Kapat
Bot Fırsatları
Kamp Çantası
Ana Sayfa Outdoor Kamp Çantası
Kamp yapmak, çok eskiden beri göçebe yaşayan türkler için alışılagelmiş bir kavramdır. devamını göster
KATEGORİLER
Cinsiyet
Markalar
Renk
FİYAT ARALIĞI

Kamp ÇantasıKamp Çantası


Bir zamanların otağı anlayışı günümüzde modernleşerek kampçılık anlayışını oluşturmuştur. Şimdilerde zevk için yapılan kamplar, doğa tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. 


Kampta yanımıza almamız gereken birçok önemli eşya vardır. Fakat bunlardan en önemlisi onların hepsini taşıyabilecek kaliteli bir kamp çantasıdır. eçanta üzerinden çeşitlerini inceleyebileceğin kamp çantası modellerini, detaylıca araştırabilir ve güvenle satın alabilirsin. 


Kamp çantası, kamp sırasında birçok ihtiyaçlarını rahatça taşımak için özel olarak tasarlanmıştır. Üretilen kumaşı, dikişi, ağırlık taşıma kapasitesi modellerine göre çeşitlilik göstermektedir. Esnek malzemelerden üretilen bu çantalar outdoor ekipmanlarını taşımak için kullanılır. Bu sebeple outdoor çantalar olarak da adlandırılır. 


Fakat her outdoor için ayrı özelliklere sahip çantalar üretildiği için her çanta her faaliyet için uygun değildir diyemeyiz ama ortalama olarak her yer için de uyum sağlayabilecek çantalar da mevcuttur.  


Uygun Kamp Çantası Seçimi


Kullanım özelliklerine göre farklı iç kapasitelere sahip olan kamp çantaları; kamp çantası 50 lt, kamp çantası 70 lt ve kamp çantası 100 lt gibi çeşitli boyutlara sahiptir. Ayrıca bu tarz ayrıntılara girmek istemeyenler için de düz büyük kamp çantası veya küçük kamp çantası olarak geçen modelleri de vardır. Bu işi daha ciddi yapanlar için de profesyonel kamp çantası modelleri de bulunmaktadır. 


Doğru olmayan bir çanta kamp seyahatini olumsuz etkileyebilir ve sıkıntı çekmene sebep olabilir. Yanına yiyecek almayacaksan ve çadırını biriyle paylaşacaksan çok büyük bir kamp çantasına ihtiyacın olmayabilir. Zamanla iyi bir kampçı olmak için kazanacağın tüm deneyimler bu kararı vermede etkili olacaktır. 


Yazın, kış gibi çok fazla kalın bir ekipman taşımana gerek olmadığı zamanlarda, 30 lt veya 50 lt taşıma kapasitesine sahip çantalar gece ve hafta sonu gezileri için idealdir. Bir çadır ile gerekli teçhizatı taşımana olanak sağlar. Eğer kamp yapmaya yeni başlayan biriysen bu çanta boyutları senin için ideal olacaktır. Zaten zamanla ihtiyaçlarına göre onu daha büyütüp küçültürsün. 


Daha uzun soluklu bir kamp düşünüyorsan 50 lt ile 70 lt arasındaki bir çanta senin ihtiyacını karşılayacaktır. Birkaç gün kamp yapacak insanlar için ideal bir boyuttur. İşi biraz daha büyütürsek uzun soluklu bir kamp seyahatinde ya da dağlarda uzun yolculuklarda bir ton teçhizatı taşımak için özel olarak dağcı sırt çantası üretilmiştir. Dağcılar için vazgeçilmez olan dağcı çantası, yanında çocuklarıyla seyahat etmeyi isteyenler için de idealdir.


Bir yürüyüş sırt çantası, ağırlığın çoğunu kalçalara aktarmak için tasarlanmıştır. Ağırlık, omuzlarında yaklaşık %20, kalçalarında ise %80 oranında hissedilir. Böylece uzun süre sırtında bir rahatsızlık hissetmeden taşıyabilme olanağı tanır. 


Kamp Çantası Almadan Önce Bilmen Gerekenler


Boyut


 • Ortalama bir kamp süren ne kadardır? Bir, iki gece mi kalıyorsun yoksa daha uzun mu? 

 • Bu süre senin yanına alacağın çantanın boyutunu belirlemede de etkili olacaktır. Eğer kısa bir kamp tatili yapacaksan yukarıda belirttiğimiz gibi 30 lt veya 50 lt civarı çantalar işini görürken, daha uzun kamp konaklamalarında 50 lt veya 70 lt işini görecektir. 

 • Dağ çantaları olarak da bilinen, bir haftalık seyahatler için 70 lt ideal bir boy oranı sağlayacaktır. 

 • Eğer kamp çantanı el bagajı olarak kullanmak istiyorsan havayolu şirketinin düzenlemelerini kontrol etmende fayda var. 


Kulplar ve Askılar


 • Kamp çantanın kulp ve askılarının olması içerisinde taşıyacağın eşyanın ağırlığına bağlı olarak sana bir kolaylık sunması için çok önemlidir. 

 • İçerisinde çok ağır eşyalar taşıyanlar için tekerlekleri bulunan kamp çantaları büyük destek olacaktır. 

 • Ayrıca kalın taşıma kulbu bulunan çantaları da rahat bir şekilde uzun süre kopmadan taşımana olanak sağlar. 

 • Ayarlanabilen askılara sahip kamp çantalarını içerisindeki yüke göre ve boyuna göre uzatıp kısaltabilirsin. 


Malzeme


 • Bir kamp çantasının üretilen malzemesi çok önemlidir. Çünkü kamp her zaman güzel şartlarda yapılamayabilir. 

 • Ani yağabilecek bir yağmur için de hazırlıklı olmalısın, çantanın kopma ve yırtılma ihtimaline karşı da hazırlıklı olmalısın. 

 • Kamp demek doğa ile baş başa olmak demek. Fakat bizler doğanın şartlarına, şehir içinde o kadar da aşina olmadığımız için bu konuda sıkıntı yaşayabiliyoruz. 

 • Kamp yapacağınız mevkinin şartlarına göre ve o dönem ki hava durumuna bakarak alacağın kamp çantasının malzemesine karar verebilirsin. 

 • Bir kamp çantası içi boşken ne kadar hafif olursa o kadar iyidir. Burada yine kullanılan malzemesi ön plana çıkmaktadır. 

 • Hava koşullarına bağlı olarak hafif bir kamp çantası taşımak senin yararına olacaktır. 


Kamp sırasında birçok kez aklımıza gelmeyecek bir durumla karşılaşma ihtimalimiz olabiliyor. Bu sebeple de kampa gitmeden önce iyi bir araştırma yapmak çok önemli. 


Özellikle bu konuda tecrübeli olan, daha önce kamp deneyimi bulunmuş insanların bloglarını okuyup, videolarını izlemek bu konuda biraz daha öngörülü olmamızı sağlayacaktır. 


Kamp Çantası Fiyatları 


Kamp çantaları boyut ve malzemesine bağlı olarak birçok farklı fiyat seçeneğine sahiptir. Kamp çantaları fiyatları her bütçeye uygun olabilecek şekilde üretilmektedir. 


Kısa süreli kamp seyahatlerinde yanına alacağın çantayı daha uygun fiyatlara bulabilirken, kamp süresi uzadıkça taşınacak eşyanın da artması ve yol şartlarına göre daha kaliteli malzemeden üretilmiş olması çantaların fiyatlarının artmasını sağlayabilir. 


Kamp Çantası Seti


Bir kampa giderken yanına alman gereken birçok malzeme olur. Bunları güzelce düzenlemek ve hepsini yeterince sığdırmak da ek bir eşya taşımamak için çok önemlidir. Bazı kamp çantası seti modellerinde çantanın etrafında sana ek kullanım imkanları sağlar. 


1,5 Litrelik suyunu koymak için normalde her çantada yer bulunmazken bu tarz set olan çantalarda onlar için dış kısmında bir yer bulabilirsin. Ayrıca kamp matını koymak için de üst veya yan kısmında ona özel ayrılan bir bölümün olması da kamp malzemelerini taşırken işini kolaylaştıracaktır. 


Kamp yemek çantası da aslında sırt çantana set yapabileceğin çantalardandır. Kamp çantana kıyafet ve diğer zaruri ihtiyaçlarını koyarken yiyecekleri koymak için yer kalmamaktadır. Bir de yiyeceklerin ısısını koruması ve çantada ezilmemesi gerektiği gerçeğini de baz alırsak onun için ayrı bir yemek çantası almak kaçınılmaz olacaktır. 


Üretim şekillerine ve kullanım amaçlarına bağlı olarak ısıyı sızdırmayan çantaların yanı sıra yiyecekleri ezilmeden taşımana imkan sağlayacak normal yemek çantaları modelleri de vardır. İster soğuk suyunun soğumaması için bu çantayı kullan, istersen de sıcak bir çorbanın ısı kaybetmemesi için bu çantayı kullan. Her türlü sana rahatlık sağlayacak bu çantayı aldığına pişman olmayacaksın. 


Kamp çantalarında kullanım kolaylığının öneminden bahsettik. Fakat kullanımı ne kadar önemliyse de tarzı da oldukça önemlidir. Bu çantalar ne kadar ihtiyaçlarımızı karşılamak üzerine üretilse de bir yandan da bir aksesuar niteliği taşıyarak bize tarz katmalı ve kıyafetimizle de uyumlu olmalıdır. 


Kanvas kamp çantası modelleri bu konuda verilecek en güzel örnek denilebilir. Askeri rengi ile genellikle erkek kamp severlerin tercihi olan bu çantalar, tarzına tarz katarken aynı zamanda da birçok eşyanı taşıma imkanı sağlar. Ayrıca kamp sırt çantası modelleri bir tek kampçılar için değil, herkese rahat bir kullanım imkanı sağlar.


Birçok markanın birbirinden güzel kamp çantası modellerini eçanta üzerinden bulabilirsin.


Banka Logo
WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 17.00
Cumartesi 10.00 - 15.00
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla