyasaya göre çok uygun rakamlarla sunulan bu kalem kutusu, pek çok kişiye hitap eden bir desene sahip. Okula dönüş hazırlığı yapanlar, kalemliğinden sıkılanlar için yepyeni ve tarz bir ürün eçantada sahiplerini bekliyor!


Eastpak Benchmark Kalemlik


Model: Mickey Mouse Brick Mixed Up Adventure Kalemlik


Okula yeni başlayan tatlı telaşlı öğrenciler için de bir kalem kutusu önerimiz olacak elbette. Onları okula daha da motive eden ürünlerden biri olan Mickey desenli kalemlik, rengarenk kalemleri taşımak için ideal. Tek bölmeli ve tek fermuarlı olduğu için eşyalara anında ulaşım sağlayarak minik öğrencileri rahat ettirecek.


Mickey Mouse Brick Mixed Up Adventure Kalemlik


Model: Benetton İki Bölmeli Kalemlik


Okul ve ofis için kullanılan kalemler epeyce yer kaplıyorsa; Benetton’un şık ve kullanışlı tasarımı olan iki bölmeli kalemliği ben buradayım diyor. Kalem ve diğer parçaları birbirinden ayırt etmek için iki farklı bölmeyi kullanabilirsin. Böylece renkli kalemler ve kurşun kalemler nerede diye düşünmeyeceksin. Etiket değeri de oldukça uygun rakamlarda! Sevdiklerine ve kendine bir hediyeye ne dersin?


Benetton İki Bölmeli Kalemlik


Model: Us Polo Assn Kalemlik


Sportif giyimin popüler isimlerinden biri olan US Polo, bu defa kalemlik tasarımıyla gözlerini kamaştıracak. Bir kalem kutusu hem şık hem spor hem de kullanışlı olabilir mi diyenlere tek bir ürünle yanıt veren Us Polo, öğrencilere ve kalemlik almak isteyen herkese uygun rakamlı bu ürünü sunuyor. Modası hiç geçmeyecek bir kalem kutusu arıyorsan, fırsat ürününü kaçırma!


Us Polo Assn Kalemlik


İlgini Çekebilir:


Beslenme Çantası Nasıl Hazırlanır?

Doğru Okul Çantası Seçimi İçin İpuçları

Son Zamanların En Popüler Vans Çantaları

Okul Çantaları: Gençler İçin En İyi Modeller

Beslenme çantası seçerken 4 önemli madde

Anaokulu Çantaları: En Kullanışlı ve Eğlenceli Modeller

Banka Logo
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla