eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Tatile Gidiyoruz
El Yapımı Hediye Yapmak İsteyenler Buraya!
25 Ağustos 2021

El Yapımı Hediye Yapmak İsteyenler Buraya!

Sevdiklerimize hediye almak her zaman çok kolay olmayabilir. Çünkü yılın bir çok özel gününde ihtiyaçlarını veya sevebileceği hediyeleri aldıktan sonra artık özel bir hediye bulmakta çok zorlanırız. 


ev yapımı hediye fikirleri


Ona her hediye alışımızda severek kullanabileceği veya saklayabileceği bir eşyayı seçmeye çalışırız özenle. O hediyelerin bazen maddi değeri fazla olur bazen de manevi değeri. El emeğinin değerini bilenler ise kendi çabaları ile orijinal hediyeler hazırlamak isterler. 


eçanta look indirim kodu


Eğer sende sevdiklerine kendi el emeğin ile hediyeler hazırlamak, aynı zamanda hediye için ayırdığın bütçeyi azaltmak istiyorsan önereceğimiz fikirlerden birini gerçekleştirebilir ve sevdiğin insanlara en doğru hediyeyi verebilirsin. 1) Hediye Kutusu


Hediye kutusu fikri benim de oldukça tercih ettiğim bir hediye çeşididir. Çünkü hediye alacağın kişilerin sevdiği rengi, tarzı bilmesen dahi küçük küçük bir kaç hediye koyarak ona hitap edebilecek bir kutu yaratabilirsin.


Günümüzde de oldukça popüler olan hediye kutularını artık bir çok marka özel tasarımlarla hazırlamaktadırlar. Öyle ki şirketler kendi çalışanlarına da bu tarz hediye kutuları ile mutlu etmektedir.


Peki uygun fiyatlı hem de güzel bir hediye kutusu nasıl hazırlanır?

 • Öncelikle içerisine konulacaklardan önce kutuyu hazırlamamız gerekir. Evde bulabileceğin bir ayakkabı kutusunu bu iş için değerlendirebilirsin. Eğer elinde kullanabileceğin uygun boyutta bir kutu yoksa bir ayakkabıcıdan dikdörtgen çizme veya bot kutusu alarak ilk malzemeni hazırlamış olursun. 

 • Kutun var ama onun dışını önce değiştirmek gerekir. Kırtasiyeden alacağın kendinden yapıştırmalı bir kaplama kağıdı ile kutuna renk katabilirsin. Hatta hediyeyi vereceğin kişinin sevdiği renk ve tarzda bu kağıtları seçmen çok daha iyi olacaktır.

 • Artık kutumuz hazır.


  Sıra içerisine koyacağın malzemelerde:


  ev yapımı hediye fikirleri


  Erkekler İçin Ev Yapımı Hediye Kutusu Hazırlama


   Bu malzemeler cinsiyete göre değişebileceği gibi kişiden kişiye de değişebilmektedir. Yine de fikir oluşturması açısından sana birkaç öneride bulunacağız. 


   Bir erkeğe hediye hazırlayacaksan kadına kıyasla belki daha az seçeneğin var gibi görünsede aslında onun için de oldukça fazla seçenek vardır. En başta kahve seven bir erkek için alacağın dünya kahveleri çeşitleri ne kadar güzel bir hediye olsa da kutu içerisine konan klasik malzemelerden olmaya başladı. Bunun yerine hediye sitelerinden kahve ile ilgili farklı ürünler bulabilirsin. Eğer kahve öğütücüsü yoksa ve bir kahve severse mutlaka ufak portatif kahve öğütücü almalısın. Kahveli sabun, kahveli şampuan, kahveli şeker, kahveli mum, kahveli bardak gibi bir çok ürün bulabilirsin. Hediye kutusuna her zaman kullandığı bir parfümü de koyabilirsin.


   Artık o kadar keyifli çorap tasarımları yapılmakta ki onlara çorap demeye bin şahit ister. Adeta bir sanat eserini andıran bu çorapları da hediye kutusuna ekleyebilirsin. Belki bir cüzdan, kemer ve kravat takımı da girebilir bu kutunun içerisine. Peki ya en güzel anınızı gösteren bir çerçeveye içerisine yerleştirdiğin fotoğraf nasıl bir fikir? 


   erkekler için ev yapımı hediye


    Kadınlar İçin Ev Yapımı Hediye Kutusu Hazırlama


     Sıra geldi bir kadına hediye kutusu hazırlarken neler koyabileceğine. Bir kadının kalbi sırlarla dolu bir okyanustur. Bu yüzden sırlarını yazabileceği bir kilidi olan defter bu kutuda olmazsa olmazlardandır. Kahve konusuna ek kadın hediye kutusunda hoş mumlarla kutuyu çeşitlendirebilirsin. Yine vücut losyonları veya farklı kokularda kremleri de ekleyebilirsin. 

     Buraya kadar genellikle kutulara eklenen klasik hediyelerden bahsettik. Biraz da orijinal hediyelere geçersek de belirli yörelerin instagram sayfalarından farklı ürünler getirtebilirsin. Artık her yere has ürünleri bir tek yerinden almak zorunda değiliz.

      İnternet vasıtası ile kilometrelerce uzaktan birçok ürüne bir tık uzağındayız. Mesela Adatepe’den el yapımı doğal sabunları getirtebilirsin. Hediye kutusunun mis gibi kokacağına emin olabilirsin. Ayrıca yine o bölgede satılan ama Isparta bölgesinden de getirtebileceğin lavanta keseleri ile de farklı bir görünüm ve koku yakalayabilirsin. Lavanta yağının birçok faydasının olduğunu hepimiz biliriz. O rahatlatıcı kokusunu sevdiğiniz insanlara da hissettirmek istersen de bir şişe lavanta yağı koymakta fayda var. 


      Ülkemizin her bölgesi ayrı bir kaftan. İster doğudan bir tat getirt istersen de karadenizden. Hatta sevdiğin kişilere yurt dışından hediye almak istersen bu da artık imkansız değil. Oraya gidip gelecek kişiler ile bağlantı kurarak çok daha uygun fiyatlara oradan bir hediye de getirtebilirsin. 

       Fakat konumuz el yapımı hediye olunca devam ediyoruz başka el yapımı fikirlere.


       kadınlar için ev yapımı hediye

       2) Dekoratif El Sanatları


       • Bir zamanların modası olan ahşap boyama furyası günümüzde tekrar bir ivme kazanmaya başladı.
       • Yeni tekniklerle artarak devam eden bu sanat en ufak bir boyama bilgisi olmadan dahi öğrenebileceğin ve geliştirebileceğin bir beceri.
       • Hediye hazırlayacağın kişiye kullanabileceği bir ham malzeme satın aldıktan sonra sevdiği bir rengi seçerek evde boyayabilirsin.
       • Üzerine sevebileceği bir tarzda desen ile süsledikten sonra sprey vernik alarak uzun ömürlü olmasını da sağladıktan sonra hediyen verilmek için hazır. 


       ev yapımı hediye

       3) Bir Kavanoz Hatıra


       • Renkli kare postit kağıtlarını kırtasiyeden temin ederek içerisine birlikte geçirdiğin anılardan ya da onun hakkında içinden geçen her şeyi yazabilirsin.
       • Sonra bir kavanoz alarak tüm bu kağıtları ikiye katlayarak içine karışık olarak atabilirsin.
       • Kavanozun kapağını kapattıktan sonra birleşim yerini güzel bir kurdela ile bağla ve hediyen hazır.
       • Yine kavanoz kullanarak bu sefer yazıya değil de görsele başvurabilirsin.
       • Beraber çekildiğin fotoğrafları küçük boyutlarda çıkarttırabilirsin. Renkli yanan led ışık kablolarına bant yardımı ile yapıştırabilir ve kavanozun içinde bir kombin yaratabilirsin. 


       ev yapımı hediye önerileri

       4) El Yapımı Mum & Mumluk


       • El yapımı mum deyince ne kadar akla zor gibi görünsede aslında çok orijinal tasarımlarla kendi mumunuzu yaratabilirsin.
       • Evinde bulunan veya yeni alabileceğin basit mumu içerisine farklı eklemeler yaparak yeniden tasarlayabilirsin.
       • Mumu erittikten sonra dilersen bir fincana dilersen farklı bir kavanozu sıvı haldeki mumu dökebilirsin.
       • Bu sırada içerisine dilersen lavanta kurusu ya da kurutulmuş papatya çiçekleri de atabilirsin. İstersen de kahve severler için kahve tanelerini sıvı haldeki muma serpebilir ve hoş bir mumluk yaratmış olursun.


       ev yapımı hediye

       5) Kaktüslük


       • Kaktüs bitkisi radyasyonu emdiği için özellikle evlerde çalışan insanlar tarafından en çok satın alınan bitkiler arasındadır. Kaktüslerin de kendi arasında oldukça fazla çeşitleri vardır.
       • Her biri farklı tarzlara uyabilen bu kaktüs çeşitlerini sevdiğin insanların daha az radyasyona maruz kalması için satın alabilirsin.
       • İçerisine biraz emeğini katmak için ise saksısını kendin tasarlayabilirsin.
       • Birçok farklı malzemeden saksı yapabileceğin gibi evde ki bir yoğurt kabından boş bir kavanoza her şey saksı malzemesi olabilir.
       • Seçeceğin bir renk ile onu boyayıp üzerine de yapacağın farklı bir tasarım tamamen senin el emeğin olacaktır.
       • Uzun vadede sulama sonucu boyanın kabarmaması için bir de vernik yaparsan üzerine tamamdır. Aldığın kaktüsü bu saksının içerisine dikebilir ve kurdela ile süsleyerek hediye edebilirsin. 
       • Burada anlattığımız fikirleri belki ilk defa duydun belki de daha önceden duymuştun. Biliyorsan hatırlamış oldun diyebiliriz. Fakat en önemlisi ise ilham olabilmek.
       • Buradaki fikirleri okurken senin aklında çok daha iyilerinin doğduğuna hiç şüphemiz yok.
       • Çünkü herkesin içinde bir sanat gurusu yatar. Maksat onu keşfedip dışarı çıkarmak. Bu yazının da sana ilham olduğunu umarız. En güzel hediye fikirlerini bulup, en güzel tasarımları yapman dileği ile...  


       evde hediye yapmak


       İlgini Çekebilir:


       Sporcuya Ne Hediye Alınır?

       Anlamlı ve Sürprizli Sevgililer Günü Hediyeleri

       Anneler Günü İçin En Güzel Hediye Fikirleri 2021

       Bir Kadına Hediye Vermenin İncelikleri, Zarif İpuçları

       Bir Erkeğe Hediye Alacaksan Bu Fikirleri Mutlaka Değerlendir!

       Banka Logo
       × Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla