Kapat
Bot Fırsatları
Erkek Çocuk Okul Çantaları
Ana Sayfa Erkek Çocuk Okul Çantaları
Cinsiyet
Renk
FİYAT ARALIĞI

Erkek Çocuk Okul Çantaları

%11
Hawk Jr One Anaokulu Çantası  Renkli
%10
Dinazor Çekçekli Sırt Çantası  Renkli
%20
Basic Sırt Çantası  Pudra
%10
Due Buddy İlkokul Çantası  Renkli
%10
2 Bölmeli Fil Necati Tekerlekli Anaokul Çantası  Gri
%40
Colors Sırt Çantası  Petrol
999.00 ₺
599.40 ₺
%11
Sırt Çantası  Mavi
%10
Önü Cepli Kalın Kumaş Hafif Sırt Çantası  Siyah
%50
Us Polo Erkek Çocuk Sırt Çantası  Siyah
149.90 ₺
74.95 ₺
%10
2 Bölmeli Renkli Anaokul Sırt Çantası  Renkli
504.90 ₺
449.90 ₺


Erkek Çocuklar İçin En Kullanışlı İlkokul Çantaları eçantada!


eçanta okula dönüş hazırlığında erkek çocukların ilgisini ve beğenisini dikkate alarak birçok çanta modelini stoklarına ekledi. Okul eşyalarını severek kullanacak çocuklar için sunduğu bu çanta modelleri sayesinde, okula uyum ve eşya sahiplenme süreci daha ılımlı geçecek.


Erkek çocuklarının hayallerini süsleyen renkli ve eğlenceli tasarımlar, eçantanın ilkokul çanta kategorisinde çeşitli şekilde yer alıyor. Ailelerin bütçesini yormayan, kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretilen bu çantalar ergonomik olmasıyla da beğenileri üzerine topluyor.


Kaliteli, uzun ömürlü ve ilkokul çocukları tarafından severek kullanılan okul çantası modellerine eçanta sayesinde en uygun fiyatla ulaşabilirsiniz. Bunun için okula dönüş hazırlığını eçantada tamamlamalısınız! Çanta seçiminde, dikkat edilmesi gerekenleri ve en popüler çanta modellerini eçantayla birlikte deneyimlemek çok kolay!

Trendy ve Kullanışlı İlkokul Çantası Modelleri


eçanta, önümüzdeki eğitim yılı için erkek çocuklarının çok beğeneceği eğlenceli tasarımları sunuyor. Çocukların favori karakterleriyle ilkokul çantaları kullanma isteği, ailelerin eçantadan yapacağı çanta alışverişi ile karşılanacak. Erkek çocuklarının ilkokul kademesinde kullanacağı çantalar sayesinde okul eşyalarını taşımak çok konforlu olacak.


Film karakterleri, araba temalı, dinozor karikatürlerinin olduğu erkek okul çantaları, ilkokul dönemindeki çocukların en sevdiği okul eşyaları arasında yerini alacak. Ortopedik özelliklere sahip olduğundan çocukların omurga ve bel sağlığını da koruyan ürünlerle karşılaşacaksınız.


eçantada size özel fırsatlarla sunulan ilkokul çantalarının ayarlanabilir kemerlere sahip olması, çocukların gelişimine göre ayarlandığı için her durumda rahat kullanım imkanı sunar. Aynı şekilde çanta setleri içinde yer alan beslenme çantaları da yine ayarlanabilir kemerlere sahip olduğundan elde ve omuzda taşımaya uygun şekilde kullanılabilir.


Çantaların çok bölmeleri olduğu için defter ve kitapları ayrı şekilde düzenlemek, ilkokul çocukları için zor olmayacak. Fermuarlı kapakları sayesinde eşyalarını taşırken çantayı güvenle kapatma imkanı da mevcut. Okula dönüş alışverişinde en iyi ilkokul çantası seçimini yapmak isteyen anne ve babalar, eçanta ilkokul erkek çantası modellerine göz atmayı unutmamalı!


Okula Başlarken İhtiyaç Duyulacaklar: İlkokul Çantası ve Malzemeleri


İlkokul erkek çantası alışverişi yaparken, bazı ürünlerin set halinde sunulduğunu görebilirsiniz. Anne ve babaların alışveriş sürecini kolaylaştırması adına, eçanta ilkokul erkek çocuklarına özel çanta seti hazırladı.


Bu set içinde kalemlik ve beslenme çantası da yerini aldı. Böylece 3 parça halinde satın alacağınız ilkokul çantası erkek öğrenci setleri, uyumlu ve kullanışlı olduğundan okul sürecinde çocukların konforunu sağlayacak.


Okula başlarken ihtiyaç duyulacak malzemelerin en başında ilkokul çantası ve yardımcı çantalar yer alıyor. Kalemlik ve beslenme çantasına ek olarak birkaç tane daha en önemli malzemeden bahsedilebilir. Bu malzemeleri liste halinde sunarak alışveriş telaşını keyifle geçirmenize yardım edebiliriz.


Ergonomik ve Sağlıklı İlkokul Sırt Çantası Seçimi


Çocuklarınız için ilkokul çantasını seçerken önereceğimiz kriterlere dikkat etmelisiniz. Bir ilkokul erkek çantasında olması gereken özellikler, eçantada sunulan ilkokul çantası modellerinde mevcut. Alışveriş sırasında hatırlamanız gereken çanta tasarım detaylarına değinerek okula dönüş sürecinde çanta seçimini kolaylaştırabiliriz.

Doğru Boyut


İlkokula giden çocuğunuzun yaşına ve beden yapısına uygun çanta seçmek, onun sağlığı açısından önemlidir. Çanta, çocuğun sırtına tam oturmalıdır. Askıları ve çantanın ağırlığı omuzlarına eşit şekilde dağılmış olmalıdır. 


Yükseklik olarak çocuğun bel hizasından biraz yukarıda olacak şekilde ayarlanmalıdır. 2. sınıf çantası kullanacak erkek öğrencilerin yükünü rahatlatacak boyutlarda çanta seçimi yapılabilir. 

Ayarlanabilir Askılar 


İlkokul erkek çantasında yer alan ayarlanabilir askılar, çantayı çocuğun boyuna ve vücut şekline göre ayarlamanızı kolaylaştırır. Askılar, çantanın sırtta sabit durmasını destekler. Bu özellik sayesinde, ağırlığın omuzlara eşit şekilde dağılmasını sağlayabilirsiniz. 

Destekli Sırt Bölümü


İyi bir erkek ilkokul çantası, sırt bölümünde yeterli desteğe sahip olur. Sırt kısmı, hafif dolgulu olacak şekilde tasarlanmalıdır. Yaşı küçük olan çocuğun sırtını uzun süre rahatlatmalıdır. 


Aşırı sert veya yetersiz destek olan çantalar, çocuğun sırtında ağrılara veya rahatsızlıklara neden olacağından en iyi seçimi eçanta erkek ilkokul çantası modelleri arasından yapabilirsiniz.

Hafif ve Dayanıklı Malzeme 


Erkek çocuklarınız için ilkokul çantası seçerken, hafif ve dayanıklı malzemelerden yapılmış olanları tercih etmeye dikkat edebilirsiniz. Ağır bir çanta, çocuğun sırtına fazladan yük ekler. Su geçirmeyen ve kolay temizlenebilen malzemelerden üretilen kaliteli ilkokul çantasını, eçantadan uygun fiyatla temin edebilirsiniz.

Bölme ve Cepler


Ergonomik ilkokul çantasının içinde, yeterli sayıda bölme ve cep olmalıdır. Çocuğun eşyalarını düzenli bir şekilde yerleştirmesine yardımcı olmak için bölmeleri olan çantaları inceleyebilirsiniz. Bu tasarım detayı sayesinde, çantanın ağırlığının dengeli dağılmasını sağlayabilirsiniz. Okulda kullanılacak eşyaların düzgün bir şekilde yerleştirilmesiyle sırtta aşırı yük oluşmasını engeller.


Kolay Temizleme İmkanı


İlkokul çocuklarının sağlıklı şekilde çanta kullanması için, çantaların temizlenmesine dikkat edilmelidir. Okul ve ev arasında, çantada gizlenen tozların sık sık arınması gerekir. Bu nedenle malzeme kalitesine önem verirken yıkanma özelliğine de dikkat edilmelidir. 


Kolayca silinen ve temizlenen erkek ilkokul çantaları, çocuklara daha temiz koşullarda çanta kullanım imkanı sunar. Bu çantaların temizliğini ıslak mendille anında, ılık sabunlu suyla ile tatil günlerinde sağlamanız önemlidir. Çanta seçiminde temizleme imkanına dikkat ederek modelleri değerlendirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ergonomik Çanta Seçimi Neden Önemlidir ve Nasıl Yapılır?


Çocuklar eğitim dönemi boyunca sırt çantasını kullanacağı için ergonomik çanta seçimi önem taşır. Çocukların sırt sağlığını korumak ve bedensel rahatsızlıkları önlemek için çantaların ergonomik özelliklere sahip olması gerekir. Kas ve beden gelişimini korumak, daha sağlıklı vücuda sahip olmak, bel ağrısını önlemek adına ilkokul çantalarında ergonomik özellikler aranmalıdır.


Çanta taşırken bel ve sırt ağrısı yaşayan çocukların, okula adapte olması zor olacağından ergonomik çantaların seçilmesine özen gösterilmelidir. Bu nedenle tasarımda sadece şıklığa değil, ergonomik olmasına da dikkat edilmelidir.


Hangi Materyallerden Yapılmış Çantalar Daha Dayanıklıdır?


İlkokul döneminde olan çocuklar için çanta alışverişi yapılırken, malzeme kalitesine önem verilmelidir. Malzemenin kalitesi, çantanın kullanım süresini etkiler ve yıpranmayı erteler. Bu nedenle, kanvas, deri, sağlıklı plastik, sentetik kumaş ya da deri malzeme tercih edilebilir. 


Çocuğumun İlkokul Çantasında Olması Gereken Temel Malzemeler Nelerdir?


İlkokul kademesindeki çocukların çantasında bulunması gereken temel malzemeler, eğitim kurumu tarafından belirlenmektedir. Ders gününde kullanılacak eşyalar, bir gece öncesinde çantada yerini almalıdır. Derse devam etmeyi kolaylaştırmak adına en temel malzemeleri kısaca hatırlatabiliriz:Okul Çantası Seçerken Çocuğumun Tercihlerini Nasıl Dikkate Alabilirim?


Okul çantası alışverişinde önceliğiniz çocuğunuzun zevk ve beğenileri olmalıdır. Bu nedenle alışverişte onun fikirlerini almanız önerilmektedir. En sevdiği film karakterlerini, beğendiği rengi, görmek istediği deseni öğrendikten sonra eçanta üzerinden ilkokul çantası alışverişini uygun fiyatla tamamlayabilirsiniz. 


Ona danışarak ve ürün seçeneklerini göstererek daha kolay seçim yapabilirsiniz. Özellikle de 1.sınıf okul çantası erkek modellerini incelerken onun okulu sevmesine yardım eden tasarımları seçebilirsiniz.

Banka Logo
WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 17.00
Cumartesi 10.00 - 15.00
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla