eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Tatile Gidiyoruz
Anlamlı ve Sürprizli Sevgililer Günü Hediyeleri
06 Şubat 2020

Anlamlı ve Sürprizli Sevgililer Günü Hediyeleri

Hayatına karşı koyulamaz bir hediye gibi giren biricik sevgiline sen de sürpriz bir hediye vermek istemez misin? O halde doğru zamanda ve doğru yerdesin. 14 Şubat için özel olarak hazırladığımız anlamlı ve sürprizli Sevgililer Günü hediyeleri rehberimiz seninle. Onlarca farklı ürün ve model arasından tam da sevgilinin zevkine göre olanı mutlaka bulabileceğin Sevgililer Günü hediye fikirleri ile hedefi tam on ikiden vuracaksın. İşte, sevgilinin gönlünü tekrar fethetmeni sağlayacak, yaratıcı 14 Şubat hediyeleri:

Sevgililer Günü hediye fikirleri

Esas Hediyen Onu Şaşırtmak Olsun

Şubatın ilk haftasından başlayarak hemen her yeri kırmızı güller, gülümseyen kalpler ve birbirinden güzel 14 Şubat hediyeleri kaplamaya başlar. Onlarca alternatif arasında, en ideal Sevgililer Günü hediyesi kadınlar için elbette şık bir çantadır. Çünkü hiçbir kadının yeteri kadar çantası yoktur ve aslında bir tane daha çantası olsa iyi olur. O halde bu romantik ve anlamlı günde sen de sevgiline şık bir çanta ya da cüzdan hediye edebilirsin.

eçanta look indirim

Tabii, 14 Şubat sadece kadınlar için değil. Sevgililer Günü hediyeleri erkek için de son derece geniş yelpazeye sahip. Bu yıl sevgiline son derece şık bir cüzdan ya da kullanışlı bir çanta alabilirsin. Örneğin, spor ve sırt çantası modelleri harika birer hediye alternatifi olabilir. Çantanın içine koyacağın bir şiir kitabı ile sevgiline çifte sevinç yaşatabilirsin.


Esas Hediyen Onu Şaşırtmak Olsun

Hediyeni Süsleyecek Romantik Öneriler

"Bir hediye, küçük de olsa büyüktür; aslında sevgi ile verilmişse." diyor Antik Yunan’ın romantik şairi Pindaros. Gerçekten de hediye almanın o büyülü coşkusunu aslında sevgi yaşatıyor. Sevgi bir hediyeyi unutulmaz bir hatıraya, birlikte geçirilmiş bir günü geleceğe saklanan anıya dönüştürüyor. O halde sen de haklılığını yüz yıllardır koruyan Pindaros’a kulak ver ve hediyeni ve sevgiyle sun. Çanta, cüzdan, ayakkabı… Her neyi tercih edeceksen içine içinden geçenleri satırlara döktüğün romantik bir mektup, kısa ama samimi bir not, birlikte çekilmiş bir fotoğraf ya da sadece ikinizin anlayacağı bir söz iliştir. Alacağın hediye, yazacağın sevda sözlerinin paketi olsun.


Kalpleri Isıtan Kısa Sevgililer Günü Sözleri

Sevgilin için aldığın hediyeyi güzel sözlerin yazıldığı küçük bir notla vermek hem o günkü programınızın çok daha romantik geçmesini sağlar hem de sevgiline ne kadar değer verdiğini gösterir. Böyle bir incelik yapmak istersen, senin için birkaç önerimiz var:

"Bir insanın, bir insana verebileceği en güzel hediye, ona ayırabileceği zamandır." Dale Carnegie

"İnsan aşık olduğunda, hayatın ne anlamı olduğunu asla sormaz. Anlamını bilir; sormasına gerek kalmaz. Anlamı bilir! Anlam oradadır: Hayatın anlamı aşktır." Osho

Kalpleri Isıtan Kısa Sevgililer Günü Sözleri

Sevdiğinizi Gülümsetecek Sevda Şiirleri

Aşk öyle bir duygudur ki, sıradan sözleri şiire dönüştürür ve insanı şair yapar. "Ben de çok seviyorum ama şiir yazmayı hiç beceremem." diyorsan, en güzel aşk şiirlerinden senin için seçtiğimiz dizelere bir göz atabilirsin. Hatta yazacağın şiiri ezberleyebilir ve hediyeni verirken sevdiğine okuyabilirsin. 

"Her seven, seviIenin boy aynasıdır. 

Sevmek, seviIenin o aynaya bakmasıdır." 

Özdemir Asaf

"Kim o, deme boşuna,

Benim, ben.

Öyle bir ben ki gelen kapına

Baştan başa sen!" 

Özdemir Asaf

"İki kalp arasında en kısa yol: 

Birbirine uzanmış ve zaman zaman 

Ancak parmak uçlarıyla değebilen 

İki kol. 

Merdivenlerin oraya koşuyorum, 

Beklemek gövde gösterisi zamanın; 

Çok erken gelmişim seni bulamıyorum, 

Bir şeyin provası yapılıyor sanki. 

Kuşlar toplanmışlar göçüyorlar 

Keşke yalnız bunun için sevseydim seni." 

Cemal Süreya

"Ben sana mecburum, bilemezsin.

Adını mıh gibi aklımda tutuyorum."

Attila İlhan


Sevgililer Günü Hediyesi Erkek İçin Ne Alınır?

Özel günlerde genelde hediyeyi veren taraf olarak görülen erkekler de elbette hediye almayı sever, hele bu hediye sevginin ve romantizmin en özel kutlamalarından birinde, yani Sevgililer Günü'nde geliyorsa. Ne var ki erkekler için hediye alternatifi bulmak, kadınlara nazaran her zaman biraz daha zordur.

Böyle bir durumda, birlikte olduğun erkeğin tarzına uygun işlevsel bir hediye alabilirsin. Bu hem onu mutlu edecek hem de senin onu ne kadar iyi tanıdığını gösterecektir. Örneğin antrenmanlarını asla aksatmayan erkek arkadaşına ya da eşine kullanışlı bir spor çantası hediye edebilirsin. Çantanın içine ikinizin bir fotoğrafını koyabilir ya da sana önerdiğimiz sözlerden birini yazdığın notu ekleyebilirsin.


Belki de sevgilin iflah olmaz bir işkoliktir ve değil spor yapmak, başını kaşıyacak vakti yoktur. Öyleyse ona son derece şık bir evrak çantası hediye edebilirsin. Evrak çantasının içine hoş bir ajanda ekleyebilir ve özel günlerinizin, yıl dönümlerinizin olduğu sayfalara onun için minik notlar ya da güzel sözler yazabilirsin.


Sevgililer Günü Hediyesi Kadın İçin Ne Alınır?

Her insan hediye almaktan hoşlanır, ancak kadınlar hediye aldıklarında çok daha fazla mutlu olur ve bunu belli etmekten çekinmezler. Çanta ve ayakkabı, her zaman ve her durumda kadınlara alınabilecek hediyelerin başında gelir. O halde sen de sevgiline şık bir çanta hediye edebilir ve bu küçük hediye ile ona kocaman bir mutluluk verebilirsin.


Eğer çok seyahate çıkan bir çiftseniz ya da eşin yolculuklardan hoşlanıyorsa, tam da onun tarzını yansıtan bir valiz hediye ederek gecenin kahramanı olabilirsin. Bavulun içine birlikte çıktığınız seyahatlerinde çekilen fotoğraflardan hazırladığın bir albüm ve bir de uçak bileti koyabilirsin. Emin ol, onu en çok bu incelik mutlu edecektir. Nasıl bir bavul tercih edeceğinden emin değilsen Hangisini Almalı? Her Boy ve Amaç İncelemesi İle En İyi Valiz Markaları yazımıza göz atabilirsin.


Sevgilin Yoksa Kendini Ödüllendir

Eğer bu Sevgililer Günü'nü yalnız geçireceksen, buna dertlenip üzülmek yerine, kendi kendini şımartabilirsin. İhtiyacın olan ya da uzun zamandır istediğin bir şeyi kendine hediye edebilirsin. Örneğin eçanta'nın yılın en moda renklerinden oluşan cüzdan seçkisine bir göz atabilir ve bunu her kullanışında kendine olan sevgini hatırlayabilirsin. Beğendiğin bir yerde yemek yiyebilir ya da merak ettiğin bir yeri o gece keşfedebilirsin. Evde olmak istersen, en sevdiğin yemeği yapıp güzel müzikler dinleyebilir, defalarca izlediğin ve hep aynı yerinde güldüğün romantik komediyi yeniden izleyebilirsin. Nasıl geçireceğin sana kalmış ama bu sevgi dolu günde kendini ihmal etme ve sev. Kendi varlığını kutsa. Çünkü sen kendinin en iyi yol arkadaşısın. Hem, ne diyor Osho: “Kendisini seven kişi, gerçek aşka doğru ilk adımı atar.”


Sevgililer Günü'nde hediye telaşı yaşamak yerine, planını önceden yap. Yeter ki sevgiline ne hediye alacağına karar ver. Sonrasında tüm ürünlerine ‌orjinallik garantisi veren eçanta’dan güvenle alışveriş yapabilirsin. eçanta’da seni bekleyen  üzlerce ürün arasından tercih ettiğin marka ya da ürün grubu üzerinden arama yapabilir ve hediyeni daha kısa sürede seçebilirsin. Satın aldığın ürüne sadece 1 TL kargo masrafı ödeyerek kolayca ulaşabilir, vereceğin hediyeyi istersen kraft kâğıda sarılı, hasır iple süslenmiş, son derece şık bir paket olarak da tercih edebilirsin. Sürprizi büyütmek için verdiğimiz romantik ipuçlarından yararlanabilir ya da sadece içinden geçenleri hediye notu olarak pakete yazdırabilirsin. 


Banka Logo
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla