eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Tatile Gidiyoruz
Beslenme çantası seçerken 4 önemli madde
19 Ağustos 2020

Beslenme çantası seçerken 4 önemli madde

Beslenme çantaları, okul çağındaki çocukların sağlıklı bir beslenme düzenine sahip olmaları açısından büyük önem taşır. Doğru seçilen bir beslenme çantası, çocukları evde hazırlanan temiz ve lezzetli yiyeceklere yönlendirerek zararlı yiyeceklerden uzak tutar.


Yaz günlerinin birer birer sona erdiği, okul hazırlıkları nedeniyle tatlı bir telaşın başladığı bugünlerde hangi beslenme çantasını satın alman gerektiğine dair kafanda soru işaretleri oluşabilir. Telaşa hiç gerek yok! Beslenme çantası seçimi hakkında bilmen gereken tüm noktaları seninle paylaşıyoruz. Hazırsan başlayalım!

İçeriğimizde yer alan konu başlıklarını özet bir şekilde seninle paylaşmak istedik;
  1. Beslenme Çantası Nasıl Seçilir?
  2. Beslenme Çantasının Boyu Hazırlanan Porsiyonla Orantılı Olmalı
  3. Beslenme Çantası Ergonomik Olmalı ve Kolayca Taşınmalı
  4. Beslenme Çantasının Görünümü Çocuğunun Hoşuna Gitmeli
  5. Beslenme Çantaları Fiyatını Karşılayan Özellikler BarındırmalıBeslenme Çantası Nasıl Seçilir?

İyi bir beslenme çantası bulmak zor olabilir diye endişeleniyorsan bu düşünceyi kafandan atman gerek. eçanta’nın sunduğu birbirinden güzel beslenme çantası çeşitleri arasından hem senin içine sinen hem de çocuğunun zevkle kullanacağı bir beslenme çantası satın almak çok kolay. Peki beslenme çantası seçerken nelere dikkat etmelisin?


  • Beslenme Çantasının Boyu Hazırlanan Porsiyonla Orantılı Olmalı 

Çocuğun yalnızca bir sandviç ile doyuyor mu? Yoksa pek çok gıdanın yer aldığı, farklı besin gruplarıyla zenginleştirilmiş bir beslenme düzeni hazırlamaktan mı yanasın? Beslenme çantası önerileri arasında karar vermeye çalışırken ilk olarak çocuğunun okulda tüketeceği ara öğünün hangi yiyecek - içecekleri içereceğini göz önünde bulundurmalısın. Çocuğunun gereğinden büyük bir çantayı taşımak zorunda kalmasını istemezsin.

Aynı şekilde küçük bir çanta seçmek onun doymamasına ve sağlıksız atıştırmalıklardan yemek zorunda kalmasına yol açabilir. Bu sebeple seçilen beslenme çantasının boyutu, çocuğunun iştahı ve yaşı göz önüne alınarak hazırladığın porsiyonla uyumlu olmalı. Eğer çocuğunun yanına biraz meyve ve içecek de koymak istiyorsan termos beslenme çantası tercih edebilirsin. Böylece çocuğunla birlikte yolladığın gıdaların tüketilene kadar taze bir şekilde korunmalarını sağlayabilirsin.


  • Beslenme Çantası Ergonomik Olmalı ve Kolayca Taşınmalı

Ders kitapları, defterler, kalem kutusu… Okula giden bir çocuğun taşıması gereken pek çok şey var! Bu sebeple seçtiğin beslenme çantası onun işini kolaylaştırmalı. Elde taşıma ve askı seçeneğini aynı anda sunan çantalar iki farklı zevke de hitap eden nitelikte. Askılı beslenme çantaları elde taşınan beslenme çantaları gibi kolay kolay unutulmaz, kaybolmaz. Bu iki özelliği de barındıran bir çanta seçmek akıllıca olabilir.

Kimi çocuklar da beslenme çantalarını okul çantalarının içinde taşımayı tercih eder. Bu durumda okul çantasının içine sığabilen boyutlarda bir beslenme çantası almak kullanışlı olabilir. Beslenme çantası seçerken çocuğunun hangi çantayı daha rahat taşıyacağını değerlendirmek yerinde olur. Çocukların zevki, çanta taşıma aşamasında da tıpkı çanta tasarımlarında olduğu gibi değişiklik gösterir! Tasarım demişken…


  • Beslenme Çantasının Görünümü Çocuğunun Hoşuna Gitmeli

Kabul etmek gerekir ki dört bir yanı zararlı yiyeceklerle çevrili olan çocukların dikkati, besin değeri düşük atıştırmalıklar tarafından kolaylıkla dağıtılabilir. Evde özenle hazırladığın, temizliğinden ve yararından emin olduğun yiyeceklerin beslenme çantasıyla gittiği gibi geri gelmesi son derece sinir bozucu olur. Bu durumla karşı karşıya kalmamak için çocuğunun ilgisini çeken bir beslenme çantası satın alman son derece önemli. Beslenme çantası modelleri bu faktör göz önüne alınarak üretilir. O yüzden mutlaka çocuğunun çok hoşuna gidecek bir çanta bulabilirsin. Belki macera tutkunu Spider Man, belki çok sevilen prenseslerden biri olan Elsa


Yaşı biraz daha büyük olan çocuklarsa en sevdikleri renge ve sade bir tasarıma sahip beslenme çantalarını kullanmaktan yana olabilir. eçanta orijinal beslenme çantalarını bir araya getirerek çocuğunun zevkine en çok hitap eden çantayı seçmeni sağlar. Çocuğunun beslenme çantasına olan ilgisi, hazırladığın mis gibi yemeklerin sevilerek tüketilmesine yardımcı olur!


  • Beslenme Çantaları Fiyatını Karşılayan Özellikler Barındırmalı

Beslenme çantası çeşitleri oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Isı yalıtımı sağlayan çantalardan birden fazla bölme barındıranlara kadar farklı farklı özellikte, boyutta ve tasarımda olanları mevcut. Beslenme çantası fiyatları da bu özelliklere göre değişiklik gösterir. Bu sebeple ilk üç maddenin ardından beslenme çantasının ücretine değen bir kaliteye sahip olması maddesini eklemek şart.

Merak etme! eçanta, US Polo Design, Cambridge Polo Club ve lisanslı beslenme çantaları gibi pek çok çeşit bulundurur. Çantalar arasından en iyilerini, çocuğun için bir araya getirir. Her bütçeye uygun modelleri ve tasarımlarıyla onlarca çeşit beslenme çantasını beğenine sunan eçanta ile hiç vakit kaybetmeden kaliteli ve dayanıklı bir beslenme çantası satın alabilirsin. 

Kaliteli ve Orijinal Beslenme Çantaları eçanta'da!

Artık bu dört maddenin ışığında en iyi seçimi yapmak için hazırsın! Her biri birbirinden kaliteli beslenme çantalarını incelerken önceliğin çocuğunun ihtiyaçlarını en iyi karşılayan çantayı bulmak olmalı. Eğer iştahsız bir çocuğun varsa Hello Kitty’den Barbie’ye, taraftar beslenme çantasından Transformers’a, onun zevkine en uygun tasarımların yer aldığı göz alıcı beslenme çantalarını mutlaka değerlendir.

Isı koruması senin için her şeyden önemliyse içi ısı yalıtımlı pedlerle dizayn edilmiş, %100 organik su itici kumaşa sahip Alone beslenme çantası tam senlik. Üstelik bu çantalar zengin renk seçenekleriyle çocuğunun favorisi olacak kadar çekici!

eçanta Look bloğumuzda okul dönemi ile ilgili yayınladığımız “Kırtasiye alışverişi yaparken dikkat etmen gerekenler” yazımızda çok sevdiğimiz ve sıklıkla kendimizi kaybettiğimiz :) kırtasiye alışverişi esnasında gözümüzden kaçmaması gereken tüm ayrıntıları senin için hazırladık. Kırtasiye alışverişinden önce hazırladığımız içeriği okumanın faydalı olacağını düşünüyoruz. 

eçanta, beslenme çantası seçiminde de bir numaralı yardımcın! Sayfamızda yer alan çantaların tümü stoklarımızda mevcut olduğundan, siparişin Türkiye’nin her yerine hızla gönderilir. %100 orijinal çantalarımız arasından en beğendiğine sahip olmak için zaman kaybetme. Hemen içine sinen beslenme çantasını seç ve sepetine ekle. Çocuğunun sağlıklı beslenmesini destekleyen en güzel beslenme çantası çeşitleri yalnızca bir tık uzağında!

Banka Logo
WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 17.00
Cumartesi 09.00 - 13.00
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla