eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Çanta Festivali - Son Gün
Bebek Bakım Çantası Nasıl Seçilir?
03 Ekim 2020

Bebek Bakım Çantası Nasıl Seçilir?


Tebrikler! Bebek bakım çantası nasıl olmalı, bebek bakım çantası seçerken nelere dikkat edilmeli gibi sorular için size rehber oluşturabilecek yazılar arıyorsanız ebeveyn oldunuz demektir… Öncelikle Eçanta editör ekibi olarak, ailenizin minik üyesine sağlıklı ve huzurlu bir ömür, sizlere de bebeğinizin her ihtiyacınız karşılayabilme gücü diliyoruz :)


bebek bakım çantası nasıl seçilir


İster anne ister baba olun, doğacak olan bebeğinizle tüm rutinleriniz değişecek. Ev içindeki yepyeni düzenin yanı sıra bebeğinizle dışarı çıkmak bile başlı başına bir ‘proje’ kıvamını alacak… Yanınıza almanız gereken pek çok eşya, atlamamanız gereken fazlaca detay sizleri bekliyor olacak.


eçanta look indirim kuponu


Peki, bebeğinizin her türlü bakımı ve beslenme düzenini dışarıdayken tıpkı evdeki gibi sürdürebilmek, öğünlerini aksatmamak, kirlenen bezini kıyafetlerini değiştirebilmek için neye ihtiyacınız var? Elbette tam donanımlı bir bebek bakım çantasına!
Önceleri bir çantaya birkaç zaruri eşyanızı atıp hemencecik dışarı çıkabiliyordunuz veya bazen küçük bir el çantası bile sizin için yeterli olabiliyordu; ama artık durum çok farklı… Yalnız değilsiniz, bebeğiniz var :) Peki, bebek bakım çantası nasıl seçilir sorunuzu açıklamadan önce gerekli ilk adımla başlayalım: Bebek çantası içinde neler olmalı, bebek çantası hazırlarken içinde muhakkak bulunması gereken eşyalar hangileri? 


bebek bakım çantası modelleri


  • Emzirme ve Beslenme Ürünleri: Biberon, emzik, mama kabı, mama kaşığı, emzirme veya yemek önlüğü, sıcak su, süt saklama kabı, diş kaşıyıcı, parmak meyve veya meyve püreleri vb.
  • Bakım Ürünleri: Bebek bezi, alt temizleme mendili, pişik kremi, alt değiştirme örtüsü, yedek kıyafet, gaz çıkarırken omzunuza serebileceğiniz bir mendil, burun tıkanıklığı açma aparatı, hava koşullarına göre çorap, hırka, bere vb. kıyafetler, uyku battaniyesi vb.
  • Anne Ürünleri: Göğüs ucu kremi, düzenli kullanılan takviye gıda veya ilaçlar, göğüs bedi, atıştırmalıklar.


Bebeğinizle dışarı çıkıyorsanız yukarıda listelediğimiz malzemeler muhakkak yanınızda bulunmalı. Peki, bu kadar eşyanın sığabileceği, malzemelerin steril kalabileceği aynı zamanda taşıması kolay ve kullanımı konforlu bebek bakım çantası nasıl seçilir? İşte yanıtlar!


Bebek Bakım Çantası Seçerken 6 Önemli Nokta


Bebeğinizle dışarı çıkmanız gerekiyor. Aşı, doktor kontrolü, aile ziyareti, biraz hava alıp gezinmek, bebek için alışverişe çıkmak gibi gibi sebeplerle evden dışarı çıkmayı planladığınız anda ilk aklınıza gelen şey tabii ki bebeğin eşyaları ve bebek bakım çantası!


Siz sevgili taze ebeveynler için durumu biraz olsun kolaylaştıracak ve en büyük yardımcınız bebek bakım çantası seçerken hangi özellikleri aramalısınız bunları belirteceğiz şimdi.


Hazırsanız, bebek bakım çantası satın alırken işinize yarayacak püf noktalarını sıralıyoruz:


bebek çantası çeşitleri


1) Bebek Sağlığı İçin Zararlı Kimyasallar İçermemeli


Bebek bakım çantasının üretildiği kumaşın, kullanıldığı boyanın bebeğinizin cildine zarar vermeyecek nitelikte olması elzemdir. Çantanın zararlı kimyasal içerip içermediğini satın alacağınız mağazadaki danışmana sorabilir, internetten satın alıyorsanız ürün özelliklerini dikkatle okuyabilir, aklınızda bir model var ise o model hakkındaki kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.


bebek bakım çantası önerileri


2) Tüm Eşyalar İçin Yeterli Cep, Göz ve Bölme Olmalı


Bebek bakım çantası seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta yanınıza almayı planladığınız tüm eşyaların içine sığabileceği genişlikte olmalı burası tamam. Fakat diğer detay malzemeler için size çantanın ana bölmesi içinde fermuarlu cepler, ek bölmeler, iç gözler mutlaka gerekecek. Bez, yedek kıyafet, mendil, biberon, mama kabı gibi eşyalar çanta içinde organize edilmeli; aksi halde çantanın içi tam bir kaosa dönüşecek. Ek biberon, termos veya suluk gözü de kullanıcıların çok beğendiği bir bölme. Böylece sıvıların korunaklı olduğu belirtiliyor.


bebek bakım çantası nasıl seçilir


3) Hafif Malzemeden Üretilmiş, Kolay Taşınabilir Olmalı


Bebek bakım çantası zaten içindeki eşyalarla ağırlaşacak; burası malumunuz. Bir de üzerine çantanın malzemesi ağır olursa işiniz gerçekten zor. Hele bir de kolda, tek omuzda taşınan bebek çantaları da cabası. Tek kolda bebeğinizi diğer kolda çantanızı taşımayı düşünmeyin bile :) İşte bu gibi durumlar için hafif malzemeden üretilmiş sırtta taşınabilecek, yükü iki kola bölecek bebek bakım çantaları sizin için ideal.


bebek bakım çantası tavsiyeleri


4) Silinebilir, Yıkanabilir, Su Geçirmez Kumaştan Üretilmesi


Siz dışarıda seyahat halindeyken, markette kasada para öderken, komşunuzda kahve sohbeti ederken vb. bebeğiniz çok hareketli olacak. Aniden çantaya süt ya da mama dökülebilir, yiyecek bulaşabilir, farklı bir leke oluşabilir. Veya dışarıdaki mikropları eve taşımamak için dışarıdan gelince çantayı silmek isteyebilirsiniz. Ayrıca biberondaki süt, termostaki su, mama kabındaki püre çantanın içine dökülebilir. İşte tüm bu senaryolar için su geçirmez kumaş sizin hayatınızı kurtaracağı gibi silinebilir, yıkanabilir olması da hijyeni koruyacak bir detay.


su geçirmez bebek bakım çantaları


5) Termal (Isı Koruyucu) Özellikte Bir Göz Bulunmalı


Bebeğinizin gazı için hazırlayacağınız bir çay varsa yanınızda termosta sıcak su taşıyorsunuzdur. Veya sütün sıcaklığını korumak gerekebilir. Bu gibi durumlarda suyun, sütün, mamaların ısı özelliklerini koruyabileceği bir termal göz işinizi kolaylaştıracaktır.


termal bebek bakım çantaları


6) Bebek Arabasına, Pusete Bağlanabilme Özelliği


Bebek bakım çantasına dışarıdayken ihtiyacınız olacağına göre yanınızda puset ya da bebek arabası da olacak. Bu gibi durumlarda, bebeğinizle dışarıda yürüyüş halindeyken çantanız sırtınızı yorarsa bebek arabasına monte edebileceğiniz bir aparat gerekli görülüyor. Ancak bebek çantasının ağırlığının bebek arabasını devirebileceği, dengesini bozabileceği gibi tehlikeler de söz konusu. Bu aşamada seçimi size bırakıyoruz.


bebek bakım çantası


Eçantada spor ve sırt çantası modelleri arasından bebeğiniz için uygun bakım çantası seçebilirsiniz! Geniş fiyat aralığı ve ihtiyaçlarınıza yanıt verebilecek binlerce çeşit model arşivi ile tek tıkla kapınızda; üstelik tüm alışverişlerinizde alt limit olmaksızın kargo sadece 1 TL!


Spor ve Sırt Çantası


İlginizi Çekebilir:


Spor İçin Çanta Nasıl Seçilir?

Her Duruma Uygun Beyaz Çanta Modelleri

Doğru Okul Çantası Seçimi İçin İpuçları

Doğum Hastane Çantası Hazırlığı ve Hamilelikte Corona Virüs

Keçe Çanta Modelleri: Orijinal Zevkin Ürünü, Dayanıklı ve Geleneksel

Banka Logo
WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 17.00
Cumartesi 09.00 - 13.00
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla