Kapat
Bot Fırsatları
Erkek Terlik
Ana Sayfa Ayakkabı Erkek Terlik
KATEGORİLER
Cinsiyet
Beden
FİYAT ARALIĞI

Erkek Terlik

%4
Arizona Nubuck Oıled Erkek Terlik Black
1259.00 ₺
1200.00 ₺
%24
Flip Flops Slide Erkek Terlik Mavi
769.90 ₺
577.43 ₺
%10
Kids Rio Bakır
2499.00 ₺
2241.00 ₺
%1
Erkek Terlik Siyah
599.90 ₺
589.90 ₺


Erkek Terlik


Günlük hayatın ve yaz mevsiminin vazgeçilmezleri arasında yer alan erkek terlik çeşitleri hem spor hem şık kombinlerinle birlikte kullanabileceğin ürünlerdendir. Genellikle rahatlık için tercih edilen erkek terlikler sunduğu konforun yanında sağlık açısından da sana avantaj sağlar. 


Sıcak yaz günlerinde ayakkabı gibi kapalı ürünlerin kullanılması ayak sağlığına olumsuz etki edeceği için, erkek terlik son derece doğru bir seçenek olarak karşına çıkar. Böylelikle ayağında oluşabilecek nasır veya mantar gibi rahatsızlıklara karşı önlem almış olursun.


Terliklerin havalandırma deliklerinin olması ve kokuyu önlemesi, yaz günlerinde terlik kullanımının artmasını sağlayan bir başka etken oluyor. Özellikle yaz aylarında bu durum çok rahatsız edici olabiliyor. Gün boyu ayaklarının hava almasını sağlayan bir terlik, adeta bir kurtarıcı gibi görülüyor.


İşte tam da burada devreye, kaliteden asla ödün vermeyen eçanta giriyor. Çocuklara ve yetişkinlere uygun şekilde satışa sunulan buradaki erkek terlikler arasından, hem kendine hem çocuğuna uygun terliği satın alabilirsin. Ayrıca bütün ürünlerde alt limit şartı olmadan sadece 1 TL kargo ücreti ödeyerek istediğin ürüne ulaşabilirsin.

Birbirinden Rahat ve Şık Erkek Terlik Modelleri


Konforlu bir kullanım sunarken kıyafetlerinizle de uyum sağlayarak şık bir görüntü sağlayan rahat erkek terlik modelleri farklı kişisel zevklere uygun olarak seçimine sunuluyor. 


 • Tokalı erkek terlik modelleri ayarlanabilir olma ve şık görüntü sağlama açısından sıkça tercih edilen terlikler arasındadır. Ayarlanabilir özelliği sayesinde bu terlikler, ayağını konforlu bir şekilde sarar ve uzun ömürlü kullanım sunar. 


 • Erkek terlik mantar taban modelleri de ayarlanabilir modeller arasındadır. Ayak konforunu sağlamak için en ince detayı bile düşünülmüş olan bu terlikler, uzun saatler kullanmak için son derece uygundur. Ayrıca elastik yapısı sayesinde mantar tabanlı terliklerin sunduğu konfor katlanarak artar. 


 • Erkek terlikler genellikle yaz mevsiminde tercih edilse de tokalı ve mantar tabanlı ayarlanabilir terlikler bahar aylarında da rahatlıkla giyilebilir.


 • Daha çok plajlarda, sahillerde, tatil beldelerinde tercih edilen parmak arası erkek terlik modelleri hafifliğiyle ve rahatlığıyla ön plana çıkar. Tabana bağlı Y kayış sistemiyle üretilen parmak arası terliklerin de kendi içinde tokalı, mantar tabanlı ve deri gibi türleri bulunuyor. Rahatını hiçbir şeye değişmeyenlerin en çok tercih ettikleri modeller arasında parmak arası alternatifler bulunuyor.


 • Sandalet tarzı erkek terlikler, erkek terlik modelleri arasında yer alıyor. Ayağını saran bu modeller uzun saatler boyunca yorulmadan yürüyebilmeni sağlıyor. 


 • Doktor terliği olarak bilinen, erkek iş terliği olarak değerlendirilen önü kapalı terlik çeşidi; havalandırma delikleri, yumuşak ve esnek yapısıyla gün içinde yorulmanı engelliyor. 


 • Ayarlanabilir terlikler arasında değerlendirilebilecek cırt cırtlı terlikler, uzun ömürlü ve ergonomik erkek terlikler arasında bulunuyor. 

Erkek Terlikler Nerelerde Kullanılır?

Erkek terlik modelleri üretildiği malzemeye ve modeline göre farklı yerlerde kullanıma uygun oluyor. Erkek terliklerin bazı kullanım alanları aşağıdaki gibi sıralanıyor:


 • Tokalı ve mantar tabanlı görece daha şık olan erkek terlikleri günlük hayatta kullanabileceğin gibi, iş yerinde de işinin uygunluk durumuna göre kullanabilirsin.


 • Doktor terliği olarak bilinen önü kapalı terlikler; hastanelerde, sağlık ocaklarında, küçük çaplı tıp merkezlerinde ve kliniklerde tercih edilir. Bununla birlikte bu terlikler doktorlar dışında pek çok kişi tarafından da günlük hayatta tercih edilir. Havalandırma deliklerinin olması bu terliklerin kullanım alanını artırmıştır. 


 • Hafif ve suya dayanıklı modeller sahillere ek olarak evlerin banyolarında kullanılabilir.


 • En çok plajlarda tercih edilen parmak arası modeler, en rahat kullanım sağlayan terlikler arasında yer alır.


 • Aynı zamanda hafif ve rahat terlikleri ev ve otel odası gibi rahat etmen gereken yerler kullanabilirsin.

Erkek Terlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Erkek terlik seçiminde doğru bir tercih yapabilmek için dikkat etmen gereken belli başlı kriterler bulunur. Bu kriterlerden bazıları aşağıdaki gibidir:


 • Dikkat etmen gereken en önemli hususlardan biri terliğin ayak numarana uygun olup olmamasıdır. Ayağına tam uygun olan ürünü seçmen terliğin ayağını tam sarmasını sağlarken yürürken terliğin ayağından çıkması gibi olumsuz durumların oluşmamasını sda engeller. Taraklı ayaklara sahip bireylerin bu durumu göz önünde bulundurarak seçim yapması gerekir. 

 

 • Terliği nerede kullanacağına da aynı şekilde dikkat etmen gerekir. İş yerinde kullanmak istersen görece daha şık bir terlik tercih etmen daha iyi olabilir.


 • Terliği suyla temas edebilecek bir yerde kullanacaksan suya dayanıklı ve koku yapmayan bir terlik tercih etmen gerekir.


 • Sağlığın için faydalı bir terlik istiyorsan ortopedik erkek terlik modelleri gibi seçenekler sağlık açısından avantajlı modeller arasında yer alır.


 • Terliği seçerken dikkat etmen gereken hususlardan bir diğeri de renk meselesidir. Erkek terlik beyaz seçeneği gibi pek çok renge uyum sağlayabilecek bir veya birkaç terlik seçersen kendi işini kolaylaştırmış ve masrafını azaltmış olursun. Renkli giyindiğin bir günde bile rahatlıkla beyaz, siyah veya gri terliğini diğer kıyafetlerinle uyum içinde kullanabilirsin.

Erkek Terlik Temizliği Nasıl Olmalıdır?


Erkek terlik çeşitleri farklı yollarla temizlenebilir. Burada temizlik yöntemini belirleyici unsur, terliğin üretiminde kullanılan kumaş türüdür. Eğer terliğinin yapısı uygunsa suyla yıkayarak veya silerek dilediğin gibi terliğini temizleyebilirsin. Bunun tam tersi olarak hakiki deri malzemeyle üretilen terlikleri sudan ve nemden mümkün olduğunca uzak tutman gerekir. Zira su hakiki deri terliklere zarar verir, görsel açıdan çeşitli bozukluklara yol açar. 


Deri terliklerden sonra temizlik konusunda hassas olan modeller arasında mantar tabanlı erkek terlikler bulunur. Söz konusu terlikler için daha farklı temizleme yöntemleri uygulaman gerekebilir. Temizlik losyonu ya da evde uygulayabileceğin çeşitli yöntemlerle bu tarz terliklere uygun bir temizlik yöntemi uygulaman terliğin kullanım ömrünü uzatır. Dolayısıyla terlik temizliği uzun vadede  sana ekonomik katkı sağlar. Bu sebeple terliğinin modeli nasıl olursa olsun, düzenli aralıklarla terliğine uygun temizleme yöntemi uygulamalısın.

Farklı Bütçelere Uygun Erkek Terlik Fiyatları


Terliğin markası ve modeli erkek terlik fiyatları noktasında en belirleyici unsurlar olarak öne çıkar. Eçantada erkek terliklerin fiyatları yaklaşık olarak 200 TL ile 2100 TL aralığındadır. 


Birkenstock erkek terlik modelleri bu yıl en göz alıcı olanlar arasında yer alıyor. Genellikle mantar tabanlı ve tokalı terlikleri olan bu markanın, klasik terliklere ek olarak parmak arası modelleri de bulunuyor. Bu modellerin genellikle ayarlanabilir olması, terliklere ayrı bir işlevsellik kazandırıyor. Kaliteli, uzun ömürlü, şık ve rahat olan bu modeller fiyatları en yüksek terlik modellerinden biri olarak biliniyor. 


Marka ile birlikte terliğin üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi fiyat üzerinde etkili oluyor. Suya dayanıklı, koku oluşumunu önleyen ve kolay temizlenebilen terlik modelleri farklı fiyat seçenekleriyle satışa sunuluyor.


Terliğin ortopedik olup olmaması da fiyatı belirleyen özellikler arasında bulunuyor. Sağlığın için yararlı tam ortopedik terlikleri tercih etmen durumunda biraz fiyat farkı oluşabiliyor. Bununla birlikte ortopedik terliklere ödeyeceğin söz konusu fiyat farkı seni asla yarı yolda bırakmıyor. 


Ayağının tüm kıvrımlarına uyum sağlayan, uzun vadede sağlığına pek çok yararı olan ve yürürken seni yormayan bu terlikler; uzun yıllar vazgeçilmezin olmaya aday ürünler arasında yer alıyor.  


Banka Logo
WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 17.00
Cumartesi 10.00 - 15.00
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla