eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Tatile Gidiyoruz
Apple'dan Yeni Emojiler
15 Nisan 2022

Apple'dan Yeni Emojiler

IOS 15.4 yeni yazılım güncellemesini piyasaya çıkardı. Güncelleme de maskeyle Face ID açma gibi yeniliklere ek olarak 37 yeni emoji Apple kullanıcılarıyla buluşuyor. Her bir gün yeni deneyimler, yeni alışkanlıklar ve yeni olaylarla karşı karşıya kalıyoruz. Kimi zaman satırlar dolu hislerimizi bir ifade emojisi anlatmaya yetiyor da artıyor bile. Teknoloji ve insan davranışları birbirine okadar referans sağıyor ki insan ihtiyaçlarını ön görmeyen teknolojiler çoğu zaman eksik kalıyor. Tam da bu noktada yeni gelişen emojiler artık daha fazla duygularımıza tercüman olmak için tasarladı. Gelin bunlardan birkaçına birlikte göz atalım.


Eriyen yüz: Hepimizin favorisi olacağına emin olduğum bu emoji çok sevdiğimiz bir olay karşısında mutluluk ifadesine bölünebileceği gibi bazen de hava çok sıcak eridim olarak da karşımıza çıkabilir.


İki el kalp: Eminim herkes hayatında bir kez karşısındaki kişiye elleriyle kalp yapmıştır. Evet artık bu alışkanlık online ortama da taşınıyor.


Selam veren yüz: Bir nevi bir asker selamı ya da asayiş berkemal olarak kullanılabilir. Belki de en basit anlamıyla küçük bir selam verme hali olarak kullanılabilir.


Akciğer filmi: Covid-19 ile birlikte herkesin en çok odaklandığı organ şüphesiz ki akciğerlerimiz. Yeni emoji seçkisinde yer alan akciğer filmi yenilikçi bir yaklaşım.

Yazar SELEN YORULMAZ ÖZSÜMER


Banka Logo
WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 17.00
Cumartesi 09.00 - 13.00
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla