Kapat
Bot Fırsatları
Abiye Çantası
Ana Sayfa Çanta Abiye Çantası
KATEGORİLER
Renk
FİYAT ARALIĞI

Abiye ÇantasıAbiye Çanta


Abiye çanta kullanmayı seven kadınların tercihleri; en şık olanlarıdır. Özel günlerin ufak ama göz alıcı detaylarından biri olan abiye el çantası, ayakkabı ile bir uyum içinde olmalıdır. Kadınların en güzel ve özel günlerinde sık sık tercih ettiği abiye çantaları, telefon ve cüzdanı içine alacak kadar büyük olur. Çok fazla eşyanın gerek duyulmadığı davetlerde birkaç ufak parçanın taşınması için küçük abiye çanta kullanılır.


Mezuniyet törenleri, nikah davetleri, düğün ve kutlama gibi unutulmaz güzel anılarla dolu olan programlarda şık giyinmek istediğinde ipek gömlek, etek ya da abiye düşünebilirsin. Biraz topuklu ayakkabı ve birkaç aksesuar sayesinde, şıklığını son bir dokunuşla tamamlayabilirsin. Tam da bu son dokunuş anında eçanta’da bulunan ve hızlıca satılan abiye çanta modelleri aklına gelecek. Güzel günlerinde daha da özenli hazırlanmak için gece çantası, zincirli abiye çanta ve şeffaf abiye çanta modellerinden kıyafetine uygun olanını alabilirsin.


Şimdi pek çok kadının gece çantası modelleri incelerken ikilemde kaldığı konulara açıklık getirme zamanı. Bu satırları okuyanlar, abiye çanta seçerken ve kullanırken daha bilgili olacak ve en unutulmaz günlerinde şıklığıyla dikkatleri üzerine toplayacak!


Abiye Çanta Nasıl Seçilir?


Abiye çanta almaya karar verenlerin aklında birçok soru oluşur. Bu sorulara yanıt vermek ve seçimini daha kolaylaştırmak adına bazı başlıklara değindik. Bakalım, içinden geçenleri burada hangi bilgilerle yanıtlıyoruz?


 • Çantanın dokusu; abiye çanta kullanacak kişi için önemlidir. Bazı durumlarda simli ya da kadife kumaşa dokunmak senin için zor olabilir. 

 • Alerji durumu da söz konusu olduğunda, abiye çantayı kullanacak kişinin tamamen kendi zevkine göre seçim yapması gerekir.

 • Eğer düz ve sade bir abiye giyeceksen; ayakkabı ve çantayla bir ahenk yakalayıp göz alıcı olabilirsin. 

 • Bunun için abiye çantanla ayakkabında aynı tonları tutturman gerekir. Eğer ayakkabında zincir varsa çantanda da ufak bir zincir detayı olması şık görünmende etkili olacaktır.

 • Çantanın boyutu; çok ama çok önemli bir detaydır. Mini bir elbise ya da etek bluz kombini yapıyorsan; çok büyük abiye çanta kullanmaktan kaçınmalısın. Zarifliği baştan ayağa yaşatman, çantanı konuşturman için önemlidir. 

 • Abiye çantanı seçerken telefonun içine rahatça girebileceğini planlayabilirsin. Özel günlerde telefonu eline yük yapmamak için çantanda saklayabilirsin. Bunun için cep telefonunla orantılı bir model bakabilirsin.

 • Gece çantası modelleri seçerken içine eşya koyacağını unutma. Araba anahtarını, ev anahtarını, kimlik ve paranı, ayrıca telefonunu aynı anda sığdırabileceğin bir boyutta abiye çanta seçebilirsin. 

 • Böylece şık davetlere giderken elinde herhangi bir yük olmadan gecenin tadını çıkarabilirsin.

 • Çantanın rengi; kullanacağın kıyafetlerle bir uyum sağlamalıdır. Bulunduğun davetlerde çekilen fotoğraflar içinde kendini her zaman güzel hatırlamak için abiye çantanın rengine dikkat etmelisin. Kıyafetin içinde yer alan herhangi bir renkte alacağın abiye çanta, uyumlu giyinmende yardımcı olacaktır.


Siyah bir kombin yapıyorsan; çantanın siyah olmasından kaçınmalısın. Ayakkabını ve çantanı ön plana çıkarmak için siyahtan daha açık tonlarda çanta tercih edebilirsin. Füme, mavi, krem gibi abiye çantaları tercih edebilirsin. Aynı şekilde ayakkabın da bu tonlarda sana eşlik edebilir.


Farklılığı seviyorsan, ayakkabı topuğunda yer alan renkten bir abiye çanta seçip ufak ama güçlü detaylarla daha da şık görünebilirsin. Aksesuar kullandığın günlerde benzer zincirleri olan çanta kullanabilirsin. Kendine aynada şöyle bir uzaktan baktığında ne kadar uyumlu olduğunu görebilirsin.


Abiye çantanın kullanışlı olması; hem harcadığın paranın hem de seçtiğin ürünün hakkını vermelidir. Bu nedenle eğer yuvarlak abiye çanta tercih edersen, bazı malzemelerini sığdırma konusunda zorluk yaşayabilirsin. Daha çok kare ya da dikdörtgen abiye çantaların satışı yaygındır. Bunun amacı, müşterinin eşyalarını kolayca sığdırması ve rahat bir şekilde kullanmasıdır. Aklındaki rugan abiye çanta ve taşlı abiye çanta modellerini henüz netleştirmediysen; eçanta’daki birbirinden güzel ve ekonomik çanta modellerine göz atabilirsin.


Abiye çanta fiyatları, boyuta ve desene göre değişir. En ünlü markaların da abiye çanta modelleri vardır. Gayet kullanışlı ve uygun ancak marka olmayan firmaların da çanta modelleri piyasada vardır. Sen kendine hangisini en çok yakıştırıyorsan; o abiye çantayı alabilirsin. Abiye çantayı kullanırken, kıyafete olan uyumuna ve konforuna dikkat etmeni tavsiye ederiz.


Abiye Çanta Nasıl Kullanılır?


Abiye çantalar günlük kullanım için uygun değildir. Daha çok özel davetlerde tercih edilen bir çanta modelidir. Az eşyanın taşınması durumunda, davet günlerinde büyük kolaylık sağlar. Abiye çantayı kullanırken bazı detaylara dikkat etmen önerilir. Abiye çantayı nasıl kullanmalıyım dediğinde sana rehber olacak bazı bilgileri sunalım:


 • Abiye çantanın tek elle tutulması çok yaygındır. Özellikle fotoğraf çekimi yapılacağı anlarda tek elde belde sabitleyerek poz vermen daha iyi görüntü oluşturur.

 • Zincirli abiye çantalar da vardır. Zincirli ve rugan gece çantası kullanırken tek omuzdan çantayı sarkıtmak daha iyi bir görüntü ortaya çıkarır. 

 • Bu türdeki çantaları yandan asıp kullanmak şıklığını sarsabilir. Bunun için zincirinin çok uzun olmamasına ve tek omuzdan akıtıp kullanmaya özen gösterebilirsin.

 • Her kullanımdan sonra nemli bir bezle silip yeniden dolabında saklarsan; abiye çantaların eskimesine engel olabilirsin. Böylece pek çok farklı abiyenle kombin yapabilirsin.

 • Abiye çantanın içine sıvı ve dökülebilecek eşyaları eklemen önerilmez. Olası bir durumda, sıvı lekesi kalabilir. Bu durumda da abiye çantanın kullanım alanı daralır ve lekeli bir çantayla davetlere gitmek uygun olmayabilir. 

 • Çantanın zinciri varsa bu zincirin zamanla kararmaması için bakım yapman önerilir. 

 • Zincirin asitli maddelerden uzak kalmasına dikkat edilmelidir. Eğer zincirli bölüme herhangi bir kola, kolonya, alkol dökülürse zincirin çantadan ayrılıp temizlenmesi gerekir. 

 • Güneş altında bırakmamaya, sıvılardan uzak tutmaya çalışmanız da çantaların ömrünü uzatır.

 • Abiye çantanın iç bölmesi varsa; bu kısıma anahtar koyabilirsin. Böylece diğer bölmelerin anahtar ucuyla kesilmesine engel olabilirsin. Yine de kesici malzemelerin abiye çantaya eklenmemesi önerilir. 

 • Törpü, makas, kalem gibi ürünler deri, süet ve taşlı abiye çantalara zarar verebilir.


Abiye Çanta Kombini Nasıl Yapılır?


Tarzını yansıtan abiye çanta modellerinin en iyisini ve en uygununu eçanta’da bulabileceğini yeniden hatırlatalım. ışıl ışıl bir kombin yapacaksan; taşlı gece çantası seçip gecenin en parlak yıldızı sen olabilirsin. Ayrıca taşlı ve parlak çantalarını, gece davetlerinde kullanırsan, salon ışıklarının etkisiyle parıl parıl parlayabilirsin. Taşlı gece çantaları jean ve şık bir ceket kombinlerine de uyum sağlayacaktır.


Sim detaylı abiye çantaları alacaksan; balık model abiyelerle ya da mini etekli abiyelerle kombin yapabilirsin. Daha ağır ve şık bir görünüm sağlayan simli çanta modellerini, renk renk ve çeşit çeşit eçanta’da bulabilirsin. Yuvarlak abiye çanta modellerini, daha spor elbiselerle kullanabileceğini unutma. 


Ayakkabı ve çantanın benzer dokularda, yakın tonlarda olması önemli bir konudur. Birbirinden zıt renk ve desenlerle kombin yapacağın çanta ve ayakkabı, sana şıklık kazandırmaz. Rugan ayakkabıyla rugan çanta, kadife çantayla kadife ayakkabı uyumunu yakalarsan kıyafetinin her detayıyla şık görünebilirsin. Aklındaki tüm sorulara modellerle yanıt bulmak için abiye çanta kategorisini inceleyebilirsin.


Banka Logo
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla