eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Tatile Gidiyoruz
Erkekler İçin Ortopedik Terlik Kullanımı ve Faydaları
11 Nisan 2022

Erkekler İçin Ortopedik Terlik Kullanımı ve Faydaları


Ayak sağlığını korumak, tüm bedeni korumanın ilk kuralıdır biliyor musun? Ayak tabanında, vücuttaki her organı etkileyen özel dokular ve bağlar var çünkü. Eğer ayaklarını korursan ve sağlığı için elinden geleni yaparsan ruhen de bedenen de kendini her zaman daha iyi hissedebilirsin.



ortopedik terlik

Gün boyu ayakta durman gereken bir işin varsa ya da sağlık sektöründe çalışıyorsan ayakların için en iyisini sunan terlikleri almalısın. En iyi terlik demişken aradıklarını eçantada bulabileceğini de iki lafın arasında söyleyelim hani. Parmakların nefes aldığı ve rahatça hareket ettiği, taban yapısını koruyan terliklerin ortopedik olma özelliği öne çıkıyor. Ortopedik terlikler kadınlar için önemli olduğu gibi erkeklerin de ayak sağlığı için büyük önem arz ediyor.


Ortopedik terlik kullanımı ilk günlerden itibaren rahatlığını hissettirecek. Araç kullanırken, ofis ortamında çalışırken, oradan oraya koştururken ya da hastane ortamında nöbet tutarken kullanabilirsin bu terlikleri. Piyasada adıyla ve ürünleriyle ün yapan onlarca ortopedik terlik firması yer alıyor. Sen de bu firmaların seçkin ürünleriyle tanışmak istersen, biraz daha bizimle kalıp tüm bilgilere ulaşabilirsin.


eçanta look indirim kodu

Erkek çalışanlar ya da öğrenciler için vazgeçilmez bir eşya olan ortopedik terliklerin yapısını, faydasını, kullanım alanlarını burada daha detaylı öğrenebilirsin. Hazırsan seni de bu konuda ikna etmek için başlıyoruz. Ortopedik terliklerle tanıştığında dolabında ne varsa kapı önüne koyacaksın!



Erkekler İçin Ortopedik Terlik Özellikleri Nelerdir?


 • Erkeklerin ayak yapısına, anatomisine uyum sağlayan ortopedik terlikler ayakların rahatça hareket etmesine destek olan ürünlerdir.

 • Ortopedik erkek terlikleri genellikle sağlık sektöründe yer alan erkeklere, samimi ofis ortamında çalışan erkek çalışanlara ve esnaflara hitap eder.

 • Bu terlikler resmi ortamlarda çok tercih edilmez. Gün boyu ayakta kalan erkeklerin ayaklarındaki ağrı hissini önleyen ortopedik terlikler, ergonomik yapıya sahiptir.

 • Sadece çalışma ortamında değil günlük yaşamda da kullanılan ortopedik erkek terlikleri bahçe ve sahil gibi ortamlarda kullanım imkanı sunar.

 • Erkek ortopedik terliklerinin bazılarının ön kısmı açık bazılarının kapalı olabilir.

 • Ortopedik erkek terlikleri araç kullanırken de tercih edilebilir. Böylesine kullanım kolaylığı olan terlikler, günümüzde pek çok erkek tarafından kullanılıyor. Üstelik imkan tanınan iş yerlerinde de ortopedik terlik rahatlığı gittikçe yaygınlaşıyor.


terlik

Erkekler Neden Ortopedik Terlik Kullanmalı?


İleri yaşlarda ortopedik açıdan sağlık sıkıntısı yaşamamak adına, erkeklerin ortopedik terlik kullanması önerilir. Tüm gün ayakta kalan bir erkeğin ayakları ne kadar rahat ve sağlıklı kalabilir ki? Mağaza çalışanları, sağlıkçılar, dükkan sahipleri ya da güvenlik görevlileri ayaklarının kıymetini bilmeli ve ortopedik terlik kullanımına önem vermeli.


Parmaklarda şekil bozukluğunu önlemek, mantar ve deri hastalıklarına erkenden müdahale etmek için ortopedik terlikler kullanılmalı. Erkekler evde ya da iş ortamında ortopedik terlik kullanım alışkanlığı edinirse, bir süre sonra bedenine yansıyacak ve ağrısız günler geçirebilir. Çünkü ortopedik erkek terlikleri, ergonomik yapısıyla pek çok erkek için ideal bir üründür.


Gün içinde dinlenmek için kısa bir an kovalayan erkekler, bağcık açma derdiyle uğraşmadan ortopedik terliği bir saniye içinde çıkarabilir. Bu sayede ayaklar ne zaman isterse rahatlar ve bu rahatlık bedene yansır.


Kemik hastalıklarını, ayak kaynaklı oluşan hastalıkları, bu duruma bağlı oluşan stresi önlemek adına erkekler ortopedik terlik kullanmalı. İş ve sosyal yaşam ne kadar müsaade ediyorsa ortopedik terlik kullanmaya başlanabilir.


erkek terlikleri

Erkek Ortopedik Terlik Kullanımı Faydaları Nelerdir?


 • Ortopedik terliklerin taban yapısı kaydırmaz taban olduğu için pek çok koşulda düşme riskini en aza indirir ve kaydırmaz.

 • Özellikle de koşturmayla geçen iş günlerinde ayaklarda ağırlık yapmadığı için tercih edilir.

 • Sürekli araç kullanan kişilerin de ilgisini çeken ortopedik terlikler, ayağın hava almasına yardım ettiği için gün sonunda ayaklarda yorgunluk hissini ortadan kaldırır.

 • Kullanımı çok kolay olduğu için anında çıkar ve giyilir. Spor ayakkabılarda olduğu gibi bağcık bağlama telaşı oluşturmaz.

 • En iyi seviyede basış konforu sağlayan ortopedik erkek terlikleri, mesai saatleri içinde olan erkeklerin ayaklarını yormaz.

 • Yazın en sıcak günlerinde ayak terlemesi ve kokusu gibi streslerle uğraşmak istemeyen erkekler, kendi ayak numarasına uygun şekilde ortopedik terlik kullanmaya başlayabilir.



ortopedik terlik faydaları

Her Ortamda Konforlu Adımlar İçin Ortopedik Terlikler eçantada!


Erkeklerin de dolabında yerini alması gereken terlikleri, eçanta en iyi şekilde sunuyor ve stoklarında tutuyor. Ortopedik yapılı, şık ve kullanışlı erkek terlikleri sadece 1 TL kargo ücretiyle dilediğin adrese teslim ediliyor. Eğer tüm gün ayakta kalıp yorgun düşüyorsan artık ortopedik erkek terlik modelleri ile tanışma zamanın geldi. O halde tanıştıralım: eçantanın en sevilen ortopedik erkek terlikleri!


Model: Birkenstock Erkek Arizona Bf Sfb Terlik


 • Birkenstock’un erkekler için özenle tasarladığı bu terlik ayarlanabilir kemerler sayesinde pek çok ayak yapısına uyum sağlıyor.

 • Ayak tabanının ortasından geçen destek sayesinde metatarsal kemiklerin stabilize edilmesine yardım ediyor.

 • Lateks tabanlık ve konturlu mantar taban bu terliğin gün boyu rahatça kullanılmasını destekliyor.

 • Topuk bölgesini destekleyen özel bir yapıya sahip olan Birkenstock erkek terliği her bakımdan ortopedik bir özellik sergiliyor.

 • Çalışanlar ve ayaklarını sevenler bu modeli incelemeli.


Birkenstock Erkek Arizona Bf Sfb Terlik

Model: Crocs Crocband Erkek Terlik 


 • Crocs erkek terliklerinin yumuşak ve delikli yüzeyi sayesinde yürürken parmaklar da rahat ediyor.

 • Bu erkek terliği hem ortopedik hem de şık bir tasarıma sahip.

 • Yaz kış demeden kullanım imkanı olan Crocs, ayakla ilgili pek çok hastalığı da önlüyor.

 • Topuk dikeni, ayak kokusu, mantar, kaşıntı ve ayak ağrısı ile uğraşmak istemeyen erkekler bu terliği tercih edebilir.

 • Ergonomik tasarımıyla dikkatleri üzerine toplayan erkek terlik modeli, suya batmaz özelliğiyle de ilgileri üzerine topluyor.

 • Kolay temizleme, anında kuruma özelliği olan Crocs terliği gören erkekler diğer terliklerini bir kenara atmayı düşünebilir. 



 Crocs Crocband Erkek Terlik


Model: Birkenstock Barbados Eva Erkek Terlik 


 • Pek çok ortamda kullanım rahatlığı olan Birkenstock erkek terliği, her mevsim ayaklarda konfor sağlıyor.

 • Ultra hafif olan bu erkek terlik modeli, erkeklerin ayak yapısını koruyan ve topukları yormayan bir yapıya sahip.

 • Tüm malzemesi EVA olan bu model, çok iyi şekilde yastıklama özelliği ile merak uyandırıyor.

 • Evde, bahçede, plajda ve dilenen her yerde ayak yapısını koruyan bir terlik kullanmak istersen eçantanın en beğenilen ortopedik terliklerinden biri olan bu modelimiz karşında olacak.


Birkenstock Barbados Eva Erkek Terlik

Model: Crocs Crocband Erkek Terlik


 • Siyah rengin hakim olduğu Crocs erkek terliği, beyaz ince çizgi detaylarıyla her ortama ayak uydurabilirim diyor.

 • Bu terliğin ortopedik olması ve ayaklara nefes aldırması sevilme nedenlerinden.

 • Hem eşofmanla hem de jean ile kolayca kombin yapılabilen Crocs erkek terliği, çorapla ya da çorapsız kullanılabiliyor.

 • Ayağı sağlam şekilde kavrama özelliği olduğu için düşme ya da kayma gibi problemler düşünülemez bile. 

 • Kirlendiğinde yıkanabilen, lekeyi tutmayan, her ayak yapısına uyum sağlayan ergonomik tasarım harikasını çalışan erkekler ve öğrenciler mutlaka tercih etmeli.



Crocs Crocband Erkek Terlik


İlgini Çekebilir:


En Çekici Sweatshirt Kombinleri

Kış Kombinleri İçin 8 Harika Görünüm

Üniversite Kombinleri Nasıl Olmalı?

Chino Pantolon Nedir? Nasıl Giyilmeli?

Kışın Crop Top Kombini Yapmanın İpuçları

Ünlü Markalardan 2022 Kış Bot Modelleri

Zümrüt Yeşili Renk Modasını Nasıl Yakalarsın?

Pantolon Gömlek Kombinlerinde En İyi 5 Tavsiye

Banka Logo
WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 17.00
Cumartesi 09.00 - 13.00
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla