eçanta ecanta.com.tr ÜCRETSİZ - Şimdi App Store'da
Kapat
Bayram Fırsatları
Anaokulu Çantaları: En Kullanışlı ve Eğlenceli Modeller
01 Mart 2022

Anaokulu Çantaları: En Kullanışlı ve Eğlenceli Modeller


Çocukların bedensel ve ruhsal gelişiminin desteklenmesi için uzmanların uygun gördüğü yaşlarda anaokuluna gönderilmesi gerekir. Bu yaş sınırı her çocuk için farklı şekillerde değerlendirilir. Gelişim takibine göre değerlendirme yapıldıktan sonra anaokuluna gönderilen çocuklar, hem daha sosyal bir ortamda zaman geçirmiş olur hem de günlük becerilerini daha hızlı geliştirir. Eğer anaokuluna gidecek bir çocuğa sahipsen ya da çevrende anaokulu için hazırlık yapan bir aile varsa, bu yazımızda aileleri ilgilendiren anaokul çantaları ve düzeni hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsin.


anaokulu çantaları

Reyonlarda ailelerin ve çocukların ilgisini çeken renk renk anaokulu çanta modelleri her çocuğun okul sürecinde sahip olması gereken eşyalardan biridir. Çünkü, çocuğa ait özel eşyalar ve okula götürülmesi gereken ürünler bu çantalarda taşınır. Anaokulu sırt çantası modelleri, her çocuğun kas gelişimini koruması için ortopedik yapıda üretilir. Bu çantaları taşıyan çocuklar, kısa süreli de olsa yorulmaz ve bedeninde ağırlığı hissetmez.


eçanta look indirim kodu

Anaokulu çantası nasıl olmalı diyen aileler için hazırladığımız bu yazımızda akıllardaki pek çok soru yanıtlandı. Çocukları ve aileleri ilgilendiren anaokulu çanta düzeni tek tek ele alındı. İlk defa anaokulu heyecanı yaşayan aileler, artık anaokulu çantasında neler olmalı sorusunun yanıtlarını biliyor olacak. Çünkü eçanta, hem çeşit çeşit anaokulu çanta setleri ile hem de pratik ve hayat kurtaran bilgilerle ailelere destek olmak için burada!Anaokulu Çantası Ne Zaman Alınır?


Kreş ve anaokulu dönemi her yaş grubu için farklı aylarda belirlenir. Okula kayıt yaptıran aileler, çocuklarının okulda rahat etmesi için alışverişe başlar. Bu alışveriş sürecinde en çok da anaokulu çantası aranır. Okul malzemelerinin bir arada durması ve okula eşya götürülmesi için anaokulu çantası en iyi şekilde seçilmelidir. Bu süreç, okula kesin kayıt yapıldıktan sonra daha da hızlanmalıdır. Çünkü anaokulu aileleri ve çocukları tatlı bir telaşa sürükler. 


Eğitim dönemi başlamadan önce çantanın ve diğer eşyaların alınması gerekir. Alınacak modeller çekçekli anaokulu çantası erkek, tekerlekli kız ve erkek çantaları, beslenme çantası, birkaç cepli anaokulu çantası gibi çeşitlendirilebilir.
Anaokulu Çantasında Neler Olur?


Bir anaokulu öğrencisi için okula götürülecek eşyalar oldukça sevimli ve renklidir. 36 ayını doldurmuş çocukların okulda eğlenerek öğrenmesi için bazı eşyaları çantasından eksik etmemesi gerekir. Bu görev hem ailelere hem de çevresinin farkında olan çocuklara düşmektedir. Aile, çocuğuna çantadaki eşyalarını tanıtmalı ve ne işe yaradığını anlatmalıdır. Peki, anaokulu çantasında hangi eşyalar yer alır? Şimdi bu konuya derin bir mercek tutarak aileleri bilgilendirelim.


 • Yedek kıyafet, gün içinde etkinlik sonrası kıyafet değiştirme durumunda çocuklara büyük kolaylık sağlar. Bu nedenle anaokulu çantasında iç ve dış giyim için birer yedek kıyafet bulundurulmalıdır.

 • Islak mendil, hem okula giderken hem de okul içinde hijyen açısından önemli bir eşyadır. 

 • Kalemler, anaokulunda özel dolap yoksa çantada taşınabilir. Boyama ve etkinlik kalemlerinin kalem kutusunda taşınması önerilir.

 • Atıştırmalık yiyecekler de yine anaokulu çantasından eksik edilmemeli. Çünkü çocuklar çok hareket ettiği için sık acıkır. Hem okulda beslenme saatlerinde hem de okul çıkışında eve giderken atıştırmalıklar doygunluk sağlayacaktır.

 • Oyuncak da mutlaka anaokulu çantasında yerini almalıdır. Çocuğun en sevdiği bir oyuncak onunla okula gelirse kendini güvende ve sevilmiş hisseder.

 • Şayet bebek bezi kullanma durumu söz konusuysa mutlaka yedek bebek bezleri anaokulu çantasında bulunmalıdır.


anaokulu çantası modelleri

Anaokulu Çantası Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?


Çocuklara anaokulu çanta takımı seçilirken bazı kriterlerin dikkate alınması gerekir. Bu kriterleri şöyle ifade ederek alışverişlerde kolay seçim yapılmasına yardım edebiliriz:


Çanta Ağır Olmamalıdır


 • Çocukların çantayı gün içinde kullanacağını düşünerek daha hafif ve kullanışlı modeller seçilmelidir. 

 • Şayet çantada kullanılan malzemelerin yapısı ağır geliyorsa tekerlekli anaokulu çantası alınabilir. 

 • Bu çantalar tekerlekler sayesinde daha kolay kullanılmaktadır.


Küçük Çantalar Seçilmelidir


 • Anaokuluna giden çocukların çok büyük eşyaları okula götürme zorunluluğu yoktur. 

 • Bu nedenle ufak ve kullanımı kolay çantalar tercih edilir. Özellikle çekçekli anaokulu çantası alınırsa ufak ve pratik bir model kullanılır.

 • Çocuğun gözünü yormayan, yük olmayacak modellere bakılmalıdır.


Çocuğun Zevki İhmal Edilmemelidir


 • Anaokulu ortamında çocuklar yaşları gereği kıyaslama ve beğenilme duygusunu yaşarlar.

 • Bu duyguyu her çocuk yaşayacağı için çanta çocuk tarafından beğenilmelidir.

 • Çocuğun severek kullanacağı bir model alınırsa okula daha istekli ve mutlu gidecektir.


Su Geçirmez Kumaş Olmalıdır


 • Anaokulu beslenme çantası ve sınıf çantaları suyu geçirmez kumaşlardan üretilir. Bazı modellerin kumaşı çok incedir ve suyu alabilir.

 • Eğer su itici kumaştan üretilen çantalar alınırsa herhangi bir su dökülmesinde çantadaki eşyalar korunur.

 • Anaokulu çantası seçilirken kumaş özelliğine dikkat edilmelidir.


anaokulu çantası modelleri

Anaokulu Çantası Fiyatları Nedir?


Reyonlarda sık sık dikkat çeken lisanslı anaokulu çantası ve çizgi film karakterli okul çantaları farklı rakamlarda satışa çıkar. Bir anne baba olarak bütçe dostu ürün arıyorsan; eçantadaki en sevimli anaokulu çantalarına göz atmadan seçimini yapmamalısın. Çünkü eçanta, senin ve çocuğun için en kullanışlı anaokulu çantalarını sunuyor. 


Kredi kartına 12 taksit imkanı, kapıda nakit ya da kartla ödeme seçeneği, sadece 1 TL kargo ücreti gibi ödeme kolaylıkları sunan eçanta bütçe dostu anaokulu çantalarıyla yanında. Kız ve erkek çocuklarının severek kullanacağı anaokulu çantalarının 2022 piyasa ortalaması; 150 TL’dir. Bu rakam bazen 200 TL üzerine de çıkabiliyor.


anaokulu çantaları

Miniklere Hitap Eden En Kullanışlı Anaokulu Çantaları eçantada!


Model: Cars Bat Jr Lmq 95 Anaokulu Çantası


Eğitim dönemine hazırlık yapan minikler için oldukça kullanışlı bir modelimiz öneriliyor. Kırmızı rengin hakim olduğu araba figürlü bu sırt çantası, okulda zaman geçiren minik beylerin işlerini kolaylaştırmak için burada. Okullar açılmadan alışverişi tamamlayabilirsin.


Cars Bat Jr Lmq 95 Anaokulu Çantası


Model: Kral Şakir By Coral High Canan Baskılı Anaokul Çantası


Her sabah tatlı bir heyecanla okuluna gitmek isteyen miniklerin eşyalarını taşıyacak konforlu bir çanta önereceğiz. Kral Şakir’den ilham alınarak tasarlanan bu çantada pembe rengi oldukça baskın ve şık duruyor. Okula hazırlık için ideal bir ürün!


Kral Şakir By Coral High Canan Baskılı Anaokul Çantası


Model: Benetton İki Bölmeli Anaokul Çantası


Rengarenk bir anaokulu çantası hayal eden miniklere Benetton tam da hayallerindeki gibi bir çanta tasarladı. İki farklı fermuarı olan bu minik çanta, anaokuluna gidenlerin eşyalarını bir arada düzenli şekilde taşıyor. Anaokulu sürecinde kullanışlı olmasıyla ilgi görüyor.


Benetton İki Bölmeli Anaokul Çantası


Model: Us Polo Assn Horse Since 1890 Anaokul Çantası


Us Polo’nun meşhur at figürü, anaokulu çantasının minikler tarafından beğenilmesini sağlıyor. Mor renkli olan bu ürün, kız ve erkek çocuklara hitap etmekte. Önde bulunan minik cepler sayesinde oldukça ergonomik. Spor ve sevimli bir model arayanlara duyurulur!


Us Polo Assn Horse Since 1890 Anaokul Çantası


Model: Cars Brick Rocket Racing Anaokulu Çantası


Araba tutkunu olan minik beyler, okula daha istekli ve severek gitsin diye bu ürünü aileler incelemeli. Çünkü çok havalı görünüme sahip anaokulu çantamız, birçok çocuk tarafından sevilerek kullanılıyor. Üstelik çok kullanışlı olduğu için birkaç sene çocuğun severek kullanacağına emin olabilirsin.


Cars Brick Rocket Racing Anaokulu Çantası


İlgini Çekebilir:


Beslenme Çantası Nasıl Hazırlanır?

Doğru Okul Çantası Seçimi İçin İpuçları

Son Zamanların En Popüler Vans Çantaları

Okul Çantaları: Gençler İçin En İyi Modeller

Beslenme çantası seçerken 4 önemli madde

Sırt Çantasız Asla Yapmayanlara Özel Herschel Çantalar

Banka Logo
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla