eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Tatile Gidiyoruz
Evde Sağlıklı Yaşam İçin En İyi 10 İçerik
04 Mart 2021

Evde Sağlıklı Yaşam İçin En İyi 10 İçerik


Mart 2020 itibariyle tıpkı tüm dünya gibi ülkemizi de etkisi altına alan pandemi süreci pek çoğumuzun hayatında kalıcı izler bıraktı. Sağlık kaygısı, ekonomik daralma ve takip eden çeşitli sorunlar yüzünden kaygılı ve stresli bir ruh halinin içinde döngü oluşturduk. Hem sağlık çalışanlarının üzerindeki yükü hafifletmek hem de salgının bulaş hızını düşürerek eski normale bir an önce dönebilmek adına tüm rutinlerimizi evlere taşıdık. 


evde kal türkiye

Home office, online eğitim, paket servis yiyecekler, online alışveriş, temassız ödeme, görüntülü görüşme ve toplantılar, canlı yayın konserler, online kurslar gibi fiziksel olarak mesafeyi önlemek amacıyla uzaktan ve teknolojik yaşama adapte olduk.


eçanta look indirim kodu


Görünmeyen ve tehlikeli virüs koronadan korunmak amacıyla hafta sonları başta olmak üzere düzenli olarak sokağa çıkma kısıtlamalarına tabi olduk ve dışarıda gerçekleştirdiğimiz her türlü aktiviteyi, rutinleri eve taşıyarak ve ev koşullarına uyarlayarak dünya insanlığı olarak adeta bir ‘dijital dönüşüm’ geçirdik.evde yaşam

Tüm dünyada sosyal medya platformlarında #evdekal etiketi altında birbirinden yaratıcı içerikler paylaşıldı. Spor salonları kapatıldığı için formunu korumaya devam edenler evde egzersizler yaptı, restoran ve kafeler kapatılınca dışarıda yemeye içmeye alışık olduğumuz lezzetleri evde yaptık -özellikle ekmek, kahve, hamburger ve pizza tarifleri bu alanda yıldız oldu-, ne zamandır izlemeyi ertelediğimiz filmleri, dizileri seri seri izledik, her türlü sektörde evden çalıştık, üniversiteler kapandı evden mezun olduk!


evde yaşam içerikleri

Aşı ve ilaç tedavisinin kesin sonuç vermesi biraz daha zaman alacak gibi görünüyor. Halihazırda mutasyon da söz konusu olduğuna göre virüs ile yaşamayı, en önemlisi de yaşam şeklimizi bu minvalde yeniden şekillendirmeye iyiden iyiye adapte olmamız gerekiyor. Öyle ki yayılma hızını düşünürsek görünmeyen ve sinsi bir tehlikeden korunmanın en güvenli yolu hijyen kurallarına uyarak kalabalıktan uzakta, evin güvenli sınırları içerisinde kalmak. Böylece hem kendimiz hem de çevremizdekiler için üzerimize düşen fedakarlığı yerine getirmiş oluruz.


evde yaşam hakkında içerikler


Bizler, ülkenin en köklü online çanta satış platformu eçanta editör ekibi olarak bu süreçte blog içeriklerimizle sana ve tıpkı senin ve bizim gibi vaktinin çoğunu evde geçiren okurlarımıza destek olmaya çalıştık. Bu minvalde yayına aldığımız blog yazılarında ilgini çekebilecek konulara değindik. Hem evde yaşamı daha eğlenceli hale getiren hem de evde daha fazla vakit geçirirken işine yarayacak bilgiler içeren eçanta evde yaşam blog yazılarından 10 örneği bu listemizde bir araya getirdik. İşte, pandemi sürecinde evde kalmanın farklı boyutlarını mercek altına aldığımız kaliteli ve özgün içerikler listesi:


evde yaşam

Evde Sağlıklı Yaşam İçin En İyi 10 İçerik


eçanta editör ekibi olarak sana evde kılavuz olabileceğini düşündüğümüz 10 farklı içeriği derledik. Covid-19 pandemi sürecinden hareketle evde yaşamın nasıl idealize edilebileceği hakkında fikir sahibi olabileceksin böylelikle.


Evde çalışma sistemini kolaylaştıran ipuçlarından sağlıklı bakım önerilerine; evini her daim düzenli tutacak süper fikirlerden sağlıklı kahvaltılıklara, formunu koruyabileceğin egzersizlerden evde eğlenceli aktivitelere hepsi özenle hazırlanmış evde yaşam konulu eçanta look içerikleri şimdi seninle!


eçanta indirim kodu


1) Sağlıklı Kalmak İçin Evde Egzersiz Önerileri


Pandemi sürecinde kapatılan spor salonları senin vücuduna özen göstermeni, formunu korumanı engelleyemez! eçanta blog içeriklerinde senin için elbette bu konuyu öncelikli ele aldık.


Sağlıklı kalman için evde egzersiz önerileri sunduğumuz bu yazıda, spor salonundaki koşullardan uzak olsan bile kolaylıkla uygulayabileceğin egzersiz çeşitlerini sıraladık. Spor yapma alışkanlığın yoksa bile bu süreçte mükemmel bir hobi edinerek evde spor yapabileceğini sana göstermek istedik. Peki, evde aletsiz, profesyonel ekipmanlar olmadan yapabileceğin egzersizler hangileri? ,


 • Esneme stretching egzersizi

 • Düz mekik egzersizi

 • Yan karın egzersizi

 • Merkez bölge plank egzersizi

 • Şınav push up egzersizi

 • Squat egzersizi

 • Evde koşu, yürüme egzersizi 


Detayları ve görselleri için aşağıdaki linke tıklayabilirsin:


Sağlıklı Kalmak İçin Evde Egzersiz Önerileri


evde egzersiz


2) Evde Çalışmana Keyif Katacak Kahve Tarifleri


Ofiste, plazada ya da kampüsteyken mola vermek için, kendini ödüllendirmek için gel-al servisten hemencecik gidip aldığın o kahveleri evinde yapmaya ne dersin? Üstelik böylesi çok daha sağlıklı ve ekonomik!


Gün içinde arkadaş grubunla ya da kendini şımartmak ve işin stresini azaltmak için, uykunu açmak için aldığın kahveleri evde kal sürecinde pekala kendin de hazırlayabilirsin. Nasıl yapabileceğine dair endişelerin varsa hemen bunları çözümleyerek malzeme ve yapılış aşamalarının olduğu kahve tariflerini sıralayalım:


 • Dalgona kahvesi

 • Tarçınlı sabah kahvesi

 • Çikolatalı Türk kahvesi

 • Köpüklü latte kahve


Detayları ve tariflerin yapılışı için aşağıdaki linke tıklayabilirsin:


Çalışmana Keyif Katacak Kahve Tarifleri


evde kahve tarifleri


3) Evde Rahat ve Şık Olmak İçin 5 Altın Kural


Uzun bir dönem evde vakit geçirdik. Ev neydi? Ev rahatlıktı, huzurdu… Peki ya bu süreç birkaç ayı buluyorsa ne yapmalı? Evet, pek çoğumuz uzun süre evde kaldık. Evde olmanın verdiği rehavete kapılmakla bakım rutinlerini aksatmamak arasında ince bir çizgi var.


Evdeyken hem rahatını sağlayıp hem de şıklığını koruyabilirsin. Peki bu nasıl mümkün? Evdeyken kendini bırakmadan giydiklerine dikkat ederek hem moralini ve enerjini yüksek tutacak hem de kendini daha bakımlı hissedeceksin. İşte içeriğimizden birkaç öneri:


 • Önce dolabını gözden geçir

 • Favori renklerinle enerjiyi yakala

 • Hafif ve esnek kumaşlar ile özgürce hareket et

 • Aksesuarlar ile kıyafetine hareket kat

 • Ev şıklığını terliklerle tamamla


Detayları ve görselleri için aşağıdaki linke tıklayabilirsin:


Evde Rahat ve Şık Olmak İçin 5 Altın Kural


evde rahat ve şık olmanın yolları


4) Evde Verimli Çalışabilmek İçin 9 Öneri


Evden çalışmak, uzaktan eğitim, home office gibi kavramlara pandemi sürecinde epey aşina olduğun kavramlar. Bu dönemde şirketler, patronlar, işletmeler, kurumlar çalışanlarına evden çalışma imkanı tanıdı. Gün içinde ulaşımda, çalışma ortamı içinde sağlığı korumak amacıyla mümkün olan her sektörde home office sistemine geçildi. Keza kreşlerden üniversitelere eğitim öğretim de online gerçekleşti. Öyle ki bakanlık bu sistem doğrultusunda tv kanalları bile açtı.


Peki, gün boyu evde kalarak kişisel disiplini oturtmak, yatağın sana bakarken uykuya direnip işine odaklanmak, ikide bir mutfağa gidip bir şeyler atıştırmadan dersi dinlemeye çalışmak nasıl mümkün? Evde çalışırken daha verimli ve sistemli olabilmenin yolları nelerdir? İşte yanıtlar:


 • Bir çalışma ortamı yarat

 • Yatak kıyafetlerinle vedalaş

 • Kendine zaman tanı

 • Hatırlatıcı, plan ve listelerden yardım al

 • Mola vermeyi unutma

 • Basit esneme hareketleri ve egzersizler yap

 • Sosyalleşmekten vazgeçme

 • Eğlenceli ve dinlendirici şarkılar dinle

 • İş yükünü sınırlı tut


Detaylar ve püf noktaları için aşağıdaki linke tıklayabilirsin:


Evde Verimli Çalışabilmek İçin 9 Öneri


evden çalışmanın püf noktaları


5) Evde Kahvaltı İçin 3 Sağlıklı Tarif


Evde sabah erken uyandığında, online dersin başlamak üzereyse, patronların senden dosya ya da sunum bekliyorsa kısacası gün içinde bolca enerjiye ihtiyacın varsa evde yapabileceğin en sağlıklı kahvaltılıklardan 3 tanesini sana özel listeledik.


Sağlıklı, besleyici ve lezzetli kahvaltı tarifleri sayesinde gün içinde mutfağa gidip gelmeni engelleyecek tok tutucu çözümlere ulaşabilirsin. Üstelik dışarıda vakit geçiremediğin, daha az hareket ettiğin için kilo alma tehlikesi de içermeyen tarifler oldukça sağlıklı!


Güzel ama benim yeterli mutfak tecrübem yok, nasıl yapabilirim dediğini duyar gibi olduk ve hemen bunun da yanıtını bulduk! Farklı damak zevklerine hitap edebilecek popüler tariflerde seçki yaptık. İşte senin için seçtiğimiz malzemeler, yapılışı ve püf noktalarıyla birlikte evde kahvaltılık tarifler:


 • Hindi fümeli ve sebzeli omlet ile doyurucu kahvaltı

 • Smoothie bowl ile kahvaltıda zaman tasarrufu

 • Beyaz unsuz, glutensiz ve şekersiz pankek


Evde Kahvaltı İçin 3 Sağlıklı Tarif


evde sağlıklı kahvaltı


6) Evde Bakımsız Kalmamak İçin 6 Altın Öneri


Dışarı çıkarken kıyafetlerini giyiyorsun, saçlarını şekillendiriyorsun, dişlerini fırçalıyor parfümünü sıkıyorsun ve eğer tercih edersen makyaj yapıyorsun… Peki, sürekli evdeyken bu gibi hazırlıklara ihtiyacın olmadığında kişisel bakımını ihmal edecek misin? Elbette hayır! Çünkü kişisel bakım en başta senin öz saygını besler; daha sonra dış dünya gelir.


Evdeyken kimse seni görmediğinde, gün içinde ev dışında kimseyle karşılaşmadığında bu bakımın aksatacağın anlamına gelmiyor. Nihayetinde en çok gördüğün kişi kendinsin ve aynalardan kaçman mümkün değil. Peki, evde bakım nasıl yapılır, evdeyken kendini daha güzel hissetmen ve canlılığını her daim koruman için neler mümkün? İşte yanıtlar:


 • Hareketsiz kalma, egzersizden vazgeçme

 • Her zaman iyi görün

 • Vakit varken cilt bakımı yap

 • El ve ayak bakımlarını es geçme

 • Sakal ve saçını göze hoş hale getirebilirsin

 • Saçlarını bakımlı tut


Bakım önerilerinin detayları hakkında bilgi almak için linke tıklayabilirsin:


Evde Bakımsız Kalmamak İçin 6 Altın Öneri


evde bakım önerileri


7) Ailenle Evde Sıkılmadan Oynayabileceğin Oyun Önerileri


Sürekli evde olmak bir süre sonra sıkıcı ve monoton bir hal alabiliyor; sana hak veriyoruz. Unutma, şu anda her ne kadar evde olsan da tüm dünya insanlığı seninle aynı kaderi paylaşıyor. Salgının yayılmasını önlemek için üzerimize düşen en önemli görev buyken aslında o kadar da zor olmamalı, öyle değil mi?


Evde ufak ufak sıkılmaya başladığında sana ve ailene ilaç gibi gelecek eğlenceli oyun önerilerimizi sıraladığımız bir içerik var desek? Annen, baban, eşin, kardeşin veya çocuklarınla keyifle oynayabileceğin oyunlar sayesinde gün boyu, haftalar ve aylar boyu evde vakit geçirmek artık daha keyifli bir hal alacak. Nasıl mı? İşte yanıtlar:


 • Tabu

 • Trivial Pursuit

 • İsim şehir hayvan bitki

 • Aklımdan ne tuttum?

 • Ben kimim?


Oyunlar hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayabilirsin:


Ailenle Evde Sıkılmadan Oynayacağın Oyun Önerileri


evde oyunlar


8) Evde Sıkılmamak İçin Yapabileceğin 11 Aktivite


Koronavirüsün neden olduğu pandemi sürecinde evde kalmak en güvenli ve hayati karar. Bu durumda tüm aktivitelerini de eve sığdırmak zorunda oldun haliyle. Sinemalar, tiyatrolar, kafeler, restoranlar, konserler ve toplu pek çok etkinlik iptal edilmişken evde eğlenmek, keyifli aktiviteler yapabilmek için hangi seçeneklerin var?


eçanta editör ekibi olarak bu dönemde her zamankinden daha çok yanındayız! Evde yaşam içeriklerimiz arasında evde sıkılmaman için yapabileceğin aktiviteleri bir araya getirdiğimiz süper bir yazımız mevcut. Aslında ne zamandır ertelediğin pek çok şeyi sıraya koyup bir bir hayata geçirebileğin aktiviteler mevcut. Peki nedir onlar? Hadi gel inceleyelim:


 • Ertelediğin dizi ve filmleri izle

 • Çalmayı istediğin müzik aletini öğren

 • Bitki dikimi ve bakımı ile kötü enerjinden arın

 • Online oyunları keşfet

 • Yeni kitaplar ile farklı dünyalara açıl

 • Özlediğin dostlarınla ve yakınlarınla görüntülü sohbet et

 • Yeni bir dil öğren

 • Ev halkıyla karaoke geceleri düzenle

 • Evde hareketsiz kalma spor yap

 • Resim yaparak çizim yeteneğini keşfet

 • Kariyerin için ders çalış


Aktivitelerin detayları hakkında püf noktalarına erişmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsin:


Evde Sıkılmamak İçin Yapabileceğin 11 Aktivite


evde sıkılmamak için aktiviteler


9) Evin Enerjisini Tazeleyen 10 Pozitif Fikir


Evin, senin yaşam alanın… Telaffuzu bile içini ısıtmaya, vücudunun gevşemesine yetiyor. Yoğun bir günün ardından evine döndüğünde seni enerjisi yüksek, samimi ve temiz bir atmosferin karşılamasını dilersin. Modern yaşamın zorunlulukları yeterince stresliyken evinde kendini olabildiğince rahat, sakin ve huzurlu hissetmek istersin, çok haklısın!


Şu anda, senin için evin havasını tazeleyen pozitif ipuçları paylaşıyor olacağız. İşe en yakınından, yani evinden başlayabilirsin. Şimdi gel, birlikte kalbinde sevecenlik hissi oluşturacak, evine bereketin ve mutluluğun daima akacağı ‘eve pozitif enerji veren tavsiyeler’ listemize göz atalım! Sevgi ve ışıkla kal…


 • Ev Havalandırmalı ve Gün Işığının İçeri Girmesine İzin Vermelisin

 • Evi Düzenlemeli ve Temizlik Rutini Oluşturmalısın

 • Seni Mutlu Edecek Objelerle Dekorasyon Oluşturabilirsin

 • Buhurdanlık ve Tütsülerle Aromaterapi Havası Estirebilirsin

 • Sarı Ampuller ve Mum Işığından Faydalanabilirsin

 • Ev İçin Süs Bitkileri Edinebilirsin

 • Sakinleştirici Müziklerden Çalma Listesi Hazırlayabilirsin

 • Barınaktan Yardıma Muhtaç Patili Ev Dostu Sahiplenebilirsin

 • Uyumlu Renkler ve Yumuşak Dokunuşlar Evi Canlandırır

 • Kırık, Bozuk ya da Kullanılmayan Eşyaları Ayıklamalısın


Evin enerjisini pozitife çeviren önerilerimiz hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayabilirsin:


Evin Enerjisini Tazeleyen 10 Pozitif Fikir


evin enerjisini yükselten fikirler


10) Konmari Metodu: Tek Seferde Ömür Boyu Düzen


 • Bugünkü işi yarına bırakma, der atalarımız… Modern yaşamın aceleci rutinlerinde altın bir püf noktasına dönüşen bu söz; aslında hayatımızda belirli bir sistem ve düzen oluşturmanın ne kadar kolaylaştırıcı olduğunun apaçık göstergesi. Peki, bu düzenin ilk adımını nerede atman gerektiğini biliyor musun? Elbette evinde!
 • Her ne kadar Türk geleneksel yapısında ev, ‘aile ve sıcak yuva’ simgesi olarak kuşaklar boyu kabul görmüşse de pandemi sürecinde iş, okul gibi belli başlı sorumlulukların ‘rahatlama’ alanı olan eve taşınmasıyla -gerçek anlamda evde yaşamanın- nasıl hissettirdiğini tüm dünya insanlığı olarak deneyimledik.
 • Buraya kadar, bizimleysen gayet güzel. Yavaş yavaş konuya ısınmaya başladık; şimdi gelelim asıl meseleye: Evinde sana huzur verecek, yaşamını kolaylaştıracak ve sürdürülebilir özellik taşıyan bir düzeni nasıl sağlayabilirsin? Bu minvalde, içeriğimizde tam da ihtiyacın olan bir yöntemi açıklayacağız sana: Konmari metodu!
 • Dilersen artık konunun özüne varalım ve Konmari yöntemi nedir, nasıl uygulanır ve püf noktaları nelerdir tek tek alt başlıklar halinde inceleyelim.


İşte, konmari tekniği hakkında günlük hayatında işine yarayacak faydalı bilgiler!


Konmari Metodu: Tek Seferde Ömür Boyu Düzen!


konmari metodu


Evde Yaşamın Konforlu ve Şık Detayı: Yepyeni Ev Terliği Modelleri eçantada!


Bütün gün koşturmuş, halletmen gereken işlere kafa yormuş, soğukta üşümüş ya da sıcaktan bunalmışsın ve evine geliyorsun… Kapıyı açtın, çantanı bir kenara koydun ve hemen ayağına geçirdin onları ve evet, biliyorsun ki artık evdesin! Kimden mi bahsediyoruz? Tabii ki daimi yaşam alanı arkadaşın ev terliği… Bir evde sana ait, özel bir terliğin varsa oraya kendini daha ait hissedersin diye düşünüyoruz, sen ne dersin? 


Sektöründe söz sahibi yerli ve yabancı markaların dayanıklı, rahat, kaliteli ve yepyeni çocuk, kadın, erkek ev terliği modelleri ve çeşitlerini, sana en çok hitap eden, her anına eşlik edebilecek kadın ve erkek ev terliği çeşitlerini eçantada tek bir çatı altında bulabilirsin! 


Ülkenin en köklü ve güvenilir çanta, ayakkabı online satış platformu eçantada tüm ürünler orijinal ve alışverişlerinde kargo ücreti alt limit olmaksızın sadece 1 TL! Banka Logo
WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 17.00
Cumartesi 09.00 - 13.00
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla