eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Bayram Fırsatları
Hangi Termos Alınmalı? En İyi İpuçları
28 Mart 2022

Hangi Termos Alınmalı? En İyi İpuçları


Evde, işte, okulda, gezerken yahut sahilde. Bir tane termosum olsun bana hiçbir şey olmaz diyenlerden misin sen de? Eğer öyleysen tam yerindesin şu an. Sıcak ve soğuk içeceklerin müptelası olanların elinden düşürmediği termoslar, günümüzde temel ihtiyaç haline geldi. Uzun yolculuklarda, yürüyüş saatlerinde, ders çalışırken ya da bahçede keyif yaparken içeceklerden mahrum kalmamak için kaliteli bir termos edinmenin zamanı geldi. Her mevsim seninle olacak termoslardan kendine göre seçim yaparken nelere dikkat edeceğin biliyor musun?


hangi termos alınmalı

Termos alışverişi yaparken unutmaman gereken bazı özellikler var. Sana bunları hatırlatmak istiyoruz. Çünkü çayını ya da kahveni istediğin sıcaklıkta içmek senin de hakkın. Kaliteli, uzun ömürlü, ısıyı koruma süresi uzun olan termoslar nasıl anlaşılır dediğin anda bu yazımız aklında yer edinecek.


eçanta look indirim kodu

Türkiye’nin en popüler alışveriş sitelerinden biri olan eçanta, termos alışverişinde de seninle. Dünyaca ünlü markaların popüler modellerini sana sunarken hızlı teslimat, orijinal ürün garantisi ve ödeme kolaylığı sunuyor. Şimdi hangi termosu alacağına, bu termosu nasıl seçeceğine ve termosta olması gereken özelliklere değinelim. Bilinçli bir termos alışverişi yapmana yardım edecek bilgiler bu satırlarda!Termos Nasıl Seçilir? 


İyi bir termos almaya karar verdin. Hem sıcak hem de soğuk içeceklerini uzun süre korusun istiyorsun. E temizliği de rahat olsun istersin. Peki, bu özellikleri taşıyan termoslar nasıl seçilir? Şimdi söyleyeceklerimizi bir kenara not alabilirsin:


 • Termos alırken ısıyı koruma süresini düşünmelisin. Eğer sık sık yolculuklara çıkıyorsan daha uzun süre koruma sistemi olan modelleri seçebilirsin.

 • Ayrıca termosun hacmi de önemli bir etken. Eğer sadece ofis için bir termos alacaksan 1litreden daha az hacmi olan modelleri düşünebilirsin. Bu modeller hem yük olmaz hem de masanda kalabalık yapmaz.

 • Termosları seçerken iç yüzeyinin malzemesini inceleyebilirsin. Çelik iç malzeme ile tasarlanan termoslar daha dayanıklıdır ve ısıyı saatlerce tutabilir.

 • Yemek termosu ve içecek termosu birbirinden farklı görünümlere sahiptir. Yemekleri gideceğin yere götürmek istersen daha kısa ve geniş ağızlı olan termos modelleri tam sana göre.

 • Bisiklet sürerken ya da açık havada keyif yaparken ince, dar ağızlı termosları alabilirsin. Bu modelleri çantada, bisiklette ve elde taşımak daha kolay olacaktır.


termos nasıl seçilir

Hangi Termos Ne Zaman Kullanılır?


Piyasada birçok termos modeli var. En iyileri de eçantanın stoklarında seni bekliyor. Herkese  ve her zevkle hitap eden modeller arasından kendin için bir termos seçerek sen de sıcak ve soğuk içeceklerin keyfini alabilirsin. Peki, onca model termos her ortamda kullanılır mı? Şöyle bir analiz yapalım:


 • Odanda ders çalışırken bardak termosları kullanabilirsin. Hafif ve minimal oldukları için ders esnasında gözlerini yormaz.

 • Uzun yolculuklarda araç içinde içecek hazırlamak istediğinde hacmi fazla olan büyük termosları alabilirsin. 

 • Yemeklerini, bebek yemeklerini yanında taşımak için kapaklı yemek termoslarını kullanabilirsin.

 • Bazı modeller sadece soğuk suyu ya da sadece sıcak suyu koruma özelliğine sahiptir. Bu modellere göre içeceklerini belirleyebilirsin.

 • Piknik buluşmaları için çay yahut sıcak su almak istersen ortalama 2 litre kapasitesi olan kapaklı termoslar aklında bulunabilir.


hangi termos alınmalı

 

Termosta Olması Gereken Özellikler Nelerdir?


Kaliteli bir termosta mutlaka bulunması gereken özellikler vardır. Bu özellikleri sana liste halinde hatırlatalım:


 • Darbelere karşı dayanıklı olması için çift duvar yalıtımlı bir termos alınmalıdır.

 • İç haznenin paslanmaz çelikten üretilmesi önemli bir kriterdir. Paslanmaz çelik senelerce kullanım imkanı tanır.

 • BPA içermez ifadesi yer alan termosları gözün kapalı alabilirsin. Sıcak suyun temas ettiği termoslarda sağlığa zararlı herhangi bir durum söz konusu olmaz.

 • Kapaklarını sızdırmaz olması gerekiyor. Çantanda ya da araçta termos kullanırken kaynar suyun sızması riskli durumlara neden olabilir.

 • Kolay taşıma imkanı olan, mümkünse taşıma askısı ya da sapları olan modeller bir adım daha öndedir. 

 • Tüm bu kriterleri termos alışverişi yaparken hatırlarsan, bilinçli bir seçim yapabilirsin.


hangi termos nasıl seçilir

Termos Ne İçin Kullanılır?


Termos çalışanların, öğrencilerin, spora gidenlerin, yolcuların, şoförlerin en yakın arkadaşlarından biridir günümüzde. Bir nefes alayım bir şeyler içeyim diyen herkesin kendine ait termosu olmalıdır. Bu ürünler sadece sıcak su için değil birçok içecek ve yemek için kullanılır. Peki genel olarak termosun kullanım amacı nedir? Şöyle açıklayalım:


 • Demlenen çayı taşımak artık termos sayesinde daha kolay. Evde çayı demleyip termosa aktarıp dilediğin yere götürebilirsin.

 • Kahve olmadan asla diyorsan kahve tozunu termosa ekle üzerine de suyu dök ve işte kahven hazır, üstelik gideceğin her yerde seninle!

 • Sıcak su lazım olur yanımıza alalım dediğin anlarda termosuna kaynar suyu dök ve ağzını sıkıca kapat.

 • Anne ve babalar, bebeklerine dışarıda mama hazırlayacağı zaman ılık suya ihtiyaç duyar. Bu durumda sıcak suyu taşımak için termos kullanılır.

 • Spor arasında bir şeyler içeyim diyenler de sevdiği sağlıklı içecekleri termosta taşıyabilir.

 • Yemek termosları ise hem çalışanlara hem de evin dışında zaman geçirenlere kolaylık sağlıyor. Yemekler daha taze ve güvenli şekilde taşınıyor.


termos nasıl seçilir

Dayanıklı, Kullanışlı Termos Modelleri eçanta’da Seninle!


Hangi termosu almalıyım diye kafasında soru işaretleri oluşanlara çok özel bir liste hazırladık. Bu listedeki termos modelleri, günümüzün en popüler ve kaliteli ürünlerinden oluşuyor. Sen de bir tane termos almak istersen işte sana sunulan kullanışlı, dayanıklı modeller!


Model: Stanley The Shortstack .23L Bardak Termos


İş ve okul ortamında sık sık bir şeyler içmek istersen Stanley termosunla daha rahat hareket edebilirsin. Sıcak içeceklerini 3 saate kadar koruyan, soğuk içeceklerini de 5 saate kadar muhafaza eden bi model sana en yoğun günlerde kısa bir kahve molası vermeyi hatırlatacak!


Stanley The Shortstack .23L Bardak Termos


Model: Stanley Efsane Klasik Seri-1.4 Litre Vakumlu Çelik Termos


Çift duvar yalıtımlı Stanley termos modeli, kamp ve yürüyüş sevenlerin vazgeçemediği ürünlerden biri. Çay molası ya da kahve molası vermek istediğinde sıcak su ihtiyacını karşılayan bu termos sayesinde her yerde kendine bir şeyler hazırlayabilirsin!


Stanley Efsane Klasik Seri-1.4 Litre Vakumlu Çelik Termos


Model: Aladdin Active Hydration Thermavac-0.60 Litre Paslanmaz Çelik Su Şişesi


Soğuk su termosu arıyorum hangisini alsam diyenlerin severek kullandığı Aladdin su termosu, yaz günlerinde çantandan eksik olmayacak. 10 saate kadar soğuk suyu koruyan bu model, susadığın anlarda rahat bir nefes almana yardım ediyor. Üstelik 35 saate kadar da buzu tutma özelliği var!


Aladdin Active Hydration Thermavac-0.60 Litre Paslanmaz Çelik Su Şişesi


Model: Stanley Efsane Klasik Seri-0.40 Litre Çelik Kaşıklı Yemek Termosu


Yemek saatlerinde okulda, ofiste ya da dışarıda olmak zorundaysan sen de en sevdiğin yemekleri evde hazırlayıp yanında taşıyabilirsin. Bunun için Stanley’in çelik yemek termosuyla tanışmalısın. Kaşıklı olan bu modelin kullanımı çok pratik, kolayca temizleniyor ve 7 saate kadar sıcak - soğuk yemeği koruyabiliyor.


Stanley Efsane Klasik Seri-0.40 Litre Çelik Kaşıklı Yemek Termosu


Model: Stanley The Everyday Go Tumbler 0.29L. Çelik, Yalıtımlı Termos


Kalabalık ortamlarda, bahçe buluşmalarında, yaz akşamlarında minimal ve kullanışlı bir termos bardak kullanmak istersen sana bu modelimizi önereceğiz. Kahve, şarap, çay ve aklına gelen her içeceği elinde taşıyarak sohbetlerine kaldığın yerden devam edebilirsin. Bardak tutucu ile uyumlu olan Stanley’i kaçırma!


 Stanley The Everyday Go Tumbler 0.29L. Çelik, Yalıtımlı Termos


İlgini Çekebilir:


Spor İçin Çanta Nasıl Seçilir?

Termos Nasıl Temizlenir? En Pratik İpuçları

Stanley Termosların Fark Yaratan 6 Özelliği

Evde Çalışmana Keyif Katacak Kahve Tarifleri

En İyi Termoslar: Uzun Ömürlü ve Kaliteli!

Dağcı veya Kamp Sırt Çantası Boyu Nasıl Seçilir?

Mükemmel Kamp İçin Eksiksiz Kamp Malzemeleri Listesi

Banka Logo
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla