eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Bayram Fırsatları
Hangi Kıyafete Hangi Çanta?
07 Haziran 2019

Hangi Kıyafete Hangi Çanta?

Kadınlar dış görünüşlerine her zaman erkeklerden çok daha fazla önem verirler. Okul hayatında, iş hayatında, günlük hayatta çoğu kadın genellikle şık ve güzel görünmek ister. Kadınların şıklığı, giydikleri kıyafete bağlı olduğu kadar tercih ettikleri aksesuarlara da bağlıdır. Çanta tercihi bu nedenle büyük önem taşır. Eğer sen de hangi kıyafetinle hangi çantayı takman gerektiği konusunda tereddütler yaşıyorsan bu yazıyı okumaya devam etmelisin!

Abiyeler İçin Çanta Tercihi


Abiyeler Çantalar


Abiyeler özel günler için tercih edilen elbiselerdir. Zaten oldukça ağır ve gösterişli olan abiyeler ile beraber takmak için seçilen çanta, fazla detaylar barındıran bir çanta olmamalıdır.

Seçilen çanta, abiyeyi gölgede bırakmamalıdır. Seçtiğin abiyeye göre bir el çantası ya da küçük bir askılı çanta tercih etmen en iyisi olacaktır. Eğer tek renk ve detayları az olan bir abiye tercih ettiysen çantanı biraz daha süslü seçebilirsin, ancak ayakkabı çanta uyumundan ödün vermemen gerektiğini unutma.

Abiye ve gece çantası modellerimize göz atmayı unutma!

eçanta look indirim kuponu

Etekler İçin Çanta Tercihi


Kadın Çantası Modelleri


Giydiğin etek uzunsa eteğin üstüne giydiğin parçanın rengine uygun bir çanta tercih etmelisin. Böylelikle bütünlüğü bozmamış olursun. Uzun etekle beraber boyun daha uzun görünür. Yaptığın kombinin ağırlığı veya şıklığına göre çantanı ayarlaman gerekir. Kısa deri bir etek giydiysen ve üstün de sadeyse göze çarpacak bir çanta tercih edebilirsin. Kıyafetlerin çok hareketliyse daha sade çantalar tercih etmen gerekir.

Kadın çantası modellerimize göz atarak ufkunu genişletebilirsin :)Pantolonlar İçin Çanta Tercihi


Kol Çantası


Eğer kot pantolon giyip biraz spor bir kombin yaptıysan sırt çantası ya da orta boyda kol çantası tercih edebilirsin. Kumaş pantolon giydiysen çantanın, senin şıklığını kaldırması gerekir. Bu nedenle büyük, hantal çantalardan uzak durmak gerekir. Küçük, zarif, şık çantalara yönelebilirsin. Yine kıyafetinin desenlerine, taşlarına ve diğer detaylarına bağlı olarak çantanın detaylarını dengelemen gerekir.

Çapraz askılı çanta modellerimize göz atmak için linke tıklaman yeterli.


Takımlar İçin Çanta Tercihi


El Çantası


Pantolon – ceket ya da etek – ceket takımı giyeceksen sade ve şık bir kombin yapmış olacaksın. Bu minimal görüntüyü bozmamak için çantada da sade bir model tercih etmelisin. Genellikle takımlara en iyi giden çantalar kutu çantalar ya da evrak çantası görünümündeki çantalardır. Bu çantalar daha iş kadını havasında, daha ayakları yere basan bir imaj yaratır. Taşlı, simli, pırıltılı, püsküllü çantalardan bu kombin için uzak durmak gerekir.

El çantası modellerimize göz atmayı unutma!

Ben bu yazımda tavsiyelerde bulundum, ancak çanta tercihin en nihayetinde senin beğenine, senin tarzına göre değişecektir. Kendi stilinin tasarımcısı elbette sensin! Nasıl bir çanta istediğini bu yazı sonunda bulduysan hemen arama çubuğuna yazarak istediğin çantaya ulaşabilirsin.

Biliyorum, kombin yapmak zor bir iş. ecanta.com.tr marka ve model çeşitliliği ile herkese çok daha iyi kombinler yapabilmesi için fırsatlar sunuyor. Sen de yaptığın kombini en iyi çanta ile tamamlamak için kategorilerimize göz at!

Banka Logo
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla