Kapat
Bot Fırsatları
Ana Sayfa Okul Çantaları Lise Çantası
Cinsiyet
Renk
FİYAT ARALIĞI

Lise Çantası

%20
Orbit Sırt Çantası Little Grid
%50
Cross Town Sırt Çantası Memphis NeonLİSE ÇANTASI


Doğru çantayı seçtiğinde uzun yıllar boyunca yanından ayırmak istemezsin; adeta senin dilinden anlayan yakın bir arkadaşın olur! Yıllarca kullanabileceğin bir çanta seni sürekli yapılacak ekstra masraftan kurtarır. Veliler çanta alırken hem kullanışlı hem de çocuğu mutlu edecek doğru çantayı seçmeliler. Ayrıca çanta alırken mutlaka öğrencinin isteğini göz önünde bulundurulmalıdır.


Lise eğitimine başlayan öğrenciler artık ne istediklerini seçebilecek yaşta oldukları ve belirli bir zevke sahip oldukları için genç okul çantası alırken daha sonrasında da rahatlıkla kullanabilecekleri doğru lise çantasını seçerler. Bu aşamada işlevsellik açısından her zaman hafif çantaları seçmek doğru olur. İçine konulacak eşyalarla birlikte zaten ağır olacak olan çantanın kendi ağırlığının fazla olmaması gerekir.


Bu dönemde satın aldığın çantaları üniversite ve sonraki zamanlarda da kullanmaya devam edebileceğin için seçimlerinde rengini, bölme sayısını, tasarımını ve kendi isteğini derleyerek yapacağın seçim çok önemlidir. Bu noktada koyu renk çanta seçimi ileri yaşlarında çoğu zaman seni kullanış konusunda rahatlatacaktır.


Lise Okul Çantası Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin?


 • Okul çantası lise dönemindeki öğrenciler için genellikle standarttır; mevsim şartları ayırt etmeden aynı çanta kullanılır. Bundan dolayı çanta seçerken yağmurlu ve karlı havaları da göz önünde bulundurarak lise için okul çantası seçmen gerekir. Yağmura yakalandığın zaman çantan mutlaka ıslanır. İçindeki kitap ve defterlerin ıslanmaması için su geçirmeyen çantaları tercih etmekte fayda vardır.

 • Kumaş çantalar en hafif çantalardır; özellikle yaz aylarında kullanımı çok rahattır.

 • Lise çantası tercih ederken okula ne şekilde gideceğini göz önünde bulundurmalısın. Herhangi bir araçla gidiyorsan seçim yapman daha kolay olacaktır. Yürüyerek ulaşım sağlıyorsan alternatiflerin arasında ilk sırada lise sırt çantası yer almalıdır. Sırt çantaları daha ergonomik tasarımlara sahiptir.


Bölme Sayısına Göre Lise Çantası Seçimi


Çanta seçiminde bölme yani çantanın göz sayısı önemlidir. Aynı gün içinde birden fazla derse giren öğrenci ona göre eşya taşır. Örneğin; temel dersler için konu anlatımlı kitaplar, defterler, kalemlik, resim dersi için boya kalemleri, el sanatları dersi için malzemeler ya da üniversite sınavın hazırlanan öğrencinin çalışma test kitapları olur. Tüm bunlar için birden fazla bölmesi bulunan bir genç çantası seçmek öğrencinin hayatını kolaylaştırır. Ayrıca eşyaların karışmamasını, düzenli kalmasını sağlar.


Öğrencinin İsteğine Göre Lise Çantası Seçimi


 • Öğrencinin isteklerine yönelik çanta seçmen çok önemlidir. Çanta ne kadar kaliteli ve kullanışlı olursa olsun eğer öğrenci o çantayı beğenmediyse bir gün mutlaka kullanmayı bırakır.

 • Çantasını beğenmeyen bir öğrenci mutsuz olur ve bu onun aynı çantayı daha sonrası için kullanımını negatif etkiler. Yetişkin insanlar olarak nasıl beğendiğimiz eşyaları kullanmak istiyorsak öğrencilerin de beğendikleri çantayı kullanmayı istemeleri normaldir. Çanta seçerken öğrencinin tercihi mutlaka ilk sırada yer almalı.

 • Yanlış çanta seçimi ve kullanımı tüm yaşlar için geçerli olan omuz, sırt ve boyun bölgelerinde problemlere, ağrılara neden olur.

 • Seçilen çantanın arka kısmında bel kemeri varsa bulunan bu aparat çantanın taşınması sırasında kişinin bel bölgesine destek sağlayıp taşımayı rahatlatacaktır. 

 • Özellikle üniversite sınavına hazırlanan ve okuldan dershaneye ya da özel derse giden öğrencilerin lise sırt çantası seçimlerinde bu önemli bir detaydır. 

 • Çantanın omuz askılarının ve bel kemerinin içinde yumuşak bir destek olması yine kullanımı daha konforlu hale getirir ve taşınmasını kolaylaştırır.

 • Üniversitede de kullanabileceğin bir çanta seçimi doğru olur. Bu sayede daha sonrası için bütçe dostu haline gelen bu çanta seni ekstra masraftan kurtarır.


Lise Çantası Modelleri En Uygun Seçenekleriyle eçanta’da!


Lumberjack, Quiksilver, Vans, Eastpak ve daha bir sürü gözde markanın en beğenilen lise çantası modelleri eçanta’da seni bekliyor! Tarzına en uygun en popüler çantaları Lise Çantası kategorisinde hem indirimli hem de orijinal haliyle bulabilirsin; fırsatları kaçırma!

Banka Logo
WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 17.00
Cumartesi 10.00 - 15.00
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla