Kapat
Bot Fırsatları
Anneler Günü Hediyeleri
Ana Sayfa Kampanyalar Anneler Günü Hediyeleri
Cinsiyet
Renk
Beden
FİYAT ARALIĞI

Anneler Günü Hediyeleri

%10
Kadın Omuz Çantası  Kahve - Açık Camel
%10
Wendy Deri Kadın Cüzdanı  Fuşya
1699.00 ₺
1529.10 ₺
%10
Kadın Bel Çantası  Açık Camel - Camel
1999.99 ₺
1799.99 ₺
%10
Kadın Omuz Çantası  Pudra
%20
Çapraz Askılı Kadın Çantası  Denim - Denim
599.00 ₺
479.20 ₺
%10
Kadın Cüzdan  Beyaz
1239.50 ₺
1114.86 ₺
%35
Çapraz Askılı Kadın Çantası  Lila - Somon
1440.00 ₺
936.00 ₺
%10
Wisp Mete,chem.botijo/d.trail Rome-Citri Kadın Sneaker  Renkli
1239.50 ₺
1114.86 ₺
%4
CK Monogram Desenli Bikini Altı  Monogram Black
492.00 ₺
472.32 ₺


Anneler Günü Hediyeleri

Anneler Günü, annelerimizi anmak, onların bizler için yaptıklarına teşekkür etmek ve onlara sevgimizi göstermek amacıyla tüm dünyada kutlanan evrensel bir gündür. Her sene, mayıs ayının ikinci pazar gününde kutlanmaktadır. Bazı ülkelerde farklı bir günde de kutlamalar yapılabilmektedir. Anneler Günü yaklaşırken de hepimizi aynı hediye alma telaşı sarmaktadır. Bu gün nereden çıkmış, ilk kez ne zaman Anneler Günü kutlanmış, hiç düşündünüz mü?

Anneler Günü’nün tarihçesi günümüzden çok eski zamanlara, antik Yunan mitolojisine kadar dayanıyor. Gaia ve Urasos’un kızı olan Rhea, tüm tanrıların annesi adı ile anılıyor. Yaşamının ilk yıllarında Kybele ve Gaia ile hemen hemen aynı statüde olan tanrıça Rhea, Olympos Dağı’nda yaşamaya başladıktan sonra Olimpian adını almış. Olimpian ise tüm tanrı ve tanrıçaların annesi anlamına geliyor.

Tüm tanrıçaların annesi olan Rhea için düzenlenen İlkbahar Festivali ile Anneler Günü kutlamaları başlıyor. Yani tarihteki ilk Anneler Günü ve en güzel Anneler Günü hediyesi Yunan mitolojisindeki bir tanrıya veriliyor. Bir de Romalılar var. Anadolu’da bulunan ana tanrıça inancı olan Kybele’nin onuruna İsa’dan 250 yıl önce Anneler Günü kutlamaları başlıyor.

Sonuç olarak Anneler Günü, antik çağlarda temelleri atılan özel bir gün olurken; böylesi köklü bir mitolojik hikayede bile annenin kutsallığı, ona hediyeler sunarak onore etmenin önemi ön plana çıkıyor. Günümüzde her birimiz annelerimiz için büyük ve tek bir festival düzenleme fırsatına sahip olamasak da; annelerimize çok özel hediyeler sunarak onları mutlu edebiliriz.

Günümüzde kutladığımız Anneler Günü’nün ise oldukça yürek burkan bir hikâyesi var. Anna Marie Jarvis. 1908 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Anneler Günü kutlamasını başlatan kişi. Oradan da tüm dünyaya yayılıyor. Annesini kaybettiği sırada 41 yaşında olan Anna, annesinin sağlığında annesine yeteri kadar ilgi gösteremediğini düşündüğü için kendini oldukça kötü hissetmiş. Bu nedenle annesini anmak için, ölümünden tam 2 sene sonra, Mayıs ayının ikinci Pazar günü annesini anmak için bir anma etkinliği düzenlemiş.

Bu hikaye ise günümüzde annelerimize hediyeler sunduğumuz özel günün aslında en çok bilinen hikayesi olarak tarihe geçmiştir. Sonuç olarak sebebi ne olursa olsun annelerimize hediye sunmak için yalnızca herhangi bir özel günü beklememize gerek olmasa dahi, küresel anlamda sembolik bir yer kazanmış olan bu günde annenize hediye almayı tercih edebilirsiniz.

Anneler Günü Özel Hediyeler

Anneler Günü için hediye seçmek çoğu zaman kolay olmaz. Bizim için son derece önemli olan annelerimizi hem hatırlamak hem de bu özel günü anlamlı kılmak için anneye alınacak hediyeler konusunda bir rehber oluşturmaya çalıştık. Siz de eçanta kalitesiyle sunulan çanta, cüzdan, ayakkabı ve pek çok çeşit aksesuar arasından annenize en kullanışlı ve kaliteli hediyeleri rahatlıkla seçebilirsiniz.

Anneler Gününe hediye seçenekleri oldukça fazladır ancak, bu hediyeler içinden en güzelini seçmek oldukça uğraştırıcı olabilir. Çünkü çok sayıda seçenek içinde genellikle kararsız kalınır. İçinizi biraz olsun rahatlatmak için öncelikle annenizin için en güzel hediyenin sizin varlığınız olduğunu hatırlatalım. Emin olun ki; onun için dünya üzerinde bulunan hiçbir hediye sizin varlığınızdan daha kıymetli ve güzel değildir.

 

Şimdi gelelim hediye seçimine. Anneler Günü sürprizi için hem annenizin sürekli kullanabileceği hem işlevsel hem de oldukça şık görünümlü bir hediye oldukça isabetli bir seçim olacaktır. Bu nedenle Anneler Günü hediyesi fikirleri kategorilerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Bu kategoriler arasında yer alan ürünleri inceleyerek, 2023 Anneler Günü öncesinde annenize oldukça güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

Peki, bu hediye ne olabilir? Seyahatlerinde kullanabileceği şık ve kullanışlı bir valiz, belki bir cüzdan, hoş bir ayakkabı, sandalet ya da rahatlıkla kullanabileceği bir terlik onun tarzını yansıtabilir. Dünyaca ünlü tüm markaları aynı çatı altında bulabileceğimiz eçanta, Anneler Günü indirimleri ile tüm bu ürünleri beğeninize sunuyor.

Bu arada, annesine hediye alamayacak kadar küçük olan çocukların Anneler Günü hediyesi alma görevi de babalara, yani eşlere düşüyor. Eğer çocuğunuz çok küçük yaştaysa, onun adına eşinize bir Anneler Günü hediyesi almak oldukça iyi bir fikir olabilir. Bu konuda ise seçenekler çok çeşitli. Eğer bebeğiniz varsa annesinin bebekle birlikte dışarı her çıktığında kullanabileceği geniş ve taşıması kolay bir çanta ya da bir sırt çantası alabilirsiniz.

Hediye aldıktan sonra çocuğunuz ya da bebeğiniz adına hediyenin üzerine bir not yazmayı da unutmamanızı tavsiye ederiz. Belki de eşinizin bu ilk olacak Anneler Günü’nde alacağı bu hediye, hayatının en özel hediyelerinden birine dönüşecek. Tabi ki sizin sayenizde. Bebeklerinden ya da çok küçük yaşlarda olan çocuklardan annelerine alınacak hediyeler için eçanta’nın birbirinden özel ürünlerle donatılmış sayfalarını keşfetmenizi öneririz.

Ayrıca bebeğiniz ya da çocuğunuz ile annesine bu hediyeyi vermek için özel bir organizasyon ya da bir sürpriz de hazırlayabilirsiniz. Bu eşiniz için muhtemelen hiç beklemediği ve hayatı boyunca unutmayacağı bir sürpriz olacak. Ayrıca aileniz için de hep hatırlanacak oldukça hoş bir anı olarak kalacak. Siz de hiç vakit kaybetmeden Anneler Günü alınacak hediyeler seçenekleri için araştırma yapmaya başlayabilirsiniz.

Yeni Annelere Anneler Günü Hediyeleri

Anne olmak dünyadaki en eşsiz duygulardan biri. Bebek doğduktan sonra ilk kez kucağa alınan anın tarifi belki de mümkün değil. Hissedilen sorumluluk duygusu, aşk, sevgi ve birbirine karışmış çok sayıda duygudan oluşan bir mutluluk hissi. Yeni annelik dönemi, tüm bu duyguların aynı anda, oldukça yoğun yaşandığı çok hassas bir dönemdir.

Bu nedenle bu döneme denk gelen Anneler Günü kutlaması ilk olacağı için bir annenin en unutulmaz anılarından biri olacaktır. Peki, bu kadar hassas bir dönemde yeni anne olan annelere ne alınmalıdır? Bugün nasıl daha anlamlı hale getirilebilir? Çanta, aksesuar, ayakkabı… Seçim yapmanın tam zamanı!

Anneler Günü özel hediyeler arasından seçim yaparken son derece iyi düşünülmeli, hassas davranılmalı, ince eleyip sık dokunmalıdır. Annelerin bu özel dönemlerinde ihtiyaçları olan ve aynı zamanda işlevselliği de olabilecek hediyelere daha çok ihtiyaçları vardır. Mesela şık ve kullanışlı bir bebek bakım çantası tercih edilebilir. Günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden biri olan çantalar oldukça güzel bir Anneler Günü hediyesi olabilir.

Bebekleri ile dışarı çıktıklarında yanlarında bulundurmaları gereken ve ihtiyaçları olan tüm malzemeleri aynı yerde taşıyabilecekleri, iç hacmi geniş, ergonomik ayrıca taşıması da kolay bebek bakım çantaları yeni anneler için oldukça işlevsel bir Anneler Günü hediyesi olacaktır. Anneye hediye almak çok kolay değildir. Ancak böyle işlevselliği de bulunan bir hediyeden de yüksek ihtimalle mutluluk duyacaklardır.

Anneler Günü hediye önerileri arasında bulunan bu yeni anne çantalarına alacağınız hediyeye karar vermeden önce mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca eçanta tarafından sunulan Anneler Gününe özel indirimler sayesinde Anneler Günü hediyesini çok daha ekonomik bir fiyata satın alabilirsiniz. Anneler Günü kutlaması için yapacağınız organizasyona aldığınız hediye ile damga vurabilirsiniz.

Anne adayına hediye alırken de ileride ihtiyacı olabilecek bir ürün tercih edebilirsiniz. Annelerimiz için en özel günlerden biri olan Anneler Günü için hazırlanan özel Anneler Günü sayfamızı mutlaka inceleyin.

Banka Logo
WhatsApp Sipariş
Çalışma Saatlerimiz
Hafta İçi 09.00 - 17.00
Cumartesi 10.00 - 15.00
× Alışveriş deneyimini iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Kişisel veri politikamızla ilgili detaylı bilgi için tıkla