eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Tatile Gidiyoruz
Burçlara Göre Çanta Seçimi
26 Eylül 2020

Burçlara Göre Çanta Seçimi


Zodyak kuşağının on iki temsilcisi burçlar, adeta birbirlerinden apayrı özelliklere sahip başlı başına bir gezegen! Astrolojide burçların her biri doğası gereği farklı konuları temsil eder. Sahip olduğunuz burç, sizin fiziksel ve zihinsel karakteristik özelliklerinizi yansıtır. İş, eğitim, aşk ve ilişkiler, aile, sağlık, yakın ve uzak çevre gibi alanlarda davranış biçiminizi, seçimlerinizi ve algılarınızı yansıtır.


burçlara göre çanta seçimi


Peki, sizin burcunuz hangisi? Üyesi olduğunuz burcu öğrenebilmek için doğum günü ve ayınızı, yükselen burcunuzu tespit edebilmek için doğum saati ve tahmini dakikası ile doğum yerinizi biliyor olmanız gerekir. Diyelim, haziran ayında doğduğunuz, o halde burcunuz ikizlerdir.


eçanta look indirim kodu


Burcunuz ikizler demek aslında ‘güneş’ burcunuz ikizler anlamına gelir; karakteriniz ve yaşamınız hakkındaki detaylara ulaşabilmek adına ‘yükselen’ burcunuzu bilmeniz gerekir. Astrologlar için esas konu yükselen burcudur; çünkü farklı konuların temsilcisi olan ev sistemi yükselen burç baz alınarak hesaplanır ve hakkında yorumlar yapılır. İnanın bu konuya adım attığında ne kadar zengin bir derya deniz olduğunu fark edeceksiniz. 


burçlara göre çanta seçimi


Az önce burcunuzun seçimlerinizi etkileyebileceğinden bahsetmiştik. Farkında olarak veya olmayarak yaşamınıza yön veren hayati konulardan günlük kombinlerinizde kullanabileceğiniz çanta seçimine kadar burç özellikleriniz etkisini gösterecektir. Zodyakta her burç farklı bir gezegeni temsil ettiği gibi o ayın karakteristik özelliklerini de bünyesinde taşıyacağından bu burcun doğasına ait insanlarda da benzer detaylara rastlamak mümkün.
Doğum tarihi ve saatiniz, cinsiyetiniz ve doğum yerinizle kolaca çıkarabileceğiniz doğum haritası, kişisel zevklerinize büyük oranda yön veren özellikleri adeta listeler. Ancak doğum haritası yorumlamak profesyonellik gerektireceği için biz bugün yalnızca güneş burcunuz üzerinden bir çıkarımda bulunacağız. Bakalım burcunuza göre size en uygun çanta modeli hangisi?


Öncelikle, eğer burcunuzu bilmiyorsanız sizin için bir burç takvimi listesi sunalım.


 • Koç (21 Mart - 21 Nisan)

 • Boğa (21 Nisan - 20 Mayıs)

 • İkizler (21 Mayıs - 21 Haziran)

 • Yengeç (22 Haziran - 22 Temmuz)

 • Aslan (23 Temmuz - 22 Ağustos)

 • Başak (23 Ağustos - 22 Eylül)

 • Terazi (23 Eylül - 23 Ekim)

 • Akrep (24 Ekim - 22 Kasım)

 • Yay (23 Kasım - 21 Aralık)

 • Oğlak (22 Aralık - 20 Ocak)

 • Kova (21 Ocak - 18 Şubat)

 • Balık (19 Şubat - 20 Mart)


Doğum gününüze göre hangi burç olduğunuzu tespit ettiyseniz şimdi işin eğlenceli kısmına, yani burçlara göre çanta modelleri listemize geçelim!


hangi burç hangi çanta


Burcunuza Göre Size En Uygun Çanta Hangisi?


1) Koç ve Yükselen Koç Burçları İçin Çanta Modeli


Zodyak kuşağının ilk burcu, ateş grubunun öncü üyesi koç burcu! Enerjik ve sportif yapılı, özgür, tatlı agresifliği, övgüsever özelliği ve tez canlılığıyla dikkat çeken koç burcu kadınları için en uygun çanta modeli elbette kırmızı, iddialı ve pahalı bir tasarım! Mars gezegeni yönetiminde oldukları için rekabetçi yapıları onları cesur seçimler yapmaya yöneltecektir. Girdiği her ortamda tarzını yansıtan, dominant koç burcu kadınları için bu çanta nefis bir seçim olacak. 


Model: Kadın El Çantası Kırmızı - Vakko


koç burcu çantası


2) Boğa ve Yükselen Boğa Burçları İçin Çanta Modeli


Venüs gezegeninin yönetiminde boğa kadınları maddi imkanlarının satın alabileceği en iyi seçimleri arar her daim. Güzellik ve estetik temsilcisi Afrodit yani Venüs doğasına ait boğa kadınları toprak grubunun öncüsüdür, kişisel zevkleri için bir servet harcayabilir. Ayrıca fikirlerine sadık bir yapıda oldukları için uzun süre kullanabilecekleri çantaları seçerler. Toprak elementini yansıttıkları için en uygun renk elbette kahve tonları olacaktır. İşte boğa kadınları için seçtiğimiz şahane bir çanta modeli:


Model: Büzgülü Monogram Kadın Omuz Çantası Kahve - Vakko


boğa burcu çantası


3) İkizler ve Yükselen İkizler Burçları İçin Çanta Modeli


Merkür gezegeni yönetiminde zeki, orijinal fikirlere sahip, hareketli ve entelektüel ikizler kadınları yerinde duramaz! Kültürel etkinliklere katılmaya bayılırlar; oldukça sosyaldirler. Tarzında değişiklik yapmaktan çekinmez; çünkü hava grubunun değişken yapılı burcudur. İkizler burcu kadınları için hareketli geçecek bir günde onların konforunu sağlayacak, göz yoran tasarımdan uzak işlevsel bir çanta en uygunu olacaktır. Ruh halleri ve istekleri anlık değişebildiği için omuzda veya elde taşınabilecek çok kullanışlı bir çanta modeli seçtik:


Model: Monogram Üç Bölmeli Çapraz Askılı Kadın Çantası Bej Yeşil - United Colors of Benetton


ikizler burcu çantası


4) Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları İçin Çanta Modeli


Ay yönetiminde, dişi özellikleri yansıtan, anaç, korumacı, eli lezzetli, duygusal ve hassas yengeç kadınları, su grubunun öncü burcudur. Feminen kombinlere çekilen yengeç burcu kadınları için estetik ön plandadır. Zodyağın anneleri yengeç kadınları, satın aldıkları çantayı uzun süre kullanabilirler. Bu yüzden modası kolay geçmeyecek, şık ve zarif tasarımlara yönelmeliler. Tıpkı yengeç gibi dış kabuğu sert ama içi yumuşacık olan yengeç kadınları, dantel, inci, işleme ve süslemerden çok hoşlanır. İşte sizler için harika seçim:


Model: Astrid Tote Kadın Kol Çantası Mg747923 Gold - Guess


yengeç burcu çantası


5) Aslan ve Yükselen Aslan Burçları İçin Çanta Modeli


Güneş yıldızının yönetimindeki aslan kadınları burçları girdiği her ortamda adeta güneş gibi parlayan, sıcak, lider ruhlu, biraz kibirli ve fark yaratan özellikleriyle tanınırlar. Ateş grubunun sabit nitelikli burcu olan aslan kadınları, seçimlerini klasiklerden yana kullanır ve satın aldıkları çantalarda zengin bir tasarım ararlar. Dikkat çekmeyi seven, sosyal çevresinde popüler olmaktan hoşlanan kararlı aslan kadınları pahalı zevklere sahiptir. İşte, güneşi yansıtan aslan kadınları için en uygun çanta modeli:


Model: Orta Boy Speedy Kadın El Çantası Kahve - Vakko


aslan burcu çantası


6) Başak ve Yükselen Başak Burçları İçin Çanta Modeli


Zodyağın en titiz, en işkolik, en sade burcu! Merkür gezegeni yönetimindeki başak kadınları için her işine yarayacak, kullanışlı ve modası çabuk geçmeyecek çanta modelleri daha uygundur. Toprak elementinin değişken yapıdaki başak kadınları, sade çizgileri olan çantalara yönelir. Beyaz ve toprak tonları dolabının büyük bir bölümünü oluşturur. Sevdiklerine hizmet etmekten kaçınmayan, mantıkçı, fedakar, çalışkan, ciddi ve disiplinli başak kadınları için iş kombinlerine ve günlük kullanıma uygun bir model seçtik:


Model: Open Road Tote Kadın Omuz Çantası Blush - Guess

başak burcu çantası

7) Terazi ve Yükselen Terazi Burçları İçin Çanta Modeli


Zodyağın zarif kraliçesi, güzele düşkün terazi kadınları, Venüs gezegeninin karakterini yansıtır. Hava grubunun öncü burcu olan terazi kadınları yeni moda akımlarına yönelir, modern çizgiler ve popüler modellerden çok hoşlanır. Kararsız ve mükemmeliyetçi yapıdaki terazi kadınları için bir seçim yapmak her ne kadar zor olsa da açık renkli, pastel tonlarda çanta modelleri çok daha uygun olacaktır. Terazi kadınları estetiğe fazlasıyla önem verdiği için özel tasarım çantalar karakterilerini yansıtmada en iyi yol olacaktır.


Model: Kadın El Çantası 9697 V70 Bej - Vakko


terazi burcu çantası


8) Akrep ve Yükselen Akrep Burçları İçin Çanta Modeli


Mars gezegeninin yönetiminde, su elementinin sabit burcu akrep kadınları, zodyağın en çekici ve en tutkulu kadınlarıdır. Akrep burcu, feminen tarzını yansıtabileceği iddialı çanta modellerine yönelir. Şık akşam yemeği davetlerinde ya da günlük kombinlerinde akrep burcunun seçimleri genellikle tutarlı ve birbirine benzer modellerdir. Gizemli, az konuşan, derin düşünebilen, sezgileri kuvvetli akrep kadınları için leopar desenleri, kırmızı ve sıcak tonlar, siyah çantalar çok daha uygundur. İşte akrep kadınlarını edecek çanta modeli:


Model: Günlük Kadın El Çantası Kahve Leopar - Axpe


akrep burcu çantası


9) Yay ve Yükselen Yay Burçları İçin Çanta Modeli


Zodyağın en büyük gezegeni Jüpiter’in yönetiminde olan, ateş grubunun değişken yapılı yay burcu kadınları kural tanımayan yenilikçi bir moda anlayışına sahiptirler. Farklı ülkeler, yeni mekanlar keşfetmekten büyük keyif alan yay burcu kadınları, oldukça hareketli ve dinamiktirler. Kültürel etkinliklerden çok hoşlanırlar. Tam bir gezgin diyebileceğimiz, özgür yay kadınları onların temposuna ayak uydurabilecek kullanışlı aynı zamanda da şık çanta modellerine yönelirler. İşte yay kadınları için çanta seçimimiz:


Model: Gold Zincirli Çapraz Askılı Kadın Çantası Kırmızı - United Colors of Benetton


yay burcu çantası


10) Oğlak ve Yükselen Oğlak Burçları İçin Çanta Modeli


İşi ve ailesi her daim önce gelen, çalışkan, disiplinli ve oturaklı oğlak kadınları Satürn gezegeni yönetiminde, toprak grubunun öncü burcudur. İtibarına, başarısına düşkün oğlak kadınları erdemli ve dürüst yapılarıyla tanınır. Genellikle fikirleri net ve açıktır; kolaylıkla değişmez. Bu nedenle işlevsel, iş ve ofis modasına uygun, modası çabuk geçmeyecek kaliteli ve kullanışlı çanta modelleri mantıklı bir seçim olacaktır. Çalışma koşullarında hayat kurtaran modeller oğlak kadınları için en uygun çantalardır diyebiliriz.


Model: Günlük Kadın El Çantası Siyah Süet - Axpe


oğlak burcu çantası


11) Kova ve Yükselen Kova Burçları İçin Çanta Modeli


Satürn ve Uranüs gezegeni yönetiminde, hava grubunun sabit burcu kova kadınları kelimenin tam anlamıyla özgürlüğüne düşkün, farklı ve orijinal fikirlerin mimarıdır. Geleneksel modeller, klasik ve sade çantalar, herkesin tercih edebileceği renkler kova kadınlarına hitap etmez. Cesur ve özgürlükçü yapıları sayesinde tarzlarını buna göre şekillendirerek daima yenilikleri takip ederler. Birden patlayan, herkesin aynı anda kullandığı çanta modellerinden uzak, aykırı modeller daha uygundur.


Model: Şeffaf Günlük Kadın El Çantası Hardal - Axpe


kova burcu çantası


12) Balık ve Yükselen Balık Burçları İçin Çanta Modeli


Jüpiter gezegeni yönetimindeki, su grubunun değişken nitelikli balık burcu kadınları romantik, duygusal ve süslü yapılarıyla dikkat çeker. Feminen özellikleri oldukça baskın olan balık burcu kadınları çanta seçerken sade modellere yönelmez. Farklı desenler, dantel, kurdele, inci detayları zevklerine hitap eder. Sanatsal yönleri kuvvetli olan balık burcu kadınlarının çanta seçimleri de romantik özelliklere sahip olacaktır.


Model: Mix Color Çapraz Askılı Kadın Çantası Pudra - De Vib

balık burcu çantası


İlginizi Çekebilir:

Tarzınıza Göre Cüzdan Seçimleri

Her Sezona Uygun Çanta Modelleri

Her Duruma Uygun Beyaz Çanta Modelleri

Her Kadının Sahip Olması Gereken Çanta Modelleri

Çantan Senin Hakkında Ne Söylüyor?

Banka Logo
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla