Kapat
Bot Fırsatları
Kız Çocuk Crocs
Ana Sayfa Markalar Kız Çocuk Crocs
Cinsiyet
Beden
Renk
FİYAT ARALIĞI

Kız Çocuk Crocs“En Güzel Çirkin”  Sloganıyla Crocs Hikayesi

Kanada merkezli bir marka olan Crocs, çıktığı ilk yıllarda terliklerini sadece denizcilere hitap ederek piyasaya sürmeye başladı. Ancak görünen o ki bu hedef kitle sadece denizciler ile sınırlı kalmadı. Kısa süre zarfından beklenenin de ötesine geniş kitlelere ulaşmaya başladı. Ham madde olarak kullanılan “Croslite” terliklerin hafif ve rahat olmasını sağlayarak markanın geniş kitlelere yayılmasının öncüsü oldu.


Fonksiyonellik ve yaratıcılık inovasyon ile birleşince ortaya kısa sürede büyük talep gören bir ürün çıktı. Terliklerden bir tanesinin 150 gram ağırlığında olması sebebiyle bazı kullanıcılar bulutların üstünde yürüdüğünü hissettiğini belirterek konforun tanımını yaptı. 


Terlikler ayağı tam olarak sarıyor, nem, koku olmadan tamamen anti-bakteriyel kullanım sunuyor ve kusursuz bir deneyim vaadediyor. Üstelik tasarımını modernleştiren ve “jibbitz” adı verilen Crocs aksesuar her kullanıcının kendi zevkini yansıtmasını sağlıyor.


“Ee, madem öyle, madem bu kadar güzel özelliğe sahip bir marka, neden “en güzel çirkin” sloganıyla biliniyor?” diye sormaya başladıysan hemen kısaca açıklayalım:


Markanın Türkiye pazarına girmesinde bu slogan kullanılmış. Bu slogan görenleri önce bir durduruyor, düşündürüyor, yani ilk adımda dikkat çekmeyi başarıyor. Bir diğer detay ise dünya moda otoriteleri tarafından “çirkin şey” olarak adlandırılması. 


Marka tam olarak da krizi fırsata çevirerek yolculuğunu bunun üzerinde sürdürüyor. Özgün tasarımı kimine göre güzel kimine göre çirkin olsa da bir kez kullananların kolay kolay vazgeçemediği ortaya çıkıyor. “Hatta ben bunu asla giymem” diyenler bile Crocs ayakkabı tutkunu oluyor.


Markanın hikayesine kısaca göz attık. Tasarımının senin için güzel mi çirkin mi olduğunu bilmiyoruz. Yoksa “ben asla bunu giymem” diyenlerden misin? Şimdi bu algılarını yıkacak bilgilere hazır mısın? Crocs modelleri nerelerde kullanılıyormuş ve nasıl kombinleniyormuş birlikte göz atalım.

Her Tarza Uygun Crocs Kombinleri

Tasarımına güzel diyen de var çirkin diyen de. Crocs bu tartışmayı çoktan sevmiş bile. Tasarımıyla ilgili tartışmalar devam etsin bir kenarda çünkü marka bir kez kullananların bir daha vazgeçemediğini biliyor. Peki günümüzde kullananlar nerede kullanıyor bu Crocs yeni sezon ürünlerini? Nasıl kombinliyor? İnceleyelim.

Parkta, Bahçede, Sahilde En Rahat Kombinlerle

Şöyle günün en keyifli dakikalarında, giymişsin en rahat kıyafetlerini, altına da bulutların üzerinde yürüyormuş hissini veren Crocsları, oh var mı daha keyiflisi? Kolay kombinlenebilir olması ve giy-çık özelliğe sahip olması, Crocs terlik modellerinin gün boyu severek kullanılmasını sağlıyor.


Günlük kullanımda jean pantolonlarla, şortlarla ve basic tişörtler ile kolaylıkla uyum sağlayan Crocs terlikler havalı ve rahat bir görünüm sunuyor.

İşte, Okulda, Caddede En Şık Kombinlerle

“İşte mi?” dediğibi duyar gibiyiz. Tabii ki işte, özellikle sürekli ayakta olup koşturulan işlerde. Gün boyu yoğun tempoda çalışanlar için ayak konforu ve sağlığı oldukça önemli. Crocs classic modelleri ile konforu ayağına getiriyor. 


Aynı zamanda Crocs yağmur ve kar botları ile öğrencilere okullarda eşlik ediyor. Hem Crocs erkek hem de Crocs kadın botu ile çocuklar zorlu hava koşullarında bile konforu ayaklarında hissediyor.


Denizde, Yatta, Gemide En Tarz Kombinlerle

Crocs orijinal tasarımına baktığımızda çıkış noktasının denizcilik ayakkabısı olduğunu görebiliriz. Bu nedenle Crocsların kendisini en ait hissettiği, kombinlerle ve ortamla adeta bütünleştiği alanın denizin üstü olduğunu söyleyebiliriz.

Biraz da Crocs Türkiye Yolculuğu

2007-2008 yıllarında Türkiye pazarına giriş yapan Crocs kısa sürede Türkiye’deki tutkunlarını da oluşturmaya başlıyor. Bir sinema filminin başrolünün terliği kullanmasıyla birlikte Crocs Türkiye satışları artıyor. Artan talep karşısında da Crocs fiyat skalası değişince artık kullanıcılar Crocs indirim haberlerini takip etmeye başlıyor.


Şu anda çoğunluğu İstanbul’da olmak üzere toplamda 173 satış noktasında kullanıcılarıyla buluşmaya devam ediyor. Crocs mağaza tasarımında da aynı konforu ve yaratıcılığı müşterilerine hissettirerek bütünsel bir deneyim sunuyor.

En Trend Crocs Modelleri eçanta’da!

Tasarımın özgünlüğü her ne kadar dikkat çekse de kullanıcılar artık alışveriş esnasında orijinal crocs nasıl anlaşılır?” sorusunu sormaya başlıyor. Tam da bu sorunun doğduğu yerde eçanta çözüm geliştiriyor. 


Dünyaca ünlü markaları bir araya getiren eçanta, birbirinden çeşitli Crocs modellerini de bu kategoride toplayarak güvenilir bir alışveriş imkanı sunuyor. Tamamen orijinal ürünler detaylı açıklamalarıyla birlikte eçanta’da Crocs kategorisinde kullanıcılarıyla buluşmayı bekliyor.


Banka Logo
WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 17.00
Cumartesi 10.00 - 15.00
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla