Kapat
Bot Fırsatları
Beslenme Çantası
Ana Sayfa Okul Çantaları Beslenme Çantası
KATEGORİLER
Cinsiyet
Renk
FİYAT ARALIĞI

Beslenme Çantası

%30
Horse Play Everday Beslenme Çantası Mavi
%50
Girls Rule Beslenme Çantası Mor
179.90 ₺
89.95 ₺
%50
Galaxy Beslenme Çantası Lacivert
%11
Champion Beslenme Kabı Renkli
%10
Echo Fabulous Beslenme Çantası Renkli
%20
Desenli Çocuk Beslenme Çantası Gri
149.90 ₺
119.90 ₺
%20
Beslenme Kabı Pudra
149.90 ₺
119.90 ₺
%20
Beslenme Kabı Pembe
149.90 ₺
119.90 ₺
%50
Beslenme Kabı Mor
149.90 ₺
74.95 ₺
%50
Buddy Beslenme Kabı Renkli


BESLENME ÇANTASI


Okula dönüş hazırlığına başlayanlar için eçanta, birbirinden kullanışlı ve ilgi gören beslenme çantalarını getirdi. En ünlü markaların en iyi modellerini sunan eçanta sayesinde artık okula giden çocukların yüzü her daim mutlu görünecek. Çünkü aileleri, sevdikleri bu çantaların içinde lezzetli yiyecekleri taze şekilde okula gönderebilecek. Beslenme çantası kullanan çocukların mutluluğuna şahit olmak için buradayız.


Anne ve babalar, teyzeler ve amcalar! Hadi, yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlık yapan minikleri sevindirmek için harekete geçin ve okul beslenme çantası almak için bu ürünlere göz atmaya başlayın. Kız ve erkek çocukların, severek kullanacağı beslenme çantası modelleri en uygun fiyatlarla eçantada sizleri bekliyor. Hediye alma görevi büyüklere, bu çantaları kullanma zevki de miniklere düşüyor!


Bir beslenme çantası hem okul döneminde hem de okul saatleri dışında, çocuklar için kullanışlı ürünlerden oluyor. Yolculukta, geziye giderken, pikniklerde ve okula gidilen günlerde yiyecekleri kolayca taşımak için çocuk beslenme çantası tercih edilmekte. Bu çantalar ile her anın keyfini çıkarmak da mümkün. Peki ama nasıl? Bu soruya yanıt bulmak isteyenler, eçantanın en iyi beslenme çantası seçeneklerini burada görebilir.


Erkek ve kız çocuk beslenme çantası arayanları yormadan birçok ürün tanıtan eçantada, onlarca model beslenme çantası dikkatleri üzerine toplayacak. İlkokul beslenme çantası ve diğer kademeler için uygun olan beslenme çantalarını daha yakından tanımaya ne dersin? Bir beslenme çantası nasıl seçilir ya da nasıl kullanılır diye düşünüyorsan sana eçantanın diyeceği birkaç cümle olacak!Beslenme Çantası Kullanımı ve Yaş Aralığı


Beslenme çantası, okul öncesi dönemde ve okula yeni başlayan çocuklara önerilmektedir. Evden sağlıklı yiyeceklerin okula götürülmesi için kullanılan renkli ve sevimli beslenme çantası belirli bir yaşa kadar kullanılır. Yaş büyüdükçe, çanta hacmi arttıkça öğünler sırt çantasında da taşınabilir. 


 • Beslenme çantasını kullanmayı en çok seven yaş grubu; kreş döneminde olan çocuklardır. Bu çantaya yiyeceklerini yerleştirip okula götürdüklerinde çok mutlu olurlar.

 • İlkokul seviyesi ve ortaokul döneminde olan öğrenciler de gün içinde acıktığında beslenme çantasından yiyeceklerini alıp karnını en güzel yemeklerle doyurabilir. Bunun için okulun ilk yıllarında beslenme çantası çok önemli bir eşya görevi görür.

 • Henüz okula gitmeyen çocuklar da eğer beslenme çantasını tanıyorsa ve kullanmak istiyorsa bahçe ve oyun alanlarına giderken yanında taşıyabilir.

 • Özellikle de ilkokul seviyesinde olan kız ve erkek çocukları için tasarlanmış olan beslenme çantaları, birkaç sene boyunca ergonomik şekilde kullanılır. Çantayla uyumlu modeller seçildiğinde, çocukları mutlu etmenin yolu oldukça açıktır.Beslenme Çantası Seçiminde Dikkat Edilecekler


Kız ve erkek çocukların ilgisini çeken ürünlerden biri olan beslenme çantası, eçantanın da en çok satış yapan ürünleri arasındadır. Bu çanta modelleri dünyada ün yapmış çizgi film karakterleriyle tasarlanmakta. Türkiye’de severek takip edilen Kral Şakir beslenme çantası, kız çocuklarının çok sevdiği Elsa beslenme çantası ve erkek çocukların hayran olduğu Spiderman beslenme çantası gibi figürler her sene kapış kapış giden modellerden. Peki bu çantaları seçerken neye dikkat edilmelidir?


 • Beslenme çantasının işlevsel olması önemlidir. Bu nedenle çocukların rahatla kullanması ve eşyaları sığdırması hatırlanmalıdır.

 • Fermuarla kapatılan beslenme çantaları, minik öğrencilere okul zamanında kolaylık sağlayacaktır.

 • Beslenme çantasının kumaşı yıkanabilen kumaştan olmalıdır. Böylece leke ve koku durumunda kolayca temizlenerek hijyenik kullanım imkanı oluşturur.

 • Beslenme çantası alacak aileler, bütçelerine göre seçim yaparlar. Tam da bu konuda eçanta, ailelerin yanındadır.

 • Yaşa bağlı olarak ilgiler de değişecek için ilkokul seviyesi ile ortaokul seviyesi seçimleri aynı olmayabilir. Bu nedenle sade ya da minimal beslenme çantaları, zevke göre seçilmelidir.

 • Okula yeni başlayanlar için daha hareketli daha neşeli beslenme çantaları seçilebilir. Böylece minik kız ve erkek çocukların okula olan hevesi desteklenir.Beslenme Çantası Nasıl Hazırlanır?


Çocuklar için beslenme çantası hazırlayan aileler, hazırlık tüyolarına dikkat ettiği sürece her daim pratik bir beslenme çantası sunar. Bu aşamada birkaç önerimiz olacak. Yiyecekleri ve içecekleri daha rahat taşımak için şu yöntemler izlenebilir:


 • Beslenme çantası içinde kahvaltı ya da atıştırmalık taşınması için minik saklama kapları kullanılmalıdır.

 • Saklama kapları sayesinde, beslenme çantasında düzen ve hijyen sağlanır.

 • İçecekleri taşımak için beslenme çantası boyutuna eş olan şişe ya da matara kullanılabilir.

 • Tüm eşyaların üzeri bir adet beslenme örtüsü ya da peçete ile kapatılabilir.

 • Peçete ya da örtü sayesinde, çocuklar beslenme zamanı geldiğinde önce örtüyü açarak konforlu ve rahat bir öğün geçirebilir.

 • Kokusu keskin olan yiyecekleri saklama kabında, sandviç ve tostları gıda poşetinde saklayarak beslenme çantasına taşımak mümkün. 

 • Kek, poğaça ve salata gibi besinleri de minik saklama kaplarına aktarıp çanta içinde taşınmasına yardım edebilirsin.

 • Beslenme çantası içinde bıçak olmaması gerekir. Çocukların can güvenliği için bıçak ve kesici aletler çantada yer almamalıdır. Meyve ya da kesilmesi gereken yiyecekler, aileler tarafından evde hazırlanarak saklama kabına aktarılır.

 • Öğün saati gelen çocuklar da çatal ve kaşık yardımıyla beslenmelerini sağlıklı şekilde yaparlar.

 • Her beslenme çantasında 1 paket peçete ve ıslak mendil de yerini aldığında; hijyenik bir çanta hazırlanmış olur. Okulda ve sosyal ortamlarda öğün yapıldıktan sonra el ve ağız temizliği de tamamlanır.Beslenme Çantası Temizliği Hakkında Tüyolar


Okul ve sosyal ortamlarda, çocuklara eşlik eden, onların öğünleri için kullanılan beslenme çantaları zaman içinde kirlenecektir. Birçok ortamda kullanılan bu çantaları sağlık için temizlemek gerekir. Aileler, beslenme çantasını nasıl temizleyeceğine henüz karar vermemişse; en pratik yöntemleri tek tek anlatalım:


 • Beslenme çantalarını temizlemek için deterjan kullanmaktan kaçınabilirsiniz. Deterjanlar, beslenme çantalarında kullanılan renkli kumaşlara zarar verebilir.

 • Temizlik için sabunlu su kullanımı önerilir. Sabunlu su sayesinde, çantadaki toz ve mikroplar saniyeler içinde temizlenebilir.

 • Beslenme çantası kemeri eğer sabitse, elde yıkama yapılabilir. Portatif kemerli çantaları, sabunla beraber çamaşır makinesinde yıkayabilirsin.

 • Çizgi film figürlü beslenme çantalarını silmek için nemli ve sabunlu su kullanabilirsin. Bu temizlik suyunu, mikrofiber bezle çantanın her yerine temas ettirip güzelce silme işlemini bitirebilirsin.

 • Yemeklerden kalan koku beslenme çantasına sinmişse; öncelikle balkonda beslenme çantasını açık şekilde havalandırmalısın.

 • Ardından sabunlu suyla beraber iç ve dış temizliği yapabilirsin.

 • Beslenme çantası sık kullanım dönemlerinde her hafta temizlenmelidir. Yiyecekler söz konusu olduğu için toz ve artıklar, çantadan en kısa sürede uzaklaşmalıdır.Her Zevke Uygun Beslenme Çantası Modelleri ve Özellikleri


eçanta, senin için en güzel beslenme çantalarını getirdi. Bu ürünleri sevdiklerine, çocuklarına, kardeşine ya da çevrende doğum günü olan çocuklara hediye edebilirsin. En uygun rakamlarla sunulan çocuk beslenme çantaları kategorisinde seni neler bekliyor merak ediyor musun? Biraz bu çantaların güzelliğinden konuşabiliriz.


 • Çizgi filmlerden esinlenerek tasarlanan Barbie, Elsa, Spiderman, Cars, Kral Şakir gibi karakterler en güzel beslenme çantalarında yer alıyor. 

 • Eğer bir çocuğu sevindirmek istersen; onun hangi karakteri sevdiğini öğrendikten sonra eçantadaki beslenme çantalarına göz atabilirsin.

 • Tutma askısı ve omuzda taşıma askısı olan birçok beslenme çantası modeli sayesinde çocukların öğünleri artık daha keyifli geçecek.

 • Çizgi film karakterlerini sevmeyen daha ileri yaşlardaki çocuklar için minimal beslenme çantası da tasarımlar arasında.

 • Beslenme çantalarında yer alan ayarlanabilir kemerler, çocukların boyuna göre ayarlanır ve sabitlenir. Böylece daha konforlu kullanım imkanı doğar.

 • Özellikle de herkesin zevkine hitap eden renklerin kullanıldığı, monogram desenli, ünlü markaların seçkin beslenme çantaları yine eçantanın beslenme çantası reyonunda seni bekliyor.

 • Çanta formatı dışında tasarlanan beslenme kutuları da oldukça ergonomik. Çatal ve kaşık için bölmesi olan bu beslenme kutularında yemekler ayrı bölmelerde taşınabiliyor. Daha pratik ve ekonomik beslenme çantası arayanların ilgisini çekecek modeller yer alıyor.

 • En uygun rakamlarla, kaliteli beslenme çantası almak isteyenlerin ortak durağı eçanta!Beslenme Çantası Fiyat Bilgileri


Beslenme çantaları, okula dönüş hazırlığı sürecinde en çok satışı yapılan ürünlerden biri. Eğer sen de cebini düşünerek kaliteli ve kullanışlı bir beslenme çantası almak istersen eçantaya uğramadan alışveriş yapma. Burada cüzdanını yormayan, bütçe dostu ürünler seni bekliyor. Peki, beslenme çantası fiyat bilgileri nedir? Şimdi bu konuya değinelim:


 • Kız ve erkek çocuklarının beğenisine sunulan beslenme kutuları çok pratik kullanımı olan modellerden. Bu modellerin piyasa ortalaması 60 TL civarında.

 • Beslenme çantası almak, her yerde rahatça taşımak, senelerce kullanmak isteyenler ise minimum 90 TL’lik bir bütçe hazırlayabilir.

 • Bazı lisanslı ürünlerin etiketleri ise ortalama 300 TL’yi görebiliyor. Bu etiketleri yansıtan beslenme çantaları daha büyük ve geniş hacimli olmakta. Orta okul çağı için kullanımı çok yaygındır.

 • Beslenme çantasını eçantadan seçip satın alanlar, kredi kartına 12 taksit imkanı ile kolay ve güvenli alışveriş yapmakta.

 • Orijinal ve lisanslı ürünleri uygun rakamlarla satın almak için aileleri ve büyükleri eçantadaya bekliyoruz. Burada çocukları mutlu edecek onlarca modelde beslenme çantası var!Ne Zaman Beslenme Çantası Kullanılır?


Sohbet muhabbet beslenme çantasına geldiğinde, aileler iyi ki beslenme çantası aldık demektedir. Neden diye düşünürsen; sana beslenme çantalarının kullanışlı olduğunu anlatabiliriz. Sadece okul ortamı için değil; çocuğun olduğu her ortam için beslenme çantası gerekiyor. Anne ve babaların rahat etmesi, çocukların kendi başına öğün yapması için beslenme çantası tavsiye edilmekte. Peki, ne zaman beslenme çantası kullanılmalıdır? Şöyle fikir verelim:


 • Okul öncesi dönemde olan kreşe giden çocukların beslenme çantası kullanması, onları okula motive edecektir.

 • Çanta içinde sevilen yiyeceklerin ve suyun olması miniklerin acıkma durumlarında kurtarıcı olabilir.

 • İlkokul ve ortaokul döneminde olan çocuklar, beslenme saatleri içinde yemek istediği yiyecekleri bu çantalarda taşıyabilir.

 • Okul etkinlikleri ve gezileri için minikler, beslenme çantasını kullanabilir. Böylece hem yiyecek, hem de kişisel eşya rahatça taşınabilir.

 • Araba yolculuklarında da miniklere eşlik eden beslenme çantaları sayesinde, atıştırmalıklar ve meyveler araç içinde kolay ulaşılabilir yerde olabilir.

 • Bahçede ya da parkta uzun zaman geçirilen günlerde, aileler beslenme çantasına yiyecekleri hazırlayarak çocukların öğünlerini anında yapmasına yardım edebilir.

 • Alışverişe ya da açık havada gezmeye giden minikler, beslenme çantası içinde istediğini taşıyabilir. Bu bazen yemek bazen de en sevilen oyuncak olabilir.

 • Çocukları hayal dünyasına göre şekillenen beslenme çantası kullanım alanları, yine onlar için zenginleşecektir.

 • Aileler, beslenme çantasını nereden alacağını bilmiyorsa; eçanta onlar için en iyilerini en uygun rakamlarla sunmak için burada!

 • Üstelik alt limit olmadan sadece 1 TL kargo ücreti eklenen siparişler, en kısa sürede adrese teslim ediliyor!

Banka Logo
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla